П'ятниця, 19.04.2024, 16:13















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 274 275 276 277 278 ... 351 352 »

    25 лютого 2015 року  на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласний конкурс декоративної творчості серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. В конкурсі взяли участь 39 вихованців навчальних закладів Чернівецької області, міст Чернівців та Новодністровська.

   Конкурс проходив у двох вікових категоріях:  від 6 до 12 років та від 13 до 17 років  в трьох номінаціях:

- домашнє завдання: учасники презентували в’язані (гачком або спицями) вироби у вигляді тварин, овочів, фруктів, технічних іграшок; до роботи додавалися друковані анотації з описом техніки, чіткими схемами та фото поетапного виконання виробів;

- виконання творчого завдання для молодшої вікової категорії (від 6 до 12 років): учасники в’язали (протягом 3-х годин) квіти (гачком або спицями);

- виконання творчого завдання для старшої вікової категорії (від 13 до 17 років): учасники в’язали (протягом 3-х годин) об’ємні або плоскі іграшки у вигляді тварин, птахів, овочів тощо (гачком або спицями).

         Команду від району представляли вихованці комунального закладу «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва»:

  • Магас Руслана, вихованка гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» на базі Димківського НВК , кер. Команюк З.Л.;
  • Данелюк Аліна, вихованка гуртка «Рукоділля» на базі Стерченської ЗОШ,   кер. Жунич Г.Д.;
  • Тощук Діана, вихованка гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів»  на базі Димківського НВК , кер. Команюк З.Л..

         За результатами конкурсу: Магас Руслана нагороджена дипломом І ступеня, Тощук Діана дипломом ІІ ступеня, а Данелюк Аліна дипломом за участь. Учасники проявили неабияку фантазію та винахідливість під час виконання творчих завдань та захисту робіт.

 Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 530 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.02.2015 | Комментарії (0)

     Іспит для випускників – це не тільки перевірка знань, а й серйозне випробування на психологічну стійкість та здатність до самоорганізації.

Звичайно ж, це відповідальний  етап у житті та поряд з цим - це стресова ситуація, яка вимагає мобілізації усіх можливостей і запасів організму.

  26 лютого у Михайлівському НВК практичний психолог Анастасія Іванівна Унгурян провела тренінг з учнями 9 класу на тему: «Способи подолання стресу у період підготовки та здачі ДПА». Мета даного заняття: здійснення профілактики стресів перед ДПА, підвищення психологічної грамотності, формування в учнів орієнтації на збереження свого психічного здоров’я, вміння досягати емоційної рівноваги.

  На початку заняття учні висловили свої очікування та прослухали інформаційне повідомлення «Поняття про стрес. Стресові ситуації у житті», а потім виконали вправу «Мозаїка», де кожен учень з розрізаних частин картки складав вислів про стрес.

  Для того, щоб визначити ступінь схильності до стресу, кожен мав змогу пройти короткий експрес-тест.

  Наступним етапом заняття була групова робота, де майбутні випускники створювали модель під назвою «Засоби захисту від стресу».

  Зняти напруження та налаштуватися на досягнення своєї мети допомогла релаксаційна вправа «Все можливо, варто тільки захотіти».

  На закінчення учні прослухали притчу «Все залежить від тебе» та отримали пам’ятки під назвою «Установка на успіх».

  Майбутні випускники дійшли висновку, що тільки від них самих залежить наскільки успішним і продуктивним буде  період підготовки і здачі іспитів. І головне: вірити в те, що все вийде. Адже, якщо віриш в успіх, він найчастіше приходить!!!

 

 

Проглядів матеріалу: 603 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.02.2015 | Комментарії (0)

     Педагогічний досвід – це результат творчих пошуків педагогів. У ньому зливаються воєдино творче, новаторське і в той же час традиційне начало. Людина із задоволенням працює, якщо захоплена роботою та любить її.

 26 лютого в Йорданештській ЗОШ №2 проведений був День відкритих дверей. Розкрили свої скарбнички творчості вчителі, які атестуються - Опаіць М.І. - вчитель румунської мови та літ-ри під час уроку румунської літератури на тему: "Ion Druță, Povestea furnicii. Sensul emotiv al operei " та Кирчу С.Т. - вчитель географії під час узагальнюючого  уроку на тему: "Атмосфера". Це був день відкритих сердець, щирих посмішок та радості. Проведені відкриті уроки  були насичені різноманітною наочністю, додатковими джерелами інформації, які викликали в учнів емоційне ставлення та інтерес до навчального матеріалу, сприяли його кращому засвоєнню. Поставлені перед учнями завдання були підібрані відповідно до вікових особливостей учнів -  творчі, цікаві.  Учні вчилися застосовувати свої знання в нестандартних ситуаціях. Неоціненний досвід отримав кожен із присутніх на уроках, про що свідчили відгуки та оцінки колег.

Кирчу Марія Григорівна член атестаційної комісії в школі

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 440 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.02.2015 | Комментарії (0)

     Учні Станівецького НВК взяли участь у акції « Одна школа – один захисник». За зібрані кошти були придбані теплі речі  нашим захисникам, які  захищають  Батьківщину  в зоні АТО .

Голова Луганської ОДА, військовослужбовці  зони АТО щиро дякують школярам, маленьким патріотам-доброчинцям з великим серцем!

Проглядів матеріалу: 924 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.02.2015 | Комментарії (0)

  В Купському НВК №2 відбувся відкритий урок з біології у 9-му класі. Урок проводив вчитель Богданюк Ю.В. Тема уроку «Внутрішня будова та особливості процесів життєдіяльності птахів». Освітньою метою цього уроку було надати учням знання про взаємозв’язок будови внутрішніх органів птахів та виконуваними функціями. Під час проведення цього уроку вчитель використав різні методи як при перевірки домашнього завдання  так і під час  викладання нового матеріалу. Під час закріплення і систематизації отриманих знань, вчитель запропонував учням заповнити таблицю про спільні та відмінні особливості у будові та процесах життєдіяльності птахів та плазунів.

 

Заступник директора з НВР Кирстюк О.М.

Проглядів матеріалу: 526 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2015 | Комментарії (0)

    Практичним психологом Купського НВК №2 Ванзуряк Анною Василівною був проведений тренінг «Екзаменаційний стрес: психологія подолання». Метою якого було формування у школярів позитивного ставлення до іспитів, навички саморегуляції в напружених ситуаціях, розвивати вміння організувати самоосвітню діяльність у пе­ріод підготовки до іспитів та особисті риси, необхідні для підготовки до ЗНО.

  Звісно, під час підготовки та складання іспитів учню потрібні знання з пев­них предметів. Саме вони є запорукою. високої оцінки. Однак важлива і психічна готовність, тобто вміння грамотно виклас­ти свою думку на письмі, опанувати себе в екстремальних ситуаціях, гідно виходити зі складного становища.

  Анна Василівна провела з учнями такі вправи: «Асоціації», «Опонент», «Оптимізм-реалізм», «Портрет сперечання», «Рейтинг справ», «Планування успіху», «Подолання», «Правильно-неправильно», «Особливий літачок».

    Вдало підготуватися до ЗНО, перебороти невпевненість, лінь, страх — це теж ма­ленька перемога на великому шляху життя.

 

Проглядів матеріалу: 705 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2015 | Комментарії (1)

Limba noastră-i limbă sfântâ,

Limba vechilor cazanii,

Care o plâng şi care o cântă

Pe la vatra lor ţăranii.

         Nu există nimic mai de preţ pentru un popor decât graiul matern, întrucât acesta este plămânul prin care respiră întregul neam şi suflarea în care se contopeşte sufletul. Prin graiul pe care-l vorbeşte fiece popor ajunge să-şi dezvelească întreaga sa făptură lăuntrică .

      Marţi, 24 februarie, la şcoala Iordăneşti de treptele I-III s-a petrecut Ziua limbii materne. Pentru a manifesta această sărbătoare a fost petrecută măsura educativă  « O altă limbă mai frumoasă nu-i!» la care au participat elevii claselor   a 7-10. La această măsură s-au petrecut un şir de concursuri intelectuale şi distractive. Tot în această zi s-au apreciat cele mai frumoase eseuri despre limba maternă scrise de elevi. Elevii şcolii au arătat dragostea faţă de limba maternă şi dorinţa de a o păstra în graiul şi în sufletele noastre.

                                       Locţiitorul directorului pentru lucrul educativ  Cârciu O.G.

                                       Pedagogul organizator Maleon L.I.

Проглядів матеріалу: 801 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2015 | Комментарії (1)

    Чарівні метелики та Янголи, виготовлені власноруч, - символи акції - знов оселилися на класних дошках та куточках закладів освіти. Учні, вчителі, батьки долучились до збору коштів для підтримки реабілітаційного центру для онкохворих дітей з усієї України. Незважаючи на те, що школи взяли участь у великій кількості акцій по підтримці воїнів АТО, знайшлись небайдужі і до проблем хворих однолітків. Учнями Кам’янської, Тереблеченської, Йорданештських, Валякузьминської, Стерченської, Чагорської, Тарашанської ЗОШ, Грушівського, Станівецького, Купського НВК 2, Карапчівського ліцею  зібрано і перераховано на рахунок Фонду майже 6000 грн.  Крім того, учнями Глибоцького ліцею, Глибоцької, Кам’янської, Сучевенської, Корчівецької ЗОШ майже 7000 грн. передано батькам на лікування важко хворих учнів шкіл району. Всім благодійникам щира вдячність. Добрі справи хай повернуться до вас добром.

 

Проглядів матеріалу: 575 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2015 | Комментарії (1)

      Ziua limbii materne a fost omagiată prin şcoli şi biblioteci, dar şi prin alte instituţii de Stat.  La CIE Cupca am organizat cu membrii cenaclului literar „Lămâiţa” o întrunire literară dedicată copământeanului nostru Mircea Mintenco care zilele trecute şi-a marcat jubileul de 75 de ani.

 În bibliotecile noastre sunt cele două cărţi, una aparţinând autorului, cealaltă dedicată lui. Reamintim cititorilor că ambele cărţi  le-a pregătit pentru tipar profesoara Eleonora Schipor.

Noi am discutat despre ambele cărţi. De asemenea le-am arătat tuturor celor prezenţi mai multe fotografii, reproduceri, portrete ale diferitor pictori dedicate autorului, exlibrisuri, autografe, dedicaţii, felicitări etc.

Сopiii de asemenea au citit versurile lor proprii dedicate limbii materne.

                                              ELEONORA SCHIPOR

Проглядів матеріалу: 531 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2015 | Комментарії (1)

    21 лютого в Михайлівському НВК вчителем української мови та літератури Савчук О. І. було проведено свято «Рідна мова – духовності основа», присвячене Міжнародному дню рідної мови, метою якого було - поглибити знання учнів про рідну українську мову, її історію; формувати національну свідомість школярів; виховувати поважне ставлення до мови; розвивати пізнавальні інтереси.

 Розпочалося свято «Молитвою за Україну» – духовним гімном українського народу. Ведучі розповіли про шлях розвитку мови -  тернистий шлях боротьби, переглянули відео « О мово! Душа голосна України». Учні згадали про письменників, які переслідувались за вільнодумство й любов до рідної землі та її мови.

Бібліотекар Гушул Д. В. підготувала виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Рідна мова моя, поетична й пісенна». Знайомлячись з експонатами можна було дізнатись про видатних учених-філологів (любителів слова).

   Свято залишило по собі  яскраві враження, нові  знання,  принесло  натхнення та наснагу, віру у власні сили.

Проглядів матеріалу: 579 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2015 | Комментарії (1)

     Згідно плану роботи атестаційної комісії Тереблеченської ЗОШ І-ІІІ ступенів та з метою оцінки результативності роботи педагогічних працівників, які атестуються у поточному навчальному році, 20 лютого в Тереблеченській школі пройшов День відкритих дверей.

На першому уроці колеги відвідували відкритий урок з української мови у 3-му класі на тему: «Головні та другорядні члени речення», що провела вчитель Панчук Олена Василівна. Всі присутні відчули  позитивне налаштування учнів до уроку і пройшли разом з ними всі етапи. Вчителька використала мультимедійну техніку, завдання від лісових гостей, що підсилило розуміння матеріалу та результативність уроку.

На другому уроці з румунської літератури у 5-му класі всіх запросила вчителька Мандюк Віолета Георгіївна. Вона показала високу майстерність викладання нового матеріалу, зацікавила учнів різноманітними інтерактивними методами від створення квітки вічності до зіркового вибуху. Учні перевтілювали своє бачення сюжету твору за допомогою кольорових капелюшків та граючи різні ролі.

Третій урок з математики у 6-му класі провела вчитель Павлюк Міхаєла Георгіївна. Вона спромоглася поєднати світ математики з географією проводячи урок-подорож. Поряд зі складними задачами учні здійснювали віртуальну подорож по різним країнам,  дізнавалися цікаві факти про весняні звичаї народів з презентації, а домашнім завданням стало вирахування загальної кількості кілометрів подорожі.

Четвертий урок з фізичної культури в 8-му класі представила вчитель Німіжан Олена Костянтинівна. Після повноцінної розминки були закріплені базові елементи гри у волейбол.

Найзворушливішим моментом дня став  виховний захід проведений педагогом-організатором Ауріте Марією Сергіївною з початківцями. Виступали учні вбрані у національних костюмах. Вони оспівували в віршах, піснях, афоризмах, прислів’ях  найсвятіше що є в житті у кожної людини: родину, матір, батька.

Завершив день обговорення під час круглого столу та заслуховування звітів вчителів, що атестуються. Поважною гостею цього дня була методист школи Колесник Альона Іванівна, яка ознайомилась з творчими лабораторіями педагогів школи, побувала на відкритих уроках та висловила їм доцільні поради.

ЗДВР   Чупрун В.Л.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 554 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.02.2015 | Комментарії (0)

     Дошкільний навчальний заклад і школа є основними інститутами, на основі яких реалізується принцип наступності та безперервності освіти.

Саме тому 20 лютого вихованці старшої групи Луковицького ДНЗ разом з вихователями  були запрошені в початкову школу на свято «Прощання з букварем».  Дошкільнята мали змогу відчути себе справжніми школярами: посидіти за шкільними партами, поспілкуватися  з першокласниками, а також отримати багато позитивних вражень.

 Після свята відбулося спільне засідання методичних об’єднань вихователів та вчителів початкових класів, де обговорювалися питання наступності між дошкільною та початковою ланками освіти. За круглим столом, у колі однодумців педагоги обговорили стратегію подальшої співпраці. Адже саме завдяки тісній співпраці дошкільної ланки освіти з початковою перехід до нових умов шкільного навчання здійснюватиметься з найменшими для дошкільнят психологічними труднощами, при цьому забезпечуватиметься природне і комфортне їх входження в нові умови, що сприятиме ефективності виховання і навчання учнів з перших днів перебування в школі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 618 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.02.2015 | Комментарії (1)

        Tradiţional, în penultima săptămână a lunii februarie, la şcoala de cultură generală din Bahrineşti, se desfăşoară săptămâna limbii române şi literaturii (române şi universale). Şi nu întâmplător alegem această perioadă, deoarece pe data de 21 februarie se sărbătoreşte ziua internaţională  a Limbii materne. La manifestările dedicate acestei săptămâni au luat parte elevii din clasele a 5-11-a. Ei au fost anunţaţi în prealabil despre măsurile ce se vor organiza în fiecare zi, de aceea deja luni au participat la concursul poeziilor „ Mi-a spus inima să scriu”, recitând  expresiv   câte o poezie proprie.  La acest concurs învingătoare a devenit eleva clasei a 7-a  Romina Tofan, care a compus  şi a recitat cu mult suflet   poezia „Sătucul meu”, descriind dragostea față de  plaiul natal.

      Marţi, pe data de 17 februarie, elevii claselor  a 6-10-a   împreună cu  profesoara  Elena Andruhovici au pregătit   serata literar-muzicală „Grigore Vieru-  sufletul și inima românilor”, consacrat   jubileului poetului. Elevii au recitat  poezii  și  au interpretat cântece pe versurile  marelui poet, au audiat  fragmente din creaţia  sa,  conștientizând  încă o data faptul,  ca  așa un poet nu  se naște   în fiecare  zi,  măcar că însuși Grigore Vieru afirma: „Sunt doar o lacrimă  a lui Eminescu”.  Drept continuare a acestei serate, miercuri,   elevi din toate clasele au participat  la concursul declamatorilor  și interpreților  poeziilor și cântecelor  din creația lui Mihai   Eminescu sub  genericul „Al meu nume o să-l poarte secolii din gură-n gură …”, învingătoare devenind  elevele Ecaterina Topala și Vera Isopescu.   Joi,   elevii clasei a 10-a   și-au  demonstrat   capacitățile  de actor    la înscenarea  poemului „Luceafărul”.  Cu multă satisfacție elevii  au participat  și  la înscenarea fragmentului  „Pupăza din tei” de Ion Creangă,   unde elevul clasei a 8-a  Ion  Damaschin și-a demonstrat  un deosebit artistism.

      Săptămâna s-a încheiat cu serata literară  „Mult e dulce și frumoasă   limba  ce-o vorbim…”, la care elevii  au pregătit   relatări și maxime convingătoare  despre importanța  limbii materne pentru fiecare din noi.  Posedând  corect   limba  maternă,  avem  toate șansele  de a cunoaște bine  și alte limbi.  Elevii  au sesizat ideea, că trebuie însuşite cât mai multe limbi, căci întotdeauna va rămâne actuală afirmaţia  marelui nostru poet  Grigore Vieru  că  „cel mai frumos dar din partea  unui musafir străin este acela  de-a-mi elogia ţara în limba casei mele”. 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 1195 | Завантажив: Bagrunivka | Дата: 24.02.2015 | Комментарії (1)

          Людина любить те місце і той час, де почувалася щасливою.  Змістовна екскурсія, сповнена спільних позитивних вражень та емоцій – одна із дієвих форм патріотичного виховання, що прививає любов до Батьківщини щиро і невимушено.

        22 лютого учні Глибоцького ліцею та Глибоцької ЗОШ – гуртківці-КВНівці і не тільки – вирішили провести день не перед екраном ТБ чи комп`ютера, а смакуючи реальні події та враження.   «Музей-садиба Івана Миколайчука та озеро з «Івановими лебедями»  у с.Чортория, що на Вижничині  – «сімейний» музей природи рідного краю с.Зеленів – «Буковинська Троя» у Реваківцях – Львівська майстерня шоколаду у Чернівцях – прем’єра вистави у Чернівецькому музично-драматичному театрі» – таким насиченим був маршрут недільної екскурсії.

       Учасникам запам’яталася розповідь  екскурсовода про те, як Іван шукав у Чернівцях, «де можна вивчитись на артиста».  Пан Михайло радив юним екскурсантам  бути наполегливими, прямуючи до мети, не соромитися, шукаючи свою стежину.  А заклик не цуратися українського та  залишатися самим собою завжди  і всюди викликав одностайне бажання заспівати Гімн України у Миколайчуковій хаті.  

        Незабутніми  моментами спілкування із природою рідного краю стало годування  «Іванових лебедів» на озері у Чорториї,  цікава розповідь про життя борсуків, лисиць, зайців, орлів, сов, кабанів, а також фотопаузи та світлини у Зеленівському музеї  із чучелами  тварин і птахів, що мешкають у наших лісах.  Та найяскравіші емоції викликало катання на конях у туристичному кінно-спортивному комплексі «Буковинська Троя».

          Солодкі хвилини дружнього спілкування за чашкою пахучого напою із вишуканим тістечком у Львівській майстерні шоколаду додало єдності та міцності команді. Та справжнім десертом для розуму і почуттів став спільний перегляд прем’єри вистави «Енні» за участю дітей.  Сміх, радість, щирий жаль, вболівання за долю юних героїв – все це пройшло крізь душу учасників екскурсії та вилилося у бурхливі аплодисменти і захоплене «Браво!». Незважаючи на насичений день,  учні поверталися не втомленими, а захопленими, щасливими, емоційно-піднесеними!  Всі учасники екскурсії висловлюють щиру подяку екскурсоводу  - Олександрі  Чубрей – вчителеві Глибоцького ліцею, співвласнику школи-студії «Прайд».  

        Любов до батьківщини починається із любові до тих її куточків і моментів, де ти був щасливим…

                                                                    Олена Рєпіна – тренер команди КВК

 

Проглядів матеріалу: 534 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.02.2015 | Комментарії (1)

 З метою профілактики алкогольної та наркотичної залежності серед підлітків та підвищення рівня усвідомлення негативних наслідків цього явища, психологічною службою Старововчинецького ліцею, відповідно до листа Управління освіти Глибоцької РДА у лютому 2015 року було організовано перегляд фільму "Чорно-біле кіно"для учнів 9-11-х  кл.

 Проект всеукраїнського масштабу «Чорно-біле кіно», фільм про шкоду наркотиків та алкоголю у підлітковому віці унікальний тим, що його творцями є самі ж підлітки,
 ідея фільму полягає у тому, щоб показати школярам дві сторони медалі та дати можливість зробити свій вибір.


 По завершенню перегляду учні мали змогу поділитися своїми думками, враженнями та емоціями. Школярі відзначили, що сюжет фільму побудований на грі контрастів. У чорному-білому кольорі показано до чого призводить вживання алкоголю і наркотиків, а у  
 різнокольорових барвах – як могло би бути, якщо підлітки не спокусяться на шкідливі звички та зроблять вибір у бік здорового способу життя.

Проглядів матеріалу: 584 | Завантажив: Жанет | Дата: 23.02.2015 | Комментарії (0)

    Як неодноразово було сказано,  біда ніколи не є чужою. Як може не боліти серце коли інших болить? Як можемо бути спокійними, коли неспокійними є ночі батьків, які живуть і моляться за рідну кровиночку? Як лишитися байдужими, коли "маленькі квіточки"  потребують життєвої  енергії?

Ми, вчителі та учні Йорданештської ЗОШ №2 завжди відкликаємось на чужу біду. На протязі минулого тижня  влаштували  благодійний ярмарок і зібрали кошти для двох дітей хворих на рак - чотирирічної Глущенко Варвари з м. Чернівці, якій передали, ще в грудні зібрані кошти  в рамках акції "Щастя на крилах". Дівчинка разом з батьками  виїхала на операцію в Польщу. Ще вирішили допомогти  дворічному  Алукі Адріану  з с.Молніца, Герцаївський р-н, який теж потребує інтенсивного лікування.

Діти разом з батьками приготували  неймовірно смачні солодощі , за що ми їм дуже вдячні. З таким натхненням взяли участь у ярмарку і з таким відкритим серцем!... Блиск в очах дітей посадив і в наших дорослих серцях надію на краще майбутнє. 

Допомога виховує, а віра в Бога дає надію. Допоможемо тим, що потребують допомоги і помолимось за них і Бог відплатить нам сповна!

         Опаіць М.І.

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 498 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.02.2015 | Комментарії (1)

   Плекай добро, воно повернеться до тебе,

Чини добро, і будеш ти в раю...

 Роби добро. Господь сказав: так треба!

 Я здалека добро розпізнаю...

       « Милосердя та доброта — це крила, на яких тримається людство». Милосердя та доброта ще з давніх часів були традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділиться шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старих, немічених, порятувати хворого, захистити скривдженого. Потреба людей у доброті повсякчасна. Милосердя та доброта — це крила, на яких тримається людство. Добро починається з кожного із нас!

        У Йорданештській ЗОШ І-ІІІ ст. 20 лютого був організований благодійний ярмарок  «З добротою в серці». У цій благодійній акції взяли участь усі учні школи. На зібрані кошти (750 грн. ) придбатимуть харчі та одяг для малозабезпеченої сім'ї.

            ЗДВР Кирчу О.Г.  

  Педагог-організатор Малеон Л.І.

Проглядів матеріалу: 506 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.02.2015 | Комментарії (1)

     Уже традиційно у лютому в нашій школі урочисто проходить Тиждень румунської мови, приурочений до Міжнародного Дня рідної мови, який всі люди світу відзначають 21 лютого.
Найрізноманітніші заходи присвячені рідній мові тривали упродовж тижня. Це і конкурси, виставки, концертні програми, змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години. 
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам'яті видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. 
Метою всіх проведених заходів було: 
- донести до учнів красу і багатство румунської мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Учителі румунської мови і літератури  Попеску О.Г., Скутарь В.І. та Бічер О.Ф. не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу та заохочували учнів всіх класів до участі у виховних заходах.

      14 лютого бібліотекар Ганна Овачук оформила тематичну виставку  художньої, наукової, публіцистичної літератури присвячену 80-ої річниці від дня народження видатного румунського поета Гр. Вієру.

      16  лютого  пройшла загальношкільна лінійка, на якій заступник директора з виховної роботи  Скутарь В.І. урочисто оголосила про відкриття Тижня румунської мови, ознайомила з основними заходами, закликала брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також, учні 5-11-х класів прочитали власні твори та ессе   присвячені  рідній мові.

      17 лютого проводився конкурс декламаторів творів письменників класиків М.Ємінеску, В. Александрі, І. Крянге, а також віршів про рідну мову. У цьому конкурсі відзначились учні:  Дулгер Анна-Рената – 5 класу, Петрюк Діана-6 класу, Тарица Маріана- 7 класу, Дуган Аліса - 11 класу, а також  Цибуляк Роберт- 3 класу.

    18 лютого класний керівник 4-ого класу Тарица С.Л. проводила відкриту виховну годину «Зима- чарівна, прощавай!». Вчителька румунської мови Попеску О.Г. провела  мовознавчу вікторину   між учнями 8 - 10 -их класів «Хто знає – перемагає». Перемогу отримала команда 8 класу показавши гарні та грунтовні знання з предмету.

  19 лютого вчитель Скутарь В.І. провела відкритий урок з румунської літератури у 7 класі на тему: «Алексей Матеевич – співак рідної мови», а учні першого класу під керівництвом вчительки Богданюк М.Р. презентували неймовірно цікаву виставу «Прощавай, Букварику!». Присутні отримали приємні враження та гарний настрій.

   20 лютого учні 5-7 класів презентували літературно-музичну композицію «Рідна мова солов’їна!», присвячену Міжнародному  Дню рідної мови, а також , цього дня у рамках закриття Тижня румунської  мови на черговій лінійці відбулася й церемонія нагородження переможців різних конкурсів та  змагань.  Грамоти і подарунки отримали найактивніші учасники та переможці.

  Бічер О.Ф. наголосила на тому, що мова – це душа нації, у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ. Вона закликала учнів пишатися тим, що ми розмовляємо румунською мовою, але з повагою і любові відносимося і вивчаємо нашу державну  українську мову. Ми повинні  берегти, плекати її і передати у спадок своїм нащадкам цінний скарб – рідну мову.

                                 Заступник з виховної роботи :   Скутарь В.І.

Проглядів матеріалу: 435 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.02.2015 | Комментарії (0)

брейн-ринг   19 лютого в рамках декади іноземних мов в Глибоцькому ліцеї відбувся брейн-ринг, змагалися найкращі учні восьмих класів.
У брейн-ринзі брали участь дві команди "Tulip" та "Big Ben". Обидві команди показали відмінні знання англійської мови .

 

 

 

Проглядів матеріалу: 593 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.02.2015 | Комментарії (0)

 У п'ятницю 20 лютого соціальним педагогом Старововчинецького ліцею Каменюк В.В. спільно з класоводом 4 класу Каменюк С.І. було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Ми різні - ми рівні"

 

 


 
Мета заняття: розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки людини; виховувати спостережливість, уважність до інших людей, здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок.
На занятті діти були дуже активними, ставили багато запитань та з цікавістю виконували вправи: "Чоловічок "Бінго", "Чим ми схожі?", "Квітка толерантності", "Асоціативний ряд" та "Намалюй настрій".

Дізнатись більше - Тисніть тут

Проглядів матеріалу: 508 | Завантажив: Жанет | Дата: 23.02.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024