Середа, 24.04.2024, 00:21















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 225 226 227 228 229 ... 351 352 »

   13 грудня – одне з великих та улюблених свят: день святого Андрія Первозванного або, як у народі називають, свято Калити.  Народні традиції міцно переплелися з релігійними.

     Вихованці  Черепковецького ДНЗ пригадали всі народні звичаї, обряди та розваги, які влаштовували наші предки з давніх часів. Дівчатка, вмілі господині, наварили смачних, біленьких та пухкеньких вареничків, спекли рум’яну калиту, а хлопчики показали, які вони є сильні, мужні та витривалі.

     На «Андріївських вечорницях» лунали веселі пісні, жарти, проводилися  цікаві ігри.

   В садку відчувалася позитивна атмосфера, веселий та піднесений настрій передавався від учасників  дошкільнят до глядачів та гостей, якими були діти  інших вікових груп, педагоги та батьки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 461 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

            Згідно плану роботи   МО природничо - математичного циклу(керівник Станіцька Я.М. )  11 грудня 2015 року було проведено відкрите засідання за темою: «Формування психологічної компетентності педагогів».

Мета: «Розкрити питання формування психологічної культури у сучасного педагогічного працівника»

План роботи засідання

  1. «Поняття «компетенція» та «компетентність» 

(допов. ЗДВНР, вч. біології Дерменжі У.І.)

  1. «Функції психологічної компетентності в системі освіти.»

( допов. ЗДВР,вч. географії Станіцька Я.М.)

  1. «Вплив інтерактивних технологій на формування психологічної культури педагогічних працівників» (мультимедійна презентація)

(допов. практичний психолог Москалюк А.П)

  1. Тренінг «Психологічні аспекти навчально – виховного процесу»

(практичний психолог Москалюк А.П)

  1. Круглий стіл. «Обмін досвідом щодо тенденцій використання інтерактивних технологій для підвищення психологічної культури педагогів»(члени МО)

 

 

Проглядів матеріалу: 404 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

   Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.
 
      Святого Андрія люблять святкувати і дорослі і малі, бо від нього віє чарівною староукраїнською стихією.У ніч із 12 на 13 грудня українська молодь традиційно святкує Андріївські вечорниці. Не обділили увагою це дійство і в Молодійському дошкільному навчальному закладі. 

З метою прилучення дітей до народної творчості, виховання у них естетичних почуттів, розвитку художнього світобачення, наповнення емоційної сфери дитини радощами у дошкільному навчальному закладі   11 грудня  у двох старших групах   було проведено свято «Андріївські вечорниці». Свято Калити в садочку пройшло весело і цікаво. Жарти,  гумор, танці та  спільна праця, випікання калити та ігри з нею супроводжували Андріївські вечорниці. На завершення  дошкільнята та гості свята  поласували смачними пампушками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 434 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

   В рамках тижня права 10 грудня в Тарашанській ЗОШ І-ІІІ ст. була проведена зустріч з представниками правоохоронних органів  Сіньковським А.В та Урсу В.М. та представником служби у справах дітей спеціалістом 1 категорії Аміхалакіоає М.С..

Було проведені профілактичні бесіди з правової тематики, а також   ознайомили дітей з новаціями сучасної поліції їх ролі в сучасному суспільстві.

Проглядів матеріалу: 468 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 562 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

   Кожен тематичний тиждень у школі – це можливість почути щось нове і цікаве із будь- якого шкільного предмету чи сфери життя.

З метою поширення знань серед учнівської молоді про свої права та обов’язки, правову відповідальність, а також з метою профілактики правопорушень серед підлітків у Йорданештській ЗОШ І-ІІІст. з 7 по12 грудня проходив ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ, під час якого відбувалися лінійка «Відкриття тижня права», тематична виставка «Знай та поважай свої права»(бібліотекар Ігнатуш О.І.), конкурс малюнків «Що ми знаємо про свої права» (педагог – організатор Малайку А.-М.М.), виховні години «В країну прав», «Права дитини», «Сучасна ситуація в Україні», «Людина і закон» (класні керівники 1- 11 класів), всеукраїнський  урок «Права людини» (вчитель історії та правознавства Шапка Ф.А., класні керівники 1- 11 класів).

                ЗДВР           Кирчу О.Г.

                    педагог – організатор Малайку А.-М.М.

Проглядів матеріалу: 472 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

         З 7 по 11 грудня  2015 р. в Купському НВК №2 проходив Всеукраїнський тиждень права. В рамках тижня було проведено: конкурси малюнків «Що ми знаємо про свої права», конкурс віршованих творів «Права людини», тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекцій, бесід за круглим столом, правових конкурсів, ігор, змагань),  книжкова виставкак, презентація про права людини та іншої літератури правового змісту, оформлення тематичних стендів «Знай та поважай свої права».

Також під час тижня був проведений  Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини у формі:

- 1-4 класи – уроку-подорожі, уроку-казки, уроку-гри;

- 5-8 класи – уроку-конкурсу, уроку-екскурсії;

- 9-11класи – уроку-диспуту, уроку-конференції (семінару).

Стало доброю традицією в нашому навчальному закладі проводити зустрічі учнівської молоді з працівниками правоохоронних органів. Сьогодні, як ніколи зростає співпраця школи з працівниками правоохоронних органів та соціальних служб. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. Сподіваємось, що всі присутні отримали цікаву та корисну інформацію.       

Щиро дякуємо, організаторам, за цікавий повчальний тиждень!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 473 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (1)

    З 7 по 11 грудня відбувся  тиждень правових знань . У початковій школі учні отримують перші уявлення про права людини, цінності людського життя, у них формуються навички правил поведінки. Класний керівник  2-го класу  Гушул Р.Є  провела урок-бесіду " Чи знаю я свої права?", метою якого було формувати в дітей любов і повагу до людей. 

Класні керівники організували тематичні уроки, виховні години на правову тематику, а вчителем правознавства Марчук А.І  було проведено цикл правових бесід, під час яких учні школи ознайомилися зі Статутом школи, правилами внутрішнього розпорядку, правилами поведінки учнів, їм було роз'яснено їх права та обов'язки. Також діти відвідали бібліотеку, де більш детальніше ознайомилися з правовою літературою.
Тиждень правових знань у Червонодібровському НВК  виявився інформаційним, змістовим, динамічним. Учні школи отримали багато нових знань з питань правової культури, правового захисту, законодавства та набули певного досвіду застосування цих знань на практиці в сучасному житті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 489 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

   З давніх давен наша Україна славиться традиційними святами та обрядами. Одним із таких свят , яке відзначали наші діди та прадіди, було велике зимове свято – день Андрія. Тому педагоги та дошкільнята Кам'янського ДНЗ вирішили не порушувати традицій нашого народу, а теж ненадовго повернутися в минуле і відсвяткувати це свято веселими вечорницями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 443 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

    13 грудня 2015 року на базі Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст. зібралися найталановитіші знавці правознавства – діти з усіх навчальних закладів Глибоччини Тут стартував ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства.

Участь в олімпіаді беруть 33 учнів 9 класу, 18 учнів 10 класу та 25 учнів 11 класу: всього 76  учнів.

   Бере участь в роботі журі олімпіади  кандидат юридичних наук, доцент кафедри правосуддя ЧНУ ім. Ю.Федьковича Паскар Ауріка Лазорівна. 

   Методист районного методичного центру управління освіти Глибоцької  РДА Швець В.Г.  та представник ЧНУ Паскар А.Л. привітали учасників олімпіади, відзначили, що вони найкращі знавці правознавства в своїх школах і побажали їм успіху на цьому етапі творчого випробовування.    

Посилання на перегляд остаточних протоколів оцінювання робіт учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства:  Натисни тут

  

 

Проглядів матеріалу: 709 | Завантажив: Микола | Дата: 14.12.2015 | Комментарії (0)

   Cьогодні, 12 грудня, на базі Глибоцького ліцею розпочав роботу ІІ етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому беруть участь учні всіх навчальних закладів Глибоччини.

 Пенюк Л.С., методист РМЦ, вітаючи присутніх зі святом, пораділа за успіхи кращих знавців творчості Тараса Шевченка, висловила побажання перемоги кожному учаснику.

 

   Посилання на перегляд протоколів оцінювання результатів учасників ІІ етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

5 клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

  

Проглядів матеріалу: 1126 | Завантажив: Микола | Дата: 12.12.2015 | Комментарії (4)

   12 грудня 2015р. на базі Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст. зібралися найталановитіші знавці природничих дисциплін – діти з усіх навчальних закладів Глибоччини Тут стартував ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Участь в олімпіаді беруть 126 учнів із шкіл району та професійно технічного ліцею. Також в роботі олімпіади, крім журі,  до складу якого входять кращі учителі предмету, бере участь представник ЧНУ ім.Ю.Федьковича доцент Воробець М.М. 

Методист управління освіти Глибоцької  РДА Блисенко О.В.  та представник ЧНУ привітали учасників олімпіади, відзначили, що вони найкращі знавці хімії в своїх школах і побажали їм успіху на цьому етапі творчого випробовування.    

 

 Посилання на перегляд протоколів оцінювання результатів учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії: 

Остаточні протоколи

     

   

Проглядів матеріалу: 925 | Завантажив: Микола | Дата: 12.12.2015 | Комментарії (1)

  У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році. Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства. От і в Багринівській  школі традиційно проводиться Всеукраїнський тиждень правових знань. Метою Тижня права - збагатити знання, уміння та навички учнів із питань морально-естетичного спрямування; сприяти формуванню правової свідомості особистості; удосконалювати уміння логічно мислити; виховувати доброзичливість, людяність, тактовність, відповідальність. Протягом тижня в шкільній бібліотеці була організована виставка літератури на тему «Всеукраїнський тиждень права», класні керівники проводили виховні години «Права людини» між учнями 8- 9-х класів проведено «Брейн-ринг» на тему «Мої права».

 

Проглядів матеріалу: 656 | Завантажив: Bagrunivka | Дата: 11.12.2015 | Комментарії (1)

  Школа – це простір життя дітей. У школі учень не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчання ми намагаємося будувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Сучасне покоління формується в динамічному світі, в умовах постійного змінюваного інформаційного простору, що вимагає від молоді уміння швидко вирішувати життєві проблеми.
Проведення предметної декади, на нашу думку, є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення правознавства, стимулювання творчої активності учнів. Декада з  правознавства – це, по суті, творчий звіт учителя. Висока ефективність декади  правознавства в школі залежить, в першу чергу, від нашого досвіду та майстерності, вміння керувати діяльністю учнів, співпрацювати з колегами.

З 7 по 11 грудня 2015 року у Слобідському НВК відбувся Всеукраїнський тиждень права.  У кожному класі був організований та проведений  Всеукраїнський урок правових знань на тему «Права людини».

У кожному класному колективі були проведені тематичні години спілкування, на яких відбулось ознайомлення учнів школи з Конвенцією ООН про права дитини. Тема годин спілкування - «Права людини починаються з прав дитини.

Також була проведена серед учнів 7-9  класів морально-правова експрес – гра на тему: «Шляхами  права».

Протягом тижня учні 5-9 класів переглядали науково-пізнавальні фільми «Історія прав людини», «Молодь за права людини».

Тиждень завершився, але, сподіваємось, що ефект його триватиме. Набутий досвід, спілкування, проведені заходи продовжуватимуть жити і утверджуватися у житті кожного, хто долучився до його проведення та участі. Без сумніву, проведена робота сприятиме попередженню правопорушень, а, можливо, слугуватиме до вибору майбутньої професії.

 

 

 

Проглядів матеріалу: 579 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.12.2015 | Комментарії (1)

         З давніх-давен славилася  Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні.

 Учні 8 класу  Черепковецької ЗОШ намагалися повернути йому життя. Дівчата, завітавши до господині на вечорниці , співали пісень , жартували, ворожили. Не обійшлося і без хлопців, які зачіпали дівчат, розповідали небилиці. Цікавою для дітей виявилася гра «Калита». Насамкінець господарі свята пригощали всіх гостей пампушками, пирогами, пончиками.

 

 

 

 

 

 

    

Проглядів матеріалу: 564 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.12.2015 | Комментарії (0)

    Сьогодні діти становлять значну частину населення світу. Щоб новонароджена дитина стала людиною, – її слід оточити любов’ю, піклуванням. Українські прислів’я яскраво це демонструють:

  1. «Де діти – там і радість».
  2. «Добрі діти – батькам вінець, а лихі – кінець».
  3. «Хороші діти – це честь батька і матері».

З метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури з 7 по 12 грудня в Михайлівському НВК проходив тиждень права, де проводились різноманітні заходи, до участі в яких залучалися учні 1 – 9 класів. У 9 класі було проведено урок на тему: «Права та свободи людини».

Мета уроку: дати уявлення про поняття «права і свободи людини»,  охарактеризувати види прав і свобод людини, міжнародні документи з прав людини і прав дитини; розвивати вміння тлумачити  поняття «права і свободи людини», описувати види прав і свобод людини і наводити приклади; аналізувати зміст окремих статей Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН  про права дитини; виховувати в них повагу до прав та основних обов'язків людини і громадянина.

           У ході уроку учні переглянули презентацію «Права людини», брали участь  у грі «Уявна країна» (Уявили себе засновником невідомої вигаданої країни, кожний учасник  гри називав права людини , які вважає найнеобхід-нішими, брали участь у побудові «Правового сонця» (визначали види прав і свобод людини) та ще багато цікавого.

         Бібліотекарем Гушул Д.В. організовано книжкову виставку «Знай та поважай свої права»  і «Людина і закон».

         Класоводами 1 – 4 класів організовано та проведено конкурс малюнків «Що ми знаємо про свої права».

Під час заходів наголошувалося, що основна мета  – навчити дітей, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми. І якщо дотримання поведінкових норм буде здійснюватися на найпочатковіших етапах, то менше буде допускатися правопорушень.

 

О.В.Добрянська, заступник директора з НВР

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 532 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.12.2015 | Комментарії (0)

     З 30.11.15 по 04.12.15 року в Молодійській ЗОШ проходив предметний Тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін. Метою тижня було поглиблення інтересу учнів до скарбів світової літератури та популяризація історичних знань, розвиток пізнавального інтересу учнів до даних навчальних предметів та реалізація їхнього виховного впливу на учнівську молодь .

Основні завдання тижня:
- підвищення інтересу учнів до предметів суспільно-гуманітарного циклу;
- розширення й поглиблення знань та умінь учнів з предмета;
- реалізація на практиці основних принципів особистісно орієнтованого підходу  до навчання;
- створення сприятливих умов для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

 Всі заходи тижня були проведені згідно плану.

      Відомо, що малювання ілюстрацій до прочитаних книжок, створення презентацій, рекламних роликів є доброю мотивацією як для подальшого читання, так і для конструктивного відчуття себе Творцем, що, у свою чергу, спрямовано на формування творчої уяви школярів. Саме така мета була поставлена вчителями Ганзій А. Д. та Радовою О.І. при організації виставок малюнків,  створення міні-проектів, медіа-презентацій, рекламних роликів «Сторінками улюблених книжок» для учнів 5-11 класів. Вчителі Ганзій А. Д. та Радова О.І. підготували і провели у 5-6 класах інсценування улюблених творів, що дало змогу розкритися прихованому творчому потенціалу юних акторів. Виставка творів на військово-патріотичну тематику «Мій голос проти війни» серед учнів 7-11 класів проводилася з метою не лише виховання поваги до історії рідної держави та формування свідомого патріотизму, але й формування навичок зв’язного письмового мовлення, вміння викладати свої думки на папері.

              В рамках тижня було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь учні 5-11 класів. Серед них :

 ***Інтелектуальна гра « Колесо Історії» ,9 класи (вчитель Мага О. В.);

***Урок  «Ч.Діккенс  «Різдвяна пісня у прозі ». Сюжет і композиція твору.», в 6-А класі (вчитель Радова О.І.);

***Літературна гра на кращого знавця античності , 8 класи (вчитель Ганзій А.Д.)

 

Проглядів матеріалу: 509 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.12.2015 | Комментарії (0)

     Сьогодні у конференц-залі РМЦ управління освіти відбулись урочистості з нагоди славного ювілею-55-річчя з дня заснування районного методичного кабінету. У художньо-документальній повісті Олександри Возняк читаємо:

«Наказом по відділу освіти в 1960 році були створені педагогічні об’єднання та призначені їх керівники з числа працівників відділу освіти та кращих вчителів району.

Наказом по Глибоцькому районо від 9.12.1960 року «Про створення  районного педагогічного кабінету на громадських засадах» було створено педагогічний кабінет і призначено відповідальних за кожен навчальний предмет. На цей час район був великим, об’єднаним з Герцаївським кущем.

 Отже, першою керівницею методичної служби району була Костецька Ганна Романівна, про яку  вчителька історії Глибоцької середньої школи Кука Софія Вікторівна  розповідала, що вона користувалася деякими довоєнними підручниками, за якими і сама навчалася . Після неї методкабінет очолила  Горіна Ера Антонівна. Вона часто виїжджала в сільські школи, відвідувала уроки як молодих, так і зі стажем вчителів. Вчилася і сама. Співставляла, аналізувала, зверталася в обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів за порадою. Допомогала їй велика бібліотека, що була  при райкомі профспілки, яку очолювала теж вона. Незабаром методичну службу очолила Кошарюк (Білоус) Катерина Іванівна.

Катерина Іванівна готувала районні семінари як вчителів, так і керівників закладів. Після того, як Кошарюк Катерина Іванівна перейшла працювати  директором школи, методичний кабінет очолила Семотюк Ванда Йосипівна, яка теж через рік перейшла працювати у відділ освіти на посаду інспектора відділу освіти. Завідуючою методкабінетом стала Возняк Олександра Григорівна, яка  на цій посаді працювала 14 років.

Очолювали методичну службу району Хондожко Антоніна Павлівна та Шапка Флоря Аурелович. Служба змінювалась, удосконалювалась, оновлювались форми та методи роботи з педагогами.

 

За цей час було вивчено, узагальнено, впроваджено передовий досвід багатьох кращих вчителів району: вчителів російської мови та літератури Боднараша Георгія Ілліча та Пурич Олени Федорівни з Острицької школи; Дущака Віорела Ілліча – вчителя фізики та Товарницького Василя Івановича – директора Карапчівської; Рутецької Олени Василівни, Карасик Євдокії Миколаївни та Бадюк Лідії Дмитрівни – вчителів української мови Глибоцької; Перепічки Василя Ілліча, Симко Віоріки Іванівни вчителів української мови Кам,янської; румунської мови та літератури Михайлюка Георгія Івановича з Димківської та Попеску Олени Никанорівни з Купської; Звинки Еміля Георгійовича вчителя математики з Герцаївської; історії та суспільствознавства Звоздецького Івана Денисовича, хімії Давиденко-Топало Зої Іванівни зі Старововчинецької, Шови  Володимира Пантелейовича та Логвиненко Ганни Іванівни з Порубнянської ЗОШ. Згодом приходить когорта молодих вчителів, які поповнюють лави маяків: Звоздецький Іван Денисович, Шахова Лідія Василівна, Стрілак Євдокія Іллівна, Руснак Леонора Василівна, Кирчу Марія Минівна.

  Весь узагальнений матеріал передового досвіду широко пропагувався, висвітлювався в пресі та був оформлений в папках. Тут переважно збирали зразки поурочних планів, схем, картки роздаткового матеріалу, реферати, доповіді, дослідження тощо. Кращих вчителів району тоді називали МАЯКАМИ.

 Побережна Надія Олександрівна очолювала методичну службу нашого району впродовж семи років: з 2004 по 2011.

За цей час виріс рейтинг участі в обласних та державних олімпіадах. Ми стали першими серед сільських районів з усіх показників серед сільських районів області, тобто, другими після міста Чернівці.

Завідувачем методцентру з 3 жовтня 2011 року призначена Намака Олеся Сидорівна.»

 Сьогодні РМЦ-сучасний навчально-методичний центр, районна школа фахової майстерності вчителів, основне завдання якої- методична допомога вчителю.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 634 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.12.2015 | Комментарії (0)

"Футбол простий, але набагато складніше грати в простий футбол".

Йохан Кройф, знаменитий голландський футболіст 70-х:

 

    У шанувальників футболу всього світу є своє свято – Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. У Багринівській школі Свято розпочалось на передодні цього дня, переглядом футбольного матчу «Динамо» (Київ) – «Маккабі» (Тель-Авів). Підопічні Сергія Реброва пробилися в раунд плей-офф клубної першості Європи вперше за останні 17 років. Також у школі проводилось багато різноманітних змаганн.

       Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму. Про цю грі відомо досить мало – те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому.  У футбол грали й у Давній Греції і в Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

 

Директор школи М.М. Акатрінні

        

Проглядів матеріалу: 513 | Завантажив: Микола | Дата: 10.12.2015 | Комментарії (0)

   У Карапчівському ліцеї ім. М. Емінеску на черговому методоб’єднанні учителів історико-філологічного напрямку та класних керівників відбулася надзвичайна подія для учнів 9-го класу, а саме, приємна зустріч з молодою письменницею, художницею, мешканкою смт. Глибоки Ольгою Ілюк. Урок розпочався читанням учнями віршів  письменниці. Цей момент був дуже хвилюючим для гості, адже вона вперше почула свої вірші у чиємусь виконанні.

Ольга Ілюк розповіла учням про перші свої поетичні спроби, про навчання у Глибоцькому ліцеї та Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, про людей, які допомогли обрати життєвий шлях. Вона пише українською та російською мовами і жалкує, що не знає румунської мови.  З великим задоволенням учні слухали вірші у виконанні авторки, її гру на піаніно, розглядали її картини з пластиліну.

Між учнями та гостею склався відкритий і щирий діалог, де Ольга Ілюк порадила учням вчитися, тому що в житті все стане у пригоді.

Урок-зустріч пройшов миттєво. Усі були приємно вражені від почутого і побаченого. Наприкінці зустрічі учні передали свої емоції та побажання гості на паперових сніжинках, які подарували їй напам’ять. Письменниця натомість подарувала деякі із своїх робіт. Ця зустріч була справжнім святом  душі для всіх присутніх. І ми ще раз переконалися в тому, що такі заходи важливо проводити у будь-якому віці.

 Вчителі Карапчівського ліцею ім. М. Емінеску 

 Опаєць М. Ф., Іонашке А. В.

 

 

 

Проглядів матеріалу: 430 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.12.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024