Субота, 20.04.2024, 15:52















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2018 » Грудень » 19 » Серце, віддане дітям
09:49
Серце, віддане дітям

«Людина народжується на світ не для того,

щоб зникнути безвісною пилинкою.

Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний».

В. О. Сухомлинський

 

    У славетному сузір’ї видатних імен України, cвіту яскравою зорею сяє ім’я педагога-гуманіста В.О. Сухомлинського. Рік Василя Олександровича Сухомлинського, з нагоди 100-річчя з дня народження Великого педагога, у Молодійській школі завершився педагогічною конференцією.

Василь Олександрович Сухомлинський мудрий учитель, неповторна та неординарна особистість. Це великий тактик і стратег у педагогічній науці. Чому тактик? Тому, що йому вдалося написати понад 30 книг та 5000 статей і розповсюдити серед педагогів. Для молодших школярів він написав майже 1500 мініатюр – казок, оповідань, легенд. Стратег тому, що його ідеї є актуальними і сьогодні, широко обговорюються та використовуються вчителями не лише в Україні, але і далеко за її межами. Великий педагог сказав: «Що саме головне було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей».

Гуманістичні ідеї Сухомлинського лягли в основу педагогічної діяльності і у нашому закладі. Про своє «перше знайомство» з Василем Олександровичем, ще будучи ученицею, розповіла вчитель української мови та літератури Топольницька Валентина Григорівна. У своєму виступі зазначила, що в палкому серці В.О. Сухомлинського жила велика доброта і любов до всього світу. Він не лише навчав дітей, а й прищеплював кожному з них найкращі людські якості, виховував у них доброту, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.

Поряд із чесністю, відповідальністю, ми повинні виховувати у дітях духовність, чуйність, радість, щастя. Твори Сухомлинського направлені на виховання дитячих сердець. Щоб стати справжнім вихователем, потрібно пройти школу сердечності. Власним досвідом виховання всебічно розвиненої особистості поділилася з колегами бібліотекар школи Іфтодій Олена Лазарівна.

Формула Нової української школи складається з компонентів, які, як не дивно, і збігаються з ідеями Василя Олександровича, озвученими ще півстоліття тому , та нині відкриваються все новими і новими гранями. Він закликав любити село, природу, не ображати менших, берегти все, що є навколо. Про зв’язок вчення Сухомлинського та НУШ презентували вчителі початкової школи Балан І.Г. та Білан І.В. НУШ – це і є ази виховання, ази любові до батьків, природи.

Великий педагог надавав високу оцінку ігровій формі роботи з вихованцями: «Гра іскра, яка засвічує вогник допитливості». Про те, як запалюються такі іскорки на уроках зарубіжної літератури доповіла Ганзій Анжела Дмитрівна, завершивши виступ переглядом відеофрагментів із власних уроків.

Великий інтерес у вчителів школи викликали фото та відеоматеріали про життєвий та творчий шлях Людини, серце якої належало дітям, які презентували вчителі МО природничого циклу та МО суспільно-гуманітарного циклу.

Учитель хімії та біології Куцак Олена Аврелівна підкреслила, що вчитель повинен працювати за покликанням, робота повинна приносити задоволення від того, що саме завдяки праці вчителя, формується успішна особистість, здатна самостійно та впевнено крокувати по життю. Олена Аврелівна подарувала кожному з присутніх особисто виготовлений буклет «Сухомлинський про роботу вчителя».

З почутої та побаченої інформації можна зробити висновок, що Василь Олександрович Сухоминський мав власну систему, завдяки якій став чудовим педагогом та відомою людиною. Вона складається з продуктивної праці, творчості, довіри, співпереживання, краси.

«Лише творчий учитель може бути джерелом успіху своїх вихованців» – писав В.О. Сухомлинський. Нині навчальний процес – творчий, учителю надано багато свободи для творчості. Сьогодні кожен із педагогів Молодійської школи переконаний, що міцну, успішну школу здатний створити лише колектив, який готовий віддати своє серце дітям, – фанатів своєї справи, бо, як писав Іван Якович Франко: «Шлях знаходить той, хто шукає».

Заступник директора з НВР О.В.Круліковська

Переглядів: 401 | Додав: Ulia_RMC | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024