П'ятниця, 19.04.2024, 15:03















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 327 328 329 330 331 ... 351 352 »

  "...Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги"

                                                                         Т.Г.Шевченко 

       Починаючи з 1967 р., за рішенням Міжнародної ради дитячої книги, в день народження видатного датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена — 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Зазвичай до цього дня в Україні, а також у багатьох інших країнах, приурочене проведення Тижня дитячого читання. Святкування Міжнародного дня дитячої книги є наглядним показником того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці. Просто треба взяти в руки Книгу і ...опинитись в цьому світі...

Свято дитячої книги збирає в бібліотеках справжніх шанувальників літератури, учні Глибоцького ліцею також не байдужі до книги. Завідуюча бібліотекою Магалюк Віталіна Петрівна ознайомила дітей з новинками дитячої літератури прививаючи любов до книги.

Проглядів матеріалу: 660 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.04.2014 | Комментарії (0)

    Продовжується  проведення заходів з вшановування видатного Кобзаря. У заходах приймали участь учні 1 – 11 класів. Найкращі виступи пропонуємо Вашій увазі у фотооб’єктиві.

 

 

 

 

        

       

Проглядів матеріалу: 609 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.04.2014 | Комментарії (0)

 

    2 квітня у Валякузьминській школі відбулась перевірка готовності майбутніх першокласників до навчання в школі.   Збори проводили: Фаринюк Марія Вікторівна – вчитель початкових класів та психолог школи Попеску Олена Василівна.

Марія Вікторівна запросила в гості казкового героя, який приготував для малят різноманітні завдання: «Відгадай, що це за звір», «Знайди пару», «Визначення за тінню стать та діяльність» (вправа на орієнтування в просторі).

Психологом проводилась діагностика готовності (фізичної, психологічної та інтелектуальної) майбутніх першокласників до навчання в школі. Діти з ентузіазмом виконували завдання.

 

Проглядів матеріалу: 586 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.04.2014 | Комментарії (0)

    Агітбригада Старововчинецького ліцею "Екоюнь" розглядає актуальні екологічні проблеми сьогодення. Пропагує свій досвід роботи із збереження природи та охорони довкілля, щодо екологічної ситуації нашого регіону. Активними учасниками "Екоюні" - учні 6 класу: Василович Іван, Жижій Борис, Подлєсна Наталя, Качуляк Олександра, Рокоча Оксана, Овачук Олена та наймолодша 3-класниця Сидоряк Христинка.

Дізнатись більше - Тисніть тут!

Проглядів матеріалу: 580 | Завантажив: Жанет | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

Весняні канікули стали для учнів Старововчинецького ліцею  джерелом нових знань, вражень, часом цікавих знайомств та подій.

      Група вихованців гуртка «Пішохідний туризм», що діє на базі  нашого навчального закладу розпочала канікулярний час  відвідинами Хотинської фортеці. Хоча дехто з нас уже не вперше  відвідав цей Державний історико-архітектурний заповідник,  почув і побачив знову багато цікавого, адже  двічі (у 2007 та  2011 роках) фортеця ставала переможцем акції «7 чудес  України»

 

 

    Дізнатись більше - Тисніть тут!

 

 

 

      «Раз заїхали високо на гору Німчич і побачили звідти  при    заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія»

Леся Українка

    Там, де бурхливий Черемош виносить свої води на широку    долину, розташувалася Вижниця – місто, яке є воротами до  Буковинських Карпат. А від Вижниці до Виженки – рукою  подати.  З окраїн села починається підйом до перевалу Німчич.  Саме туди   прямувала наша група – вихованці гуртка  «Пішохідний туризм»,  що діє на базі Старововчинецького  ліцею. 

   Дізнатись більше - Тисніть тут!

 

 

Проглядів матеріалу: 666 | Завантажив: Жанет | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

Матеріал для проведення тематичних заходів "Пам’яті Небесної сотні" - тисни тут

Проглядів матеріалу: 605 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

     Щорічно,  у  Купському  НВК  №2   проводиться  акція  «День  зустрічі  птахів». Тож  і  цього  року навесні учні  нашої  школи  разом  з  вчителями організували  на  високому  рівні  «День  зустрічі  птахів», були  задіяні класні  керівники 1 – 11  класів  та  учні  школи.

Учні  презентували  роботи  у чотирьох  номінаціях:

* конкурс на кращу годівничку
* конкурс на кращий малюнок, фотороботу, поробку
* конкурс на кращий вірш, оповідання про птахів
* конкурс на кращу листівку про зимуючих птахів

*«Майстер – клас: «Шпаківні  і  дуплянки  своїми  руками»

        Серед вчителів  та  керівників гуртків:
• конкурс на кращий сценарій свята зимуючих птахів;
• конкурс на кращу розробку заняття про птахів.

       В рамках акції проводиться великий зимовий облік птахів.
У  вестибюлі  школи  була  організована  експозиція  робіт:  шпаківень, годівничок, штучних  гніздівель. Учні  та  вихованці  дитячого  садка  мали  змогу  переглянути стінгазети, малюнки, плакати, фоторепортажі, розробки  сценаріїв свят, конкурсів, вікторин, презентацій  на  тему  «День  зустрічі  птахів», які  підготували  вчителі  та  керівники  гуртків.

Акція  передбачала  широке  залучення  учнів  до  приваблювання  та   охорони  перелітних  птахів  у  період  їх повернення  із  зимівлі  до  рідного  краю.

Головною  метою  акції  була  актуалізація  уваги  учнів  до  сучасних   проблем  приваблювання  і  охорони.

Завдання  акції:

  ознайомлення  з  видовим  різноманіттям  перелітних  птахів  рідного  краю;

  поширення  знань  про  сезонні  явища  у  природі  і  в  житті  птахів;

              розвиток  гуманного  ставлення  до  птахів,мотивація  інтересу  до  їх  охорони;

  сприяння  вихованню  активної  життєвої  позиції  учасників  акції.

Автори  кращих  робіт  були  відзначені  грамотами.

 

Заступник  директора  з виховної  роботи           Унгурян  І.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Проглядів матеріалу: 833 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

      З приходом весни, цього року,  педагогічний колектив Тереблеченської ЗОШ І-ІІІ ст. затвердив план заходів з проведення декади благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану закладу.

Територію школи розподілили між класними колективами на трудові зони. Учні разом з класними керівниками та технічними працівниками школи привели до належного естетичного та санітарного стану закріплені території .

Вони зрозуміли, що крім того що вже зроблено, від них надалі залежить порядок і чистота у школі, якщо не будуть смітити, не будуть бити і не ламати нічого, то в школі буде порядок і чистота. Рідна школа, місце, де проходить   дитинство і юність кожного школяра і вона має бути найкращою.

                                                                                                                         ЗДВР     Чупрун В.Л.

Проглядів матеріалу: 590 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

      Загальновідомо, що навіть за найтяжчих часів школа була і залишається острівцем стабільності і безпеки,  мирною територією  для кожного зі своїх учнів. Водночас, освітяни – це, без перебільшення, потужна армія держави, перед якою поставлено стратегічні завдання: кожен професійно проведений вчителем  урок, прочитана вихователем казка,  кожен день мудрого керівництва директора навчальним закладом, кожен захід, зорганізований завучем, що залишив слід у серці дитини,  - можна вважати виграним боєм, здобутою перемогою, результати якої сягають десятиліть.

    Отож, кому як не працівникам освіти, які щодня звикли бути на передовій, розуміти проблеми і потреби тих, хто сьогодні готується, за необхідності, зі зброєю в руках захищати мир, спокій та територіальну цілісність Батьківщини.

    Освітяни Глибоччини не залишаться осторонь потреб Збройних Сил України у цей скрутний час – збір коштів на потреби армії, який розпочато  минулого тижня, триває!

Закликаємо усіх небайдужих вчителів, вихователів, нянечок, директорів ЗНЗ, ДНЗ згуртуватися, об`єднати свої зусилля і посприяти якнайшвидшому збору коштів у розмірі одноденного заробітку для потреб Збройних сил України!!!

      Повідомляємо, кошти буде передано місцевому військкомату, прикордонній службі, трьохсотому полку, Національній гвардії України. Зокрема, на даний момент є потреба та домовленість про закупівлю бронежилетів.

    Координатором даного проекту в районі призначено – Трошина Михайла Дмитровича.  Свої запитання та пропозиції можна адресувати за телефонами: робочий – 2-46-31;  мобільний –  098 707 97 28

       Армія освітян Глибоччини  пліч-о-пліч зі Збройними Силами України!!!

          

Проглядів матеріалу: 699 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

Що таке екскурсія?

    Екскурсія – це відвідування визначних пам'яток групою людей або індивідуально. Від звичайної прогулянки екскурсія відрізняється тим, що це організований захід, навіть якщо влаштовується тільки для однієї людини. Ціль екскурсії – не тільки оглянути визначну пам'ятку або якийсь інший об'єкт, але й довідатися її історію й цікаві факти про неї.

Отже, з метою розвитку культури та обізнаності учнів про пам'ятки та діячів Глибоцького району, ЗДВР Грушівського НВК Зінкевич Д.В., вчитель української мови та літератури Оленюк В.О. та вчитель історії і керівник туристського гуртка Вільчак Д.Д. організували та провели 25-26 березня 2014р. навчальні екскурсії.

25.03.2014р. учні 7-9 кл. Грушівського НВК відвідали літературно-меморіальний музей Домки Ботушанської, який знаходиться в приміщенні Глибоцького ліцею. Учні дізналися багато цікавого  про Домку Ботушанську – громадську діячку, народну поетесу, письменницю, талановиту художницю, писанкарку, вишивальницю, аматорку фольклору. Директор Глибоцького літературного, меморіального музею Д. Ботушанської – Ольга Василівна Шевченко розповіла про життя та творчість талановитої громадської діячки Домки Ботушанської; показала учням її роботи, малюнки, пісні, статті, наукові роботи написані про неї. Надала можливість присутнім почути голос Домки Ботушанської, пісні в її звучанні та вірші, які були сповнені любові до рідної Глибоки, України та української мови. Така екскурсія вдалася на славу, учні були в захваті побаченим та почутим.

Наступного ж дня, а саме 26.03.2014р., учні 7-9 кл. нашого закладу відвідали музей-садибу Ольги Кобилянської у с. Димка, Глибоцького р-ну. Там Ольга Кобилянська жила протягом двох років. У цьому мальовничому селі знайшла прототипів своєї відомої повісті "Земля". Тут завершила остаточний варіант повісті "Людина" і розпочала писати ще один відомий твір -"Царівна". Учні побачили матеріали про життя і творчість видатної української письменниці, меморіальну кімнату, дерева під якими Ольга Кобилянська відпочивала, криницю, звідки вона набирала воду. Наші учні не могли збагнути, що талановита письменниця жила так близько біля наших рідних країв, любила та поважала ці землі…

Ми, щиро раді, що весняні канікули не пройшли дарма, бо наші діти ще більше полюбили українську культуру та літературу…

 Заступник директора з ВР            Зінкевич Д.В.

Проглядів матеріалу: 695 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (1)

     У виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулась  П’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014».

         Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

         Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.

         Виставка має на меті презентувати громадськості, педагогам, науковцям, фахівцям, органам державної влади і управління широкий спектр досягнень національної системи освіти, творчі здобутки педагогічних і наукових колективів, досвід інноваційної модернізації усіх ланок освіти, міжнародної інтеграції на виконання Указів Президента України, Постанов Уряду.

Вже другий рік поспіль управління освіти Глибоцької РДА презентує на даній виставці напрацювання районного методичного центру.

«Діяльність методичних служб у становленні сучасного вчителя як конкурентоспроможного фахівця»,- такою була тема досвіду, презентована на Четвертій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2013». На П`ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2014» методичний центр управління освіти Глибоцької РДА презентував досвід роботи з актуальної проблеми: «Педагогічна майстерність-домінанта професійної дії вчителя». Зазначимо, що напрацювання системи освіти району було відзначено  бронзовою медаллю та дипломом «За презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти», за  підписом Міністра освіти і науки України Квіта Сергія Мироновича.


 

«Методичний центр управління освіти Глибоцької райдержадміністрації- районна школа для вчителів.

В основі діяльності методичної служби Глибоцького району - підвищення фахової майстерності  вчителів шляхом удосконалення методичної роботи для забезпечення якості знань. З метою формування сучасного вчителя як  конкурентоспроможного фахівця, вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду,  методичним центром управління освіти Глибоцької райдержадміністрації розроблена  дієва модель методичної роботи в районі.

Як навчити вчителя працювати по-новому? Як задовольнити попит часу і суспільства у високопрофесійному, сучасному,  всезнаючому вчителеві, універсальному,  конкурентоспроможному у будь-якому питанні фахівцеві? Як повернути у школу, у родину культ знання, навчання, читання? Цими питаннями переймаються педагоги усіх рівнів: від сільського вчителя - до міністра. І саме методичні кабінети, методичні центри, чітко сформатована структура методичної роботи кожної школи  покликані  дати відповіді на поставлені запитання, забезпечити навчальні заклади високопрофесійними фахівцями»,- переконаний Василь Григорович Швець.

Олеся Намака,

завідувач РМЦ управління освіти Глибоцької райдержадміністрації


 

Проглядів матеріалу: 696 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (3)

     З приходом весни кожний господар намагається, щоб в  оселі було чисто, охайно, затишно. Наш завгосп Колотило О.В. спрямовує роботу молодшого персоналу так, щоб і діти і їх батьки  з задоволенням відвідували наш заклад.З приходом весни кожний господар намагається, щоб в  оселі було чисто, охайно, затишно. Наш завгосп Колотило О.В. спрямовує роботу молодшого персоналу так, щоб і діти і їх батьки  з задоволенням відвідували наш заклад.

              Завідувач ДНЗ Н.В.Чорней

 

 

 

    

Проглядів матеріалу: 555 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

       У Глибоцькому ліцеї відбулася урочиста лінійка з нагоди 70-річчя визволення Чернівців від німецько-фашистських загарбників.

Сім десятиліть тому  батьки і діти не гучними заявами, а своїм прикладом довели, що любов до Батьківщини – це здатність людини творити подвиги в ім’я свободи та злагоди, не шкодуючи найдорожчого - власного життя.

На нас, вдячних нащадків мужніх воїнів, покладена велика відповідальність за безхмарне небо над Україною, за те, щоб тисячі мрій та сподівань здійснилися, а не були перекреслені війною.

«ПОЛУМ’ЯНИЙ БЕРЕЗЕНЬ 1944 РОКУ» - Такою назвою в бібліотеці було представлено книжкову виставку,  приурочену 70-річчю визволення Чернівців  від німецько-фашистських загарбників.

Мета виставки: ознайомити широке коло користувачів з історичними та документальними виданнями, що розкривають події тих трагічних років.

Виставка має такі розділи: «Шляхами подвигу і слави», «Проскурівсько-Чернівецька операція»,  «В пошані їхні імена».  На виставці представлені видання, які надають вичерпну інформацію про військові операції, під час яких було визволено українські землі від фашистських загарбників. А також на виставці наявні матеріали довідкового характеру. Вважаємо, що дана виставка зацікавить кожного користувача бібліотеки, допоможе більш глибше дізнатись про буремні роки війни, про визволення України та міста Чернівці від німецько-фашистських загарбників.

Проглядів матеріалу: 575 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.04.2014 | Комментарії (0)

  У березні місяці психологом Старововчинецького ліцею Тюфтій І.І. було проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 8-А класу на тему: «Профілактика насилля в учнівському середовищі». Перед   початком заняття учням було прокоментовані результати попереднього дослідження міжособистісних взаємин у сім'ї братів і сестер  за методикою «Казок Дюса».

Дізнатись більше - Тисніть тут!

Проглядів матеріалу: 689 | Завантажив: Жанет | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (0)

02 квітня  2014 року Грушівський НВК радо відкрив двері для дорогих гостей - учителів 3-их класів  шкіл з румунською мовою навчання на чолі з  методистом РМЦ – Леонтій Е. М. Семінар-практикум проводився з  теми: «Розвиток пізнавальної діяльності учнів, що сприяє розвитку пам’яті, мислення та уяви».

 Третьокласники разом із класоводом Беженар Р.В. повели гостей у царство цікавої математики, де розв’язували приклади і задачі, ребуси та кросворди, використуючи різноманітні нестандартні форми і методи роботи.

Потім учасники семінару відвідали  театралізований виховний захід «Здрастуй, весно!», який підготувала Мудрак М.Г.

   Потім вчителі 3 класів працювали за «круглим столом», де обговорювали  роботу вчителів Грушівського НВК та обмінювалися досвідом роботи з викладання уроків математики, а також познайомилися із передовим педагогічним досвідом з даного напрямку. 

Методист РМЦ Е.М. Леонтій зупинилась саме на особливостях використання у навчально-виховному процесі нових освітніх технологій для успішного розвитку у дітей пізнавальної активності і самостійності, здатності до творчості, самовираження і спілкування в сумісній діяльності, які так успішно показали вчителі НВК.

  Підводячи підсумки, вчителі висловили думку, що семінар проведено на високому науково-методичному рівні. Присутні взяли багато корисного для себе: як використовувати  інтерактивні форми роботи; застосовувати фізкультхвилинки, дидактичні ігри на різних етапах уроку.

Проглядів матеріалу: 665 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (1)

18 - 20 березня 2014 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б) відбулася головна подія освітньої галузі - П’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014».

Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні.

 

Свої вагомі інноваційні досягнення презентували 995 навчальних закладів різних рівнів і форм власності, наукових установ, методичних центрів, органів управління освітою, асоціацій, закордонних освітніх агенцій, видавництв, підприємств та бізнес-структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з усіх регіонів України, а також учасники з Естонії, Литви, Польщі, США, Росії, Молдови та Узбекистану.  Зокрема,

147 – університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ;

12 – зарубіжних закладів освіти та міжнародних представництв;

667 – органів управління освітою, закладів післядипломної освіти, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних та позашкільних навчальних закладів;

136 – професійно-технічних навчальних закладів, навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти;

33 – виробники та дистриб’ютори сучасних засобів навчання, проекти, програми та рішення для галузі освіти, видавництва, освітні портали.

 

Підприємства та представництва індустрії сучасних засобів навчання, електронних систем, програм та рішень для галузі освіти презентували електронні та технічні новинки освітнього ринку, можливості, переваги та досвід їх упровадження у навчальний процес.

У межах виставки відбулося:

- Нагородження переможців рейтингового виставкового конкурсу Гран-Прі «Лідер вищої освіти України», «Лідер післядипломної освіти України», «Лідер міжнародної діяльності», «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», «Лідер професійно-технічної освіти України».

Нагородження переможців конкурсу з тематичних номінацій золотими, срібними та бронзовими медалями.

Приємно, що серед пеоеможців конкурсу є і управління освіти Глибоцької РДА

- Вручення Сертифікату «Якість наукових публікацій».

 

Уперше в межах виставки відбувся День професійно-технічної освіти України, який супроводжувавтеатралізований показ мод, семінар та робота майстер-класів «Місто майстрів».

Виставку супроводжувала змістовна тематична програма, яка включала педагогічні читання, науково-практичні конференції, семінари та круглі столи – всього 59 заходів, на яких відбулася презентація сучасних досягнень освітянської практики, творчих здобутків в інноваційній модернізації галузі освіти, здійснювався обмін досвідом між фахівцями освітньої галузі різних країн, що стане поштовхом до народження нових ідей з питань розвитку міжкультурного освітнього діалогу.

 

З детальною інформацією про виставку можна  тут

Проглядів матеріалу: 604 | Завантажив: Микола | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (0)

     З 28 березня в Глибоцькій дитячо-юнацькій спортивній школі  проходила декада по благоустрою території школи, складських приміщень та об’єктів, які підпорядковуються навчальному закладу. В акції взяли участь: адміністрація школи, тренерсько-викладацький склад та обслуговуючий персонал.

     В зв’язку із переходом на весняно-літній період адміністрація школи, тренерсько-викладацький склад та обслуговуючий персонал повністю очистили від сміття гандбольний майданчик ДЮСШ, була зроблена розмітка площадки,  провели частковий ремонт огорожі і повністю підготували його для навчально-тренувального процесу.  

     Озеленення території призначене для навчально-виховних цілей, фізичного розвитку і відпочинку вихованців, тому адміністрація школи приклала максимум зусиль для засадження 15 дерев та було засіяно високоякісну траву англійського походження на території спортивної школи.

     Після цієї акції, подвір’я спортивної школи стало чисте та привабливе, адже як відомо  «Не там чисто, де прибирають, а там де не смітять».

Проглядів матеріалу: 626 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (0)

     Трудова діяльність одна із важливих чинників виховання особистості. Включаючись у трудовий процес, дитина докорінно змінює уявлення про себе, навколишній світ. Радикальним чином змінюється самооцінка. Вона змінюється під впливом праці, що у свою чергу змінює авторитет школяра.

Педагогічна наука приділяла і продовжує приділяти значну увагу проблемам трудової підготовки підростаючого покоління, трудового виховання школярів.

В Черепковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом цього та наступного тижня проходить акція «Благоустрій»(прибирання території та посадка дерев),

у процесі якої  розвиваються здібності, трудові вміння і навички школярів. У трудовій діяльності відбуваються формування нових видів мислення. У результаті колективності праці школяр отримує навички роботи, спілкування, співробітництва, що покращує  адаптацію у суспільстві. 

      Педагог організатор                                                            Барарюк В.І.

Проглядів матеріалу: 633 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (0)

      Сьогодні важко уявити своїх дітей без комп’ютера. З його допомогою можна пізнавати навколишній світ дошкільникові, він може стати хорошим другом у приготуванні уроків школярам, про невичерпні можливості в пізнавальній і навіть науковій діяльності студентів годі і говорити. Але цей витвір людини не є досконалим.
При роботі на комп’ютері організм людини отримує певні навантаження, що характеризуються розумовою, зоровою і фізичною напругою, що може привести до порушення опорно-рухового апарату, ураження хребта – порушення постави, сколіозу, ураження променезап’ясткового суглоба – тунельного синдрому, артрозу, порушення зору – зорового синдрому. Технічний прогрес зупинити неможливо – комп’ютерів усе одно більшатиме. Тому таким важливим є виховання правильного, грамотного ставлення до новинок техніки.
Єдиний на справжній момент перевірений спосіб не дати дитині опинитися в залежності від комп'ютера - це залучити його до процесів, не пов'язані з комп'ютерною діяльністю, щоб віртуальний світ не став для нього заміною реальності. Головне - показати зростаючий людині, що існує багато цікавих і корисних розваг, крім комп'ютера, які не тільки дозволяють пережити гострі відчуття, але також тренують тіло й нормалізують психічний стан.


Поради батькам:

1. При установці вдома комп’ютера поставити монітор в кутку кімнати або в такому місці, де під час роботи ніхто б не знаходився позаду або збоку від нього. Це допоможе захистити дитину та близьких від електромагнітного випромінювання.
2. Звернути увагу на організацію робочого місця навколо комп’ютера; щоб уникнути появи відблисків поверхня екрану монітора розташовується перпендикулярно до вікна. Яскраве світло не повинно падати на монітор, біля нього не бажані блискучі предмети.
3. Встановлювати екран монітора не ближче ніж на 45 – 70 см від очей, верхня частина екрану повинна знаходитися на рівні очей.
4. Стежити за тим, щоб дитина не знаходилася за комп'ютером довгий час в одному і тому ж положенні. Дитина до 6 років повинна проводити за комп’ютером не більше 10-15 хв. І то не щодня. Для дітей 7-12 років обмеження становить 20 хв. На день.. Старшим дітям можна сидіти за комп’ютером не більше години в день. Для дітей, що відносяться до групи ризику за станом зору, час, проведений біля комп’ютера, потрібно дозувати індивідуально. При цьому періодичність занять з дитиною повинна бути не більше 2-х разів на тиждень.
5. Звернути увагу, як сидить дитина за комп’ютером: чи правильна постава, чи спирається обома ногами на підлогу, чи не тягнеться вона за "мишею", перенапружуючи кисть, руку в цілому.
6. Учити дитину чергувати роботу з «мишею» і клавіатурою, що забезпечить почерговий відпочинок.
7. Періодично цікавитися «набором» улюблених комп’ютерних ігор сина (дочки). Звертати увагу на поведінку дитини після гри на комп’ютері. Якщо вона поводиться агресивно, підібрати розвиваючу або повчальну гру.
8. Намагатися не відривати різко дитину від комп’ютерної гри або роботи. Пам’ятати: діти в молодшому шкільному віці дуже сильно захоплюються грою і не можуть відразу перелаштуватися на виконання іншої діяльності. Якщо дитина грає і не помічає вас, то голосна вимога припинити гру може її налякати, що викличе у неї негативну емоційну реакцію по відношенню як до батьків так і до пропонованої ними діяльності.
9. Прагнути не використовувати комп’ютер як засіб покарання або заохочення. Завжди пам’ятати: комп’ютер – це засіб навчання, розвитку, а не засіб дії на дитину і маніпулювання нею.
10. Намагатися привчити дітей правильно організовувати свій робочий час, чергувати та розподіляти навантаження, тобто навчити їх самостійно піклуватися про своє здоров’я, оскільки жоден профілактичний захід батьків, вчителів не дасть ефекту без особистої участі самої дитини в збереженні свого здоров’я.

Проглядів матеріалу: 751 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (0)

     З метою пропаганди здорового способу життя психологічна служба Молодійської школи провела перегляд фільмів «Правда про куріння», «Вплив алкоголю на організм людини» та «Тайна вируса смерти» для старшокласників. Учні уважно переглянули кінострічки. Та було обговорено ряд питань, які їх зацікавили. Обговорення провели за круглим столом.

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 616 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.04.2014 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024