Субота, 20.04.2024, 06:17















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Діяльність районного методичного центру          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Планування роботи управління освіти [200]
Колегії управління освіти Глибоцької РДА [12]
Ліцензування [18]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Файли » Планування роботи, нормативно-правова база » Колегії управління освіти Глибоцької РДА

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ, ЯК НЕВІД’ЄМНИЙ СКЛАДНИК ПРОГРЕСИВНИХ ЗМІН У СИСТЕМІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
30.08.2017, 14:12

Доброго дня, вельмишановна президіє, дорогі колеги-освітяни.

Приємно бути у цій залі, бачити стільки знайомих, а також нових облич і чути такий глибокий, змістовний, мотивуючий звіт начальника управління освіти про велику працю, проведену у системі освіти Глибоцького району за минулий навчальний рік.

Мій виступ буде присвячено темі Всеукраїнського експерименту «Нова українська школа» і побудувати його я хотла б з 2-х частин: з ознайомлювальної та практичної, а саме озвучити окремі моменти перших успіхів і невдач, з якими вже на першому етапі ми стикнулися.

Як вже відомо, через рік, 01 вересня 2018 року, усі перші класи нашого району, як і усієї країни, будуть навчатися за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, адже стартуватиме повномасштабна реформа Нової української школи.

У цьому, 2017/2018 н.р., серед 100 шкіл по всій Україні та 4-х в Чернівецькій області, які за конкурсом були відібрані Міністерством освіти і науки України для пілотування Нової української школи, буде й Коровійська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

То, які ж вони - новітні підходи і особливості проекту Держстандарту і що є так званим «серцем» очікуваних змін?!! Це ті ключові питання, які цікавлять нас, педагогів, батьків, громадськість і на які ми прагнемо знайти відповіді. Саме тому на базі 2-х перших класів ми експериментуватимемо новий стандарт, який забезпечуватиме рівний доступ до освіти і відсутність будь-якої дискримінації, адже йдеться не про школу заради знань, а про школу заради вмінь, ставлень і цінностей.

Зміст початкової освіти розроблено на основі компетентнісного підходу, тобто тепер на перший план виступає не те, що дитина знає, а те, як вона може застосувати свої знання у житті.

Враховуючи той факт, що дитина в ранньому віці сприймає світ цілісно, а не поділеним на окремі предмети, вже зараз ми працюватимемо за принципом інтегрованого навчання, у ході якого предмети об’єднуватимуться довкола цікавих для дітей тем чи проблем. До речі, теми для викладання змісту в рамках інтегрованих курсів можуть обиратися як учителем, так і самими дітьми. Після того, як педагоги школи, які беруть участь у експерименті, пройшли відповідне навчання, ми апробували даний принцип інтеграції в рамках настановних занять з дітьми в «Школі майбутнього першокласника».

Як же реалізовуватиметься така інтеграція? Міністерство пропонує нам і це вже наразі має місце у експериментальному навчальному плані, інтегрувати сім освітніх галузей у окремий курс «Я досліджую світ».

Що ж виходить на перший план у даному реформуванні: це, звісно ж, сам Новий стандарт та зміст освіти, а також пов’язане з ним оновлене освітнє середовище в класних кімнатах (тобто, мобільні учнівські столи, освітні центри для занять учнів, килимки для «Ранкових зустрічей»), і інші, як виявилося, досить дороговартісні предмети і засоби для навчання першокласників.

Але найголовнішим все ж таки елементом у даному експерименті є роль учителя як основного складника реформи в освіті. Коли закриваються двері класу, то вчитель стає міністром освіти. І саме він починає робити місію і будувати майбутнє! Ще декілька років тому в Коровійській школі майже 34% працюючих педагогів були вчителі, які досягли пенсійного віку. Сьогодні, колектив омолоджений. Але що ми маємо в реальності? Ми маємо чудових молодих перспективних педагогів, які мають потенціал, творчість, а головне мають бажання працювати в «Новій українській школі» з новими методами і формами роботи. Але ми спостерігаємо високу плинність кадрів. Вчителі відповідають, а особливо чоловіки-педагоги: «Я хочу працювати вчителем, але розумію, що не можу утримати себе і свою родину». Як би це меркантильно не звучало, але хороший вчитель, який якісно виконує свою роботу, повинен отримувати за це достойну заробітну плату. Без кваліфікованих, вмотивованих вчителів реформа неможлива.

Сподіваємося, що проанонсовані Кабінетом Міністрів України в рамках програми підтримки української освіти на 2018 рік 25% підняття зарплати для педагогів, будуть таки всі 25%, а не так, як у 2017 р. - нібито підняли на 50% зарплату, але по факту ніхто цього не отримав.

Перед кожним із нас є два шляхи: жити минулими заслугами, закриваючи очі на кардинальні зміни у світі, прирікаючи і власних дітей, і своїх учнів на життєвий неуспіх, або спробувати щось змінити.

Ми ще не все знаємо щодо того як на практиці проходитиме Всеукраїнський експеримент Нової української школи на базі наших 1-х класів, і чи буде він успішним, але глибоко переконані, що він є невід’ємним складником прогресивних змін в системі початкової освіти і буде успішним тільки за умови тісної співпраці. Я запрошую кожного з вас бути в команді, команді реформи задля наших дітей. На цей рік у всіх нас дуже і дуже багато роботи.

У переддень 1 вересня від усього серця щиро вітаю усіх з Днем ЗНАНЬ! Цей день дуже символічний – він нам нагадує про те, що кожен, незалежно від віку і статусу, завжди може і повинен вчитися.

Дорогі колеги, зичу вам багато здоров’я, сили духу і натхнення для того, щоб цей черговий навчальний рік ми змогли провести плідно і підвищити рівень доступу до якісної освіти для всіх наших дітей Глибоччини.

Дякую за увагу.

Категорія: Колегії управління освіти Глибоцької РДА | Додав: Ulia_RMC
Переглядів: 723 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024