П'ятниця, 19.04.2024, 19:45















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 316 317 318 319 320 ... 351 352 »

    Сьогодні в нашій  школі  першокласники святкували  - Свято Букварика. Це перший  їхній успіх, перша перемога.   Наші дітки  опанували  перший підручник - Букварик.

 Прощання з Букварем – свято, на якому першокласники прощаються зі своїм найпершим і головним підручником – Буквариком.

      Здається, тільки вчора вони  прийшли до школи на перший дзвінок, а вже — закінчують перший клас. За цей невеличкий проміжок часу діти вивчили букви, стали самі читати казки, оповідання, вірші. Саме з Букваря починається цікавий шлях у світ знань.

      Урочисто й цікаво пройшло прощання з Букварем в учнів 1 –го  класу (Класовод – Опаєць Ольга Костянтинівна). З нагоди радісного і разом з тим трішки сумного свята в житті маленьких першокласників зібралися гості –  наші вчителі, учні і батьки першокласників. Перед присутніми розгорнулося святкове дійство. Казкова атмосфера, жарти, веселі пісні, загадки не залишили байдужими нікого.

Свято закінчилось та спогади про нього будуть з нами все життя. Гарної Вам мандрівки стежинами знань, маленькі  наші  школярики!

Проглядів матеріалу: 587 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.05.2014 | Комментарії (1)

      22 травня в приміщенні актової зали  Молодійської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся звіт директора школи на  загальношкільних  батьківських зборах  перед педагогічним колективом та громадськістю села з порядком денним:

1. Звіт директора школи Сарафінчан Ф.В. «Про підсумки та основні напрямки діяльності школи за 2013/2014 навчальний рік».

2. Презентація заступника директора з НВР Круліковської О.В. « Про результати моніторингу навчальної діяльності учнів школи за звітний період».

3. Презентація заступника директора з ВР Мандрек О.Г. « Про підсумки виховної роботи школи за 2013/2014 навчальний рік, оздоровлення».

         Активно обговорювалося питання оздоровлення школярів у 2014 році. Вже вкотре робота директора школи та педагогічного колективу отримала високу оцінку таємним  голосуванням.

Проглядів матеріалу: 1772 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.05.2014 | Комментарії (1)

 

     23 травня 2014 року о 13.00 у Старововчинецькому ліцеї пройшов звіт керівника навчального закладу перед громадою сіл Старий Вовчинець, Черепківка, Біла Криниця, Кам'янка, на якому були присутні близько сотні чоловік, серед яких працівники ліцею, батьки, жителі села. Директор ліцею Чапля Дмитро Петрович зробив докладний аналіз роботи в 2013-2014 н. р., хід оздоровчої кампанії, проведення ремонтних робіт, підготовку до нового навчального року, проблеми закладу та можливості їх вирішення. Оцінку своєї роботи почули педпрацівники ліцею з уст батьків ліцеїстів. Разом обговорили шляхи вирішення наболілих питань шкільного життя. Відбувся конструктивний діалог між усім сторонами - учасниками заходу.

   
Проглядів матеріалу: 612 | Завантажив: Жанет | Дата: 28.05.2014 | Комментарії (2)

Дружня шкільна спільнота.

Високий натхнений наш злет.

В науці, у спорті, в мистецтві

Ми разом крокуєм вперед

     23 травня 2014 року в актовій залі Старововчинецького ліцею відбулося шкільне дійство «Ліцеїстська весна - 2014» - свято Інтелекту, Гордості й Таланту.

    Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами. А талант завжди родом з дитинства. Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. У нашому ліцеї ми ростимо талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту. 

   Людина без знань, що птах без крил: не може злетіти високо вгору, щоб досягти найвищої мети в житті. Широкі знання, звичка мислити, благородство почуттів є саме тими трьома якостями, що формують ці крила, і з якими людина є освіченою у повному розумінні цього слова.   І це прекрасно не лише тому, що з лав школярів виходять чудові поети, художники, музиканти, науковці. Головне те, що кожен з нас, збагачуючи свій духовний світ, збагачує тим самим інших.

    Учні ліцею живуть цікавим, насиченим життям. Їм підвладні не тільки вершини науки. Вони гідно проявляють себе і в підкоренні олімпійських висот, тому й нагороджених було чимало, серед них: і переможці учнівських олімпіад ІІ-ІІІ етапів, і призери конкурсів, фестивалів, форумів, і чемпіонів спортивних турнірів.

Ми не знаємо, яка буде майбутня доля наших школярів, але  можемо впевнено сказати, що всі вони стануть хорошими людьми. І наше сьогоднішнє свято підтверджуння цьому!

                          Майбутнє світле і прекрасне!

                               Ідіть до нього, мрійте про нього,

                               Трудіться для нього,

                               І тоді воно обов’язково настане!

     ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 648 | Завантажив: Жанет | Дата: 28.05.2014 | Комментарії (1)

    Чим вигідно учневі здобувати 12-річну освіту – це ключове питання, на яке маємо дати відповідь перед тим, як знову впроваджувати 12-річну систему. Про це сказав заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський під час наради освітян.

27 травня відбулася Всеукраїнська нарада з актуальних питань загальної середньої освіти. Якою українська школа є сьогодні та якою вона має бути через півроку, – саме ці аспекти обговорювали під час наради понад 300 освітян і представників громадськості з усіх областей України разом із заступником Міністра освіти і науки Павлом Полянським, головою Комітету ВР з питань науки та освіти Лілією Гриневич та президентом Національної академії педагогічних наук України Василем Кременем.

На початку обговорення заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський озвучив зміни, які МОН пропонує внести у навчальні плани для шкіл. Серед них:
- збільшити на півгодини на тиждень предмет «Захист Вітчизни»;
- повернути предмет «Етика» і курси морально-духовного спрямування у навчальні програми 5-6 класів, але як вибіркові. Тобто батьки самостійно обиратимуть, чи буде їхня дитина вивчати цей предмет у школі;
- збільшити години вивчення рідної мови у школах з мовою навчання нацменшин;
- скасувати обов’язкове вивчення другої іноземної мови, починаючи з 5-го класу, у тих школах, в яких для цього немає відповідних педагогів;
- у 7-му класі вчителі пропонують перерозподілити години між алгеброю і геометрією (замість 2:2 зробити 2,5:1,5);
- фізкультура: де немає умов, можна займатися аеробікою, танцями тощо.

Рішення, які вже втілює Міносвіти у співпраці з неурядовими організаціями, – це розробка нового механізму відбору підручників, який відбуватиметься лише за участі експертів без жодного втручання Міністерства. Також скасовано заборону на використання у школах навчальної літератури, виданої до 2012 року. А для атестації шкіл визначаються нові критерії, де ключовими будуть ефективність діяльності викладачів та прогрес учнів. Ще одне із завдань, яке поставило перед собою МОН, до 1 вересня створити електронні версії всіх підручників, котрі були б у вільному доступі для учнів та викладачів, а також – запустити загальноукраїнський репозитарій цифрових навчальних матеріалів.

Лілія Гриневич наголосила, що доступ до якісної освіти повинен мати кожен учень, а особливо учні сільських шкіл. Тому що ці діти мають у 5-6 разів менше шансів вступити на бюджет у вищий навчальний заклад. Також було підкреслено, що зараз безкоштовна середня освіта – це, на жаль, фікція; через те потрібно провести юридизацію права на освіту: тобто держава повинна обов’язково гарантувати безкоштовну освіту.

Під час наради дискусійним залишилося питання повернення до 12-річної школи. Учасники погодилися, що спершу треба дати відповідь на питання – чим вигідно учневі здобувати 12-річну освіту. Крім того, майже всі освітяни підтримали необхідність утвердити в шкільній освіті дитиноцентризм (тобто наблизити навчання до індивідуальних здібностей дитини), зменшити навантаження на школярів, надати більше управлінських прав директору школи (зокрема, самостійно вирішувати кадрові питання без погодження з органами державного управління) та розвивати умови для інклюзивної освіти.

Проглядів матеріалу: 571 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.05.2014 | Комментарії (0)

   28 травня — свято сміливих, відважних людей, які захищають Батьківщину на кордоні — День прикордонника.

Цей день прославляє роботу прикордонників-льотчиків, які несуть службу на повітряних кордонах своїх держав. Це свято прикордонників-моряків, які охороняють водні простори. Також це день кожного постового, який стоїть на кордоні Батьківщини, захищаючи її від незаконних дій і посягань.

Прикордонна служба сьогодні, через складну ситуацію в країні, набула нового змісту: прикордонник – це герой, від мужності та порядності якого залежить доля сотень людей, цілісність та мир держави.

 В Глибоцькому районі розташовано два прикордонних пункти. Співпраця та дружба освітян Глибоччини та прикордонників давня і плідна. У навчальних закладах району, діють гуртки « Юні друзі прикордонників», які сприяють формуванню патріотичного духу, активної громадянської позиції серед молодого покоління. Свою вдячність учнівсько - педагогічні колективи висловлюють у дні державних свят концертами, подарунками, щирими словами.

Освітяни Глибоччини завітали напередодні Дня прикордонника до полігону «Прибан» з подарунками. Зокрема, колективи Сучевенської ЗОШ, Тарашанської ЗОШ та Привороцької ЗОШ подарували обладнання для ремонту території полігону та для забезпечення військової частини А 2582.

 « Підтримка Збройних Сил України у складні для держави часи - обов'язок кожного свідомого громадянина»,- наголосив начальник управління освіти Василь Григорович Швець під час спілкування з керівництвом полігону. Військові подякували за підтримку та допомогу.

                                             

Проглядів матеріалу: 689 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.05.2014 | Комментарії (1)

   В Турятському НВК вже багато років діє загін юних друзів прикордонників. В ньому займаються 10 учнів за спеціальним  планом. Наше   село обслуговує  дільничий  інспектор прикордонної служби відділу прикордонної служби   «Порубне»  Григораш Михайло Михайлович, який є керівником загону ЮДП.  Щомісяця гуртківці  займаються на  КПП «Порубне». 

Учні нашого НВК на День прикордонника виїжджають на заставу з концертною програмою.

 В цьому році працівники нашого НВК здали одноденний заробіток на допомогу прикордонникам для закупівлі військового обладнання. 

Софронел Марія  учениця 11 – Б класу брала участь в конкурсі малюнків «Прикордонник – наша   надія» і зайняла І місце.   Нагородження відбулося в Прикордонному загоні  м. Чернівці.

 Прикордонники є частими гостями на шкільних святах, а саме:   свята  першого дзвоника та дзвоника,  до Дня Збройних Сил України та Дня Захисту Вітчизни, випускні вечори.

Проглядів матеріалу: 738 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.05.2014 | Комментарії (2)

     На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 1/9-635 від 19.08.2011 щодо організації та проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільних навчальних закладах, Департаменту освіти і науки молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 19.03.2014 №01-31/774, листа Управління освіти Глибоцької райдержадміністрації від 24.03.2014 №589, наказу по НВК «Про проведення  Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в дошкільному підрозділі» від 08.05.2014 № 45 з метою виховання поважного ставлення до безпеки людини: формування у підростаючого  покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, а також загострення уваги на необхідності дотримання основ безпеки життєдіяльності у дошкільному підрозділі проведено Тиждень знань з основ з безпеки життєдіяльності з 19-23.05.2014 року, а саме:

Педагогічний колектив дошкільного закладу працював за такими напрямами:

  • Формування здорового способу життя.
  • Засвоєння правил безпечної поведінки вдома та на вулиці;
  • Засвоєння правил пожежної безпеки;
  • Профілактика дорожньо-транспортного травматизму

      ( засвоєння правил дорожнього руху);

  • Засвоєння правил безпечної поведінки на природі;

          Робота з педагогічними працівниками нашого дошкільного закладу з питань безпеки життєдіяльності досить комплексна та різноманітна. 22 травня  між двома педагогічними командами відбувся турнір у формі інтелектуально-розважальної гри “Брейн-ринг”, з метою виявити, конкретизувати й узагальнити знання педагогів про різні стихійні лиха та вправляти у вмінні працювати підгрупами, розвивати інтелектуальні здібності, швидкість реакції. За результатами попереднього анкетування вихователів виявлено, що вони потребують допомоги у разі травми очей, як правильно ставитись до дитячих страхів. Тому медична сестра Березовська С.А. підготувала консультацію “Перша допомога при травмі очей ”. 

Розробили план навчально-виховної роботи під час проведення тижня знань основ з безпеки життєдіяльності та проведено у повному обсязі (план додається, додаток №1).

Оформили стенд «Безпека дитини» .

У методичному кабінеті організували виставку періодичної та навчально-методичних видань з питання ОБЖД.

                                                                                     М.В.Дуган

Проглядів матеріалу: 588 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.05.2014 | Комментарії (0)

   Згідно річного плану роботи закладу, з метою підготовки до підсумкової педради та визначення рівня готовності дітей старшого віку до навчання в школі, в  Кам'янському  ДНЗ проведено колективний перегляд занять.

    Діти старшої групи №1(вихователь М.М. Глобак) продемонстрували свої знання з розділу «Навчаємося елементів грамоти»: будували речення за схемами, виділяли з речень окремі слова, здійснювали звуковий аналіз слів, ділили слова на склади, писали в зошиті елементи літер та читали нескладні слова.

       Вихованці старшої групи №2 разом із вихователем Л. В. Дутко вирушили в цікаву математичну подорож в пошуках «квітки – семицвітки», виконуючи різноманітні логічні завдання:  вміло лічили в прямому і зворотньому напрямку, орієнтувались на аркуші паперу, складали з частин геометричні фігури, обчислювали приклади на додавання і віднімання , розв'язували задачі.

      О.Г. Карлійчук, вихователь старшої  групи  запропонувала увазі колег заняття з малювання на тему: « Квітучий луг» з використанням різноманітних нетрадиційних художніх технік. Вихователь забезпечила  приємну емоційну атмосферу, захопила та зацікавила дітей технікою малювання зубною щіткою, пір'ям, штампиками з овочів, за допомогою трафарету, що дало змогу кожній дитині досягнути успіху і дістати позитивну оцінку.

   Сподіваємось, що завдяки здобутим знанням і навичкам в поєднанні з усіма процесами життєдіяльності дошкільника , сформується комплексна готовність систем і функцій організму, фізичного стану, психіки, розумових здібностей дитини до навчання в школі.

                                                    Домніка Балан,  вихователь – методист.

Проглядів матеріалу: 665 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.05.2014 | Комментарії (0)

    26 травня в  управлінні освіти Глибоцької РДА відбулась чергова  нарада при начальнику управління освіти. Швець Василь Григорович   акцентував увагу на  ключових завданнях поточного тижня:  "Підходить до завершення навчальний рік. Кожен директор повинен відповідально поставитися до проведення підсумкової атестації, свята  Останнього дзвоника, вручення документів про освіту випускникам в ЗНЗ району, щоб все пройшло на високому організаційному рівні, як завжди. На традиційні шкільні свята варто запросити громадськість, керівників села та району, служб, які співпрацюють з закладами освіти, відзначити активних учнів, успішних педагогів, батьків. Поряд зі святами -  на контролі дирекцій ЗНЗ має бути важливе питання оздоровлення учнів. Крім того, необхідно забезпечити виконання доручень, даних на нараді директорів і щодо підготовки до нового навчального року, та ін.»

Заступник начальника управління освіти Цуркан Інна Юріївна озвучила план роботи на тиждень, ознайомила присутніх із заходами, які будуть відбуватися з 26 по 31 травня.

 Завідувач РМЦ Намака Олеся Сидорівна прозвітувала про проведення ДПА з української мови у 11 класі та анонсувала нараду МОНУ, яка відбудеться 27 травня. На нараді розгядатиметься ряд ключових питань  оновлення та функціонування системи освіти.

Директор ЦТКСЕУМ  Дудка Анатолій Петрович проінформував, що  6 червня відбудеться відкриття обласного наметового табору.

Директор ДЮСШ  Стрельчук Прокіп Григорович  звітував про успіхи в спортивних змаганнях «Козацький гарт», де учні Карапчівського ліцею  здобули почесне ІІІ місце.

За підсумками наради дано ряд доручень.

Проглядів матеріалу: 521 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 26.05.2014 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 633 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.05.2014 | Комментарії (0)

      Мабуть, однією з найбільших подій для першокласників є Свято букваря. Саме цей день знаменує для них завершення важливої віхи шкільного життя – вони вже навчилися добре читати і повинні сказати: «Прощавай!» - своєму першому і можливо найулюбленішому підручнику.

Святкове шоу, а тільки так можна назвати театралізоване дійство, яке відбулося 23 травня  у Купському НВК №2  в 1класі.

Програма була дуже цікава. Просто не вірилося, що 6-річні малюки стільки всього встигли приготувати до свята. На сцені звучали пісні, кружляли у танці юні артисти – першокласники. Із дитячих вуст лунали слова подяки своїй першій книжці, а також учителям, батькам, які допомогли їм подолати першу сходинку до знань.

Важко сказати, хто більше хвилювався – чи батьки з класним керівником Ф.В. Зеленівською чи самі першокласники. Але спільними зусиллями свято вдалося на славу, і відвідали його не тільки вчителі, батьки першокласників, але і багато майбутніх першокласників.

Заступник директора з НВР                        О.М. Кирстюк

     

 

 

Проглядів матеріалу: 653 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.05.2014 | Комментарії (3)

 Безпека – це життя людини,
Безпека – це наше майбуття.
Прийміть до серця світ природи –
Прекрасне буде всіх життя!

   Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Оскільки основи мислення закладаються у дитини в сім’ї, «материнська школа» повинна сформувати у дитини перші уявлення про навколишній світ і місце людини в цьому світі. Необхідно зауважити, що з кожним роком збільшується кількість факторів, що негативно впливають на життя і здоров’я людини.
Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях. З метою забезпечення нормативів безпеки, підвищення рівня безпеки життєдіяльності, запобігання випадкам травматизму учасників навчально-виховного процесу  в школі проведено тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Наша безпека – у наших руках!».
Різноманітна за змістом і формою профілактична робота  з питань здорового способу життя та безпеки життєдіяльності охопила всіх учнів Молодійської ЗОШ .
Відповідно до тематики Тижня в комплексі були проведені заходи:
 - загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю Тижня (відповідальна  –вчитель основ здоров’я Радова О.І.);
- книжкова виставка «Бути обізнаним – бути захищеним» (відповідальна  –бібліотекар школи Іфтодій  О.Л.);
- бесіда старшокласників з молодшими школярами про шкідливі звички (відповідальна – вчитель основ здоров’я Радова О.І.)
- практичні заняття. Моделювання  надання першої долікарської допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації (відповідальні: вчитель основ здоров’я Радова О.І. та медична сестра школи Степанова В.В.)
- конкурс на кращий учнівський малюнок  «Моя безпека – в моїх руках» серед  учнів  5-7 класів (відповідальна – вчитель образотворчого мистецтва Простебі Л.А.)
- конкурс стіннівок «Дзвони Чорнобиля» в 5-11 класах (відповідальна  –вчитель основ здоров’я Радова О.І.);
- години спілкування на тематику Тижня (відповідальні:  класні керівники та класоводи);
- конкурс творів «Рятувальник – професія героїчна»  (відповідальні: вчителі-філологи  Шатько О.Г., Топольницька В.Г., Громик І.М.)
- акція «Лист  водію» (учні 5-х класів, Радова О.І.);
- виховний  захід «Будь уважним на дорозі!»
  (учні 2-А класу, Кукульняк  О.М.).


 

Проглядів матеріалу: 824 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.05.2014 | Комментарії (1)

   З  12 по 16 травня 2014 р. у Глибоцькій ЗОШ  І – ІІІ ст.  проводився Тиждень знань з ОБЖ. У рамках Тижня вчителем основ здоров`я  Андрон Т.О. були проведені заходи, спрямовані на поглиблення знань учнів із основ здоров`я, на дотримання правил безпечної поведінки в різних ситуаціях, формування в учнів свідомого ставлення до свого  життя та здоров`я.
Серед учнів 5-11 класів було проведено міні-лекторій під рубрикою ,, Це повинен знати кожен “. Учні 11 – А  класу,  використовуючи ,, Шкільне радіо”, провели лекторій по профілактиці НС.  Учні повторили правила поведінки у весняно-літній період : ,, Безпека поведінки біля водойм ”, ,, Отруєння грибами ”, ,,Основи пожежної безпеки” , ,, Обережно гроза”, ,, В лісі”.
Для  учнів 6-7 класів проведено конкурс антиреклами шкідливих звичок. Використовуючи матеріали підручника і додаткові джерела інформації, діти підготували  малюнки в яких намагалися показати негативний вплив шкідливих звичок на здоров`я людини.  Кращі малюнки були представлені на виставковому стенді. Підготовка до випуску реклами сприяла розвитку самостійності учнів у пошуках інформації  та вмінні вибрати основне , донести істинну до інших.  Учні 9-х класів  ознайомилися із питанням екологічного  маркування товарів. Дане питання викликане бажанням споживачів  вживати екологічно чисті продукти харчування. Учні переглянули презентацію  і особливу увагу звернули на маркування, яке використовує Україна.   Екскурсія в рятувальну частину викликала масу задоволення і захоплення в учнів 5-х класів. Вони ознайомилися з роботою рятувальників і змогли відчути себе на певний час людьми, від яких залежить життя потерпілих.
Учні 11 кл. випустили газети: ,, Небезпека маленького кліща. Перша допомога.”,  ,, Небезпека при укусах отруйних змій і комах. Перша допомога ”. Дані санітарні бюлетені попереджають учнів про небезпеку і навчали правилам  надання термінової допомоги під час НС.Серед учнів  9-11 класів було проведено виховні справи: ,,Перша допомога при утопленні”, ,,Перша допомога при  харчовому отруєнні ”, ,, Перша допомога при пораненнях”. Дані виховні справи дали можливість підвищити рівень практичної підготовки учнів до дій у разі виникнення НС, закріпити отримані знання на практиці, виховувати співчуття до ближнього та милосердя.
  Цікавий діалог відбувся учнів  10 класу з  дитячим лікарем  - гінекологом  ЦРКЛ . Учні отримали відповіді від спеціаліста на цілий ряд запитань.
  Учні 5-х класів переглянули відеофільм :,,Правила поведінки під час відпочинку і на залізниці ”. Після  перегляду  школярі самостійно  вже могли скласти рюкзак для подорожі .

                                   

Проглядів матеріалу: 623 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.05.2014 | Комментарії (0)

   Сьогодні, 23 травня 2014 року, учні 11-их класів складають державну підсумкову атестацію з української мови у формі переказу. Завдання вибрано зі збірника переказів для ДПА з української мови, рекомендованого Міністерством освіти і науки України (к. "Центр навчально-методичної літератури" 2014 р., укладачі збірника: О.М.Авраменко, В.Ф.Чукіна).

11-класники виконують завдання №47 – "Війна закінчилася", ст.80. На виконання завдання відводилося 90 хвилин, протягом яких учні мають можливість докладно відтворити первинний текст запропонованого переказу з урахуванням його смислової і структурної цілісності.

Цього року  в Глибоцькому районі ДПА з української мови виконують у 41 класі, у яких навчаються 702 учні.

Випускники Глибоцького ліцею, директор навчального закладу та педагоги-екзаменатори в цей день одягли вишиванки, демонструючи свій патріотизм, пропагуючи єднання усіх 11 класників України в одну велику і дружну родину. Випускники Волоківської школи прикрасили свої шкільні форми синьо-жовтими стрічками, стверджуючи цим, що Україна-єдина країна від заходу-до сходу, від півночі-до півдня.

"Бути грамотними",- це побажання випускникам-2014 року  від міністра освіти і науки Сергія Квіта стало напутнім словом для учнів. Всі навчальні заклади створили для випускників необхідні умови та забезпечили виконання завдань ДПА.

Проглядів матеріалу: 600 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.05.2014 | Комментарії (1)

     Свято… Свято в небі і свято на землі, бо Бог зібрав усе тепло і подарував нам і нашим діточкам , які самі як промінчики сонця. Це Свято Букваря. Цього дня промінчик цього свято дістався і до Йорданештської ЗОШ №2. Діти 1 класу попрощалися з першою книжкою – Букварем. Зі слів дітей , Буквар служив їм справжнім царством букв і звуків . Днем за днем, вивчаючи букву за буквою вони зростали, а Буквар розкривав ще більше та більше свої таємниці - нові та нові слова, та розцвітали нові та нові тексти з вивчених букв.  Тяжко було, але долаючи всі труднощі діти з радістю говорять: « Ми знаємо всі букви, і ми вже учні 2-го класу».

         Семеро хлопчиків і семеро дівчаток, разом з царицею «Читання», «Букварем», та вчителькою Білецькою Георгіною Костянтинівною організували справжнє свято для дітей та для батьків, які є невід'ємною частиною школи. В очах батьків горів «вогник щастя» переглядаючи фотографії їхніх янголяток , їм не вірилось, що час минув так швидко і їхні янголятка можуть читати та писати, та скоро будуть сидіти за партами 2-го класу. Батьки висловлювали слова вдячності вчительці за її працю, за добре серце, за лагідне слово , за кожен день відданий їхнім діточкам.      

         Для школи вже стало традицією організувати таке свято в кінці кожного року. Кожен вчитель організовує по своєму, цього року вчителька показати  Царство букв,  бо лише знаючи читати зможеш крокувати з впевненістю у цей незрозумілий світ та піднятися на вершини слави.

Буквар був та лишається справжнім другом кожної дитини, яка переступає поріг першого класу. Комусь вдається скоріше знайти з ним спільну мову, комусь трудніше, але все одно він є і лишається першою книжкою у кожного учня,  так як і перша вчителька.

Опаіць Мрія Іванівна – педагог-організатор

 

Проглядів матеріалу: 671 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.05.2014 | Комментарії (1)

     Учні Глибоцького ліцею разом із вчителем українознавства Димчук Тетяною Володимирівною та класними керівниками ознайомилися з відеофільмом «Наша скриня».  Відеоролики із серії «Наша скриня» є досить пізнавальними. Учні із зацікавленням  переглянули сюжети «Ліжники», «Писанки», «Гончарство».З самого початку привернула увагу заставка-представлення «Нашої скрині», де яскраво і динамічно змінюються сюжети із зразками декоративно-прикладного мистецтва: лялька-мотанка, глиняні іграшки. Все це супроводжується народною мелодією.

У сюжеті «Писанки» доречно подано інформацію про історію виникнення писанок, спосіб їх розмальовування. Розповідається про символічне значення візерунків, кольорів. Варто було б більше показати зразків писанок різних регіонів України.

Відеоролик  «Кераміка» є пізнавальним з точки зору різновидів кераміки. Так, за допомогою серії слайдів учні дізналися про Косівську кераміку, в якій переважають зелені кольори; Гаварецьку – чорну із срібним відливом.

Відеофільм «Ліжники» представляє процес виготовлення ліжників від вовни до готового виробу. Наголошується на магічному значенні солярних знаків, а також лікувальних особливостях ліжників.

Слід зазначити, що всі фільми супроводжуються  дикторським коментарем, що позитивно впливає на сприйняття інформації. Однак музичний супровід заважає, бо накладається на голос.

Вцілому  ці фільми привертають увагу яскравістю сюжетів, корисністю інформації. Такі тематичні фільми можуть бути використані для екскурсій, як рекламні ролики з метою пропагування українського народного мистецтва, а також на уроках українознавства, художньої культури.

   

Проглядів матеріалу: 668 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.05.2014 | Комментарії (1)

   21 травня 2014 року, в Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за участі директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Оксани Палійчук, відбулися урочистості з нагоди випуску слухачів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді

Юних науковців, які стали переможцями на ІІ етапі Всеукраїнському конкурсу-захисту науково-дослідних робіт, було нагороджено дипломами та подяками. Серед них - четверо глибоцьких ліцеїстів: Бабина Анастасія, учениця 11 фіз.-мат класу, Майщук Наталія, учениця 11 біол. класу, Славута Богдан, учень 10 фіз.-мат. класу, Поліщук Богдан, учень 10 фіз.-мат. класу.

  Також, випускникам 2014 року Буковинської Малої академії наук було вручено свідоцтва про завершення навчання.

Ми ще раз щиро вітаємо наших учнів з успішним кроком у науку і бажаємо досягати нових вершин!


 

Проглядів матеріалу: 609 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.05.2014 | Комментарії (1)

     У п’ятницю 23 травня одинадцятикласники складатимуть іспит з української мови. Оголошення завдань державної підсумкової атестації з української мови для учнів 11-х класів відбудеться 23 травня 2014 року о 9.00 год. на Першому Національному каналі України та Національній радіокомпанії України.
Державна атестація з української мови є обов’язковою для учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів і буде проведена у формі переказу тексту. Цього року варіант переказу буде обраний з 53 текстів, що запропоновані у Збірнику переказів для державної підсумкової атестації з української мови.
Обсяг текстів для переказів відповідає вимогам чинної програми і складає від 350 до 450 слів.
На виконання завдання ДПА з української мови учням буде відведено 90 хвилин, протягом яких вони мають сприйняти на слух текст й докладно відтворити його в письмовій формі.
Результати державної підсумкової атестації будуть виставлені у додатки до атестатів про повну загальну середню освіту та враховані при визначенні середнього бала атестата.

osvita.ua

Проглядів матеріалу: 692 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.05.2014 | Комментарії (0)

      На виконання  листа Міністерства освіти і науки  від 14.02.2014 № 1/9-115  «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної  підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2013/2014 навчальному році», наказу МОНУ від 07.03.2014 № 216 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.11.2013р. № 1658» та наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 26.02.2014 № 141 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної  підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах області в 2013 /2014  навчальному році»  у 4-х класах державна підсумкова атестація проводилась з 13  по 22травня із української мови та читання, румунської  мови та читання, математики .

 Контрольні  роботи проведено:

  • 13.05.2014 (вівторок) – математика ;
  • 15.05.2014 (четвер) –  українська, румунська мови;
  • 20.05.2014 (вівторок) – українська, румунська (читання) ;
  • 21.05.2014 (середа ) – українська мова (читання) у румуномовних

            закладах;

  • 22.05.2014 (четвер) – українська мова у румуномовних

            закладах;

Усі 866 четвертокласників успішно справились з завданями ДПА.

Проглядів матеріалу: 602 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.05.2014 | Комментарії (1)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024