Середа, 17.04.2024, 20:49Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Освітній простір Глибоччини          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів

Освітній простір Глибоччини

Освітній простір Глибоччини

Суть нової української школи полягає в тому, щоб перейти від школи, де дітей напихають знаннями, до школи компетентностей XXI століття, школи для життя. Тобто така школа має складися не лише зі знань, а вміння ці знання застосовувати у практичних ситуаціях, для особистісного, професійного розвитку, а також цінності, які допомагають орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі. Це вимагає нового змісту освіти, нових методик викладання вчителів, нового освітнього середовища», – сказала Лілія Гриневич.

Це має бути школа для життя у ХХІ столітті. Ви бачите, як змінюються технології, як розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, що потрібно буде, і з якими викликами зустрінуться діти, які зараз навчаються у школі. Наше завдання — кожній дитині дати доступ до якісної освіти.

Реформа освіти,«Нова українська школа», орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним  — випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та навчатися впродовж життя.

Реформа освіти - це не лише оновлення матеріальної бази, а й наповнення навчальних програм новим змістом, їх розвантаження, осучаснення, адаптація до потреб сьогодення. Міністерством освіти і науки України запропонована модернізація підходів до управління сучасною школою: запровадження незалежної оцінки якості освіти, упровадження моделі незалежної сертифікації учителів, модульне підвищення кваліфікації вчителів, залежність рівня заробітної плати від кваліфікації тощо. Очевидно, що усі ці кроки будуть реалізовуватися поступово, виважено, продумано і підготовлено. Процес розпочатий і буде продовжуватися .

Бажаю всім нам в новому році виключно успішних та результативних кроків на шляху творення нової України для себе й майбутніх поколінь.

Кожен вчитель повинен самовіддано працювати, використовувати всю свою майстерність щоб передати знання учневі, працювати на імідж школи, району. Результати кожного закладу залежать від Вас, шановні педагоги.

Консолідованими зусиллями ми зможемо виконати поставлені перед нами завдання щодо створення належних умов рівного доступу до здобуття якісної освіти.

Вітаю всіх освітян, учасників районної педагогічної конференції з початком нового навчального року.

Щастя, здоров’я, творчості і натхнення вам, дорогі освітяни!

                                                                                                    

Наша поштова адреса:
вул. Шевченка,1
Смт. Глибока
Глибоцький район
Чернівецька область
60400
    
Тел. (03734) 2-13-63
Е-mail: metod_centr_gluboka@ukr.net
Адреса сайту: http://glibosvit.ucoz.ua/

 

Щоб мати добрих учителів, необхідно добре самих вивчити, та поставити в такі умови, щоб вони могли щось добре зробити.
Іван Франко


 

 

«Вироблення системи методичних дій і заходів, спрямованих на активізацію самоосвітньої діяльності вчителя, використання інноваційного потенціалу педагогів в умовах реформування системи освіти», - методична тема освітян району.

Діяльність управління освіти регламентується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про місцеве самоврядування», указами і розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства в галузі освіти та спрямована на роботу з підвищення якості освітніх послуг,  удосконалення змісту, технологій, форм, методів і прийомів навчально-виховного процесу, реалізацію Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, концепцій національно-патріотичного виховання дітей та молоді і Нової української школи.
Для реалізації даних цілей виділяємо ряд ключових напрямків:
- кадрове забезпечення;
- матеріально-технічне;
- санітарно-гігієнічне;
- навчально-методичне забезпечення;
- виховна робота.

ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ГЛИБОЧЧИНИ - 39 ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ, 22 - ДОШКІЛЬНИХ, 3 - ПОЗАШКІЛЬНИХ
НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДИ.

Загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів 17
Загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів 5
Загальноосвітніх шкіл І ступеня 2
Ліцеїв 3
Гімназія 1
НВК

11 (І-ІІІ ст. - 5; І-ІІ ст. -4;
І ст. - 2)

Кількість учнів у ЗНЗ 9114
у тому числі:    
Район 6561
Глибоцька ОТГ 1476
Волоцька ОТГ 559
Тереблеченська ОТГ 518
Кількість вихованців у ДНЗ 2253
     

У районі функціонують навчальні заклади з українською та румунською мовою навчання. У ЗНЗ вивчаються англійська, німецька та французька мови. Мережа навчальних закладів району задовольняє етнічні запити населення.
Забезпечення рівного доступу учнів до якісних знань, формування всебічно та гармонійно розвиненої особистості учня, задоволення запитів громади і суспільства з модернізації змісту діяльності навчальних закладів – основні напрямки діяльності системи освіти району.

Забезпеченість та якісний склад педагогічних кадрів закладів освіти по Глибоцькому району

У загальноосвітніх закладах Глибоцького району працюють 1158 педагогічних працівників.

Директорів ЗНЗ – 39.

З них 26 – директори ЗОШ І-ІІІ ст.,

9 – директори ЗОШ І-ІІ ст.;

4 – директори ЗОШ І ступеня.

В районі працює 1 Заслужений учитель України (Волоківська ЗОШ І-ІІІ ст.) та 1 Заслужений працівник освіти України (директор Глибоцького центру туризму).

159 педагогів нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

12 лауреатів премії імені О.Поповича.

972 педагогів мають вищу освіту (84 %),

45 педагогів мають освіту «бакалавр» (4%),

145 – середню спеціальну освіту (13 %).

З них 469 спеціаліста вищої категорії,

163 спеціаліст першої категорії,

148 спеціаліста другої категорії,

162 мають категорію „спеціаліст”.

262 вчителя мають педагогічне звання „старший учитель”,

106 вчителів – звання „учитель-методист”.

У навчальних закладах різного рівня акредитації навчається 68 педагогічних працівників (6 %) .

85 працюючих пенсіонерів ( 7,3 % від загальної кількості працюючих).

Успіхи педагогів у конкурсі фахової майстерності «Вчитель року»

 

Учні-Переможці ІІІ, ІV етапІВ Всеукраїнських олімпіад

 

 

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015 2016 2017 2018

Кількість дипломів ІІІ етапу

32

35

43

52

53

46

44

42

47

49

38 40 42 44

Кількість дипломів ІV етапу

1

-

1

2

2

2

3

2

2

3

6 1 3 4

 

За кількістю дипломів та їх якістю район стабільно посідає ІІ місце в обласному рейтингу (перше-серед районів).

Юна еліта Глибоччини-2016

Юна еліта Глибоччини-2017

 

 

 

 

 

 

 

Юна еліта Глибоччини -2018

 

 

Дошкільні навчальні заклади – важлива ланка освітнього простору Глибоччини

Забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є пріоритетом у діяльності освітян району.

Педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів направляють свою діяльність на удосконалення дошкільної освіти, вирішення завдань створення найбільш сприятливих умов для гармонійного всебічного розвитку особистості дитини.

Основними орієнтирами в організації навчання і виховання дітей дошкільного віку є Базовий компонент дошкільної освіти.

Дошкільні заклади мають пріоритетні напрямки роботи, а саме:

 • художньо-естетичний – Молодійський, Волоцький, Кам’янський, Багринівський, Полянський ДНЗ;
 • фізкультурно-оздоровчий – Старововчинецький, Стерченський, Тарашанський, Чагорський, Йорданештський, Карапчівський, Тереблеченський ДНЗ, Купський, Михайлівський, Турятський, Станівецький НВК;
 • інтелектуальний – Глибоцький ДНЗ «Сонечко»;
 • еколого-природничий – Кам'янський (ясла-садок), Коровійський, Луковецький, Валякузьминський, Черепковецький, Нижньсинівецький, Просіцький, Сучевенський, Корчівецький ДНЗ, Димківський, Грушівський НВК, Купський НВК№2, Нововочинецький,Слобідський, Петричанський, Червонодібровський НВК.

Дошкільні навчальні заклади успішно представляють район на обласних, всеукраїнських конкурсах, виставках, презентаціях, зокрема Кам`янський, Кам`янський (ясла-садок), Луковицький, Глибоцький дошкільний навчальний заклад «Сонечко» займали призові місця в обласному етапі конкурсу «Дошкільний навчальний заклад майбутнього» в номінації «Спортивний майданчик майбутнього»; Дошкільний підрозділ Купського НВК посів ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах, Молодійський ДНЗ – лауреат проекту «Флагмани освіти і науки України», Просіцький та Коровійський ДНЗ-учасники Всеукраїнського фестивалю «Калейдоскоп педагогічних ідей». Вихователь Глибоцького ДНЗ «Сонечко» Загудалова Олімпія Салванівна стала переможцем обласного етапу конкурсу фахової майстерності «Вихователь року».

Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва

 

Комунальний заклад «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» розпочав свою діяльність у 1950 році, як Будинок піонерів.

У Глибоцькому БТДЮ здійснюється освітня діяльність за художньо-естетичним, природничим, науково-технічним та декоративно-прикладним напрямками. Працює близько 90 гуртків, де займається більше 1700 вихованців. Гуртковою роботою охоплені діти схильні до правопорушень, діти-інваліди, діти, що виховуються в неблагополучних та неповних сім'ях.

Протягом навчального року вихованці комунального закладу «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» приймають участь в середньому у 25-30 районних, 30-36 обласних та близько 11 Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, акціях, виставках.

Вихованці гуртків БТДЮ – постійні переможці та призери обласних та всеукраїнських конкурсів, турнірів та змагань.

Успіхи вихованців – це велика робота творчих педагогів позашкілля, які не тільки зберігають кращі традиції позашкільної освіти, а й розвивають та примножують їх.

 

Дитячо-юнацька спортивна школа

З 1983 року у районі працює дитячо-юнацька спортивна школа.

На даний час в Глибоцькій ДЮСШ діють 7 відділень, у яких займається 625 учнів за такими напрямками:

 • Легка атлетика
 • Боротьба „Дзюдо”
 • Футбол
 • Баскетбол
 • Волейбол
 • Настільний теніс
 • Гандбол

Вихованці ДЮСШ здобувають спортивні перемоги, стають майстрами спорту.

Постійними переможцями та призерами районних та обласних змагань є:

- Команда Глибоцької ДЮСШ – срібний призер обласних змагань з футболу Тренер Лях М.Г, Стрельчук П.Г., Лютик С.А.

- Команда дівчат з волейболу – фіналісти обласних змагань з волейболу серед команд ДЮСШ системи освіти. Тренер Сидоряк О.І, Бойку В.Ф.

- Команда юнаків з баскетболу – фіналісти обласних змагань з баскетболу серед команд ДЮСШ системи освіти. Тренер Бордун О.М.

- Команда Глибоцької ДЮСШ з боротьби дзю-до – призери обласних відбіркових змагань.

- вагомих результатів в залік 69-ї спартакіади школярів з вільної боротьби досягли наступні вихованці: Болокан Петро, Цугуй Костянтин, Гушулей Ілля, Поліщук Богдан. Тренер Григорович В.Н.

Кращі учні (спортсмени) школи під керівництвом досвідчених тренерів безкоштовно оздоровлюються в спортивно-оздоровчому таборі „Буковинка” с. Репужинці, Заставнівського району.

 

Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді


Нестримні поривання, злети, перспективи…

20 років поспіль  Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді забезпечує району І місце в обласному рейтингу туристсько-краєзнавчої діяльності
Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді - профільний позашкільний навчальний заклад - діє з 1 листопада 1991 року.
Центр працює за наступними напрямками:
1.    туристсько-краєзнавчий
2.    фізкультурно-спортивний
3.    оздоровчий.
У 42 творчих об'єднаннях Центру навчається більше 770 вихованців із 27 загальноосвітніх навчальних закладів району та Глибоцького професійного ліцею, а також студентів. Працює 42 педагогічних працівника, з них:
1 Лауреат відомчої відзнаки МОНУ (нагрудний знак «Софія Русова»);
1 Лауреат обласної педагогічної премії імені Омеляна Поповича;
1 Лауреат районної педагогічної премії Глибоцької районної ради імені Василя Товарницького;
10 відмінників освіти України;
12 педагогів нагороджені почесними грамотами Міністерства освіти і науки України; 20 - грамотами головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації.
Успішні педагоги виховують успішних громадян. Вихованці гуртків Центру туризму стабільно показують високі результати в обласних та всеукраїнських інтелектуальних та туристсько-спортивних заходах.
З 1997 року Центр є організатором районного туристсько-виховного оздоровчого наметового табору «Райдуга», де всі діти здійснюють багатоденні подорожі по різних регіонах України та по Румунії.

 

Цікаво знати:

 • Глибоцький район – двомовний, близько половини навчальних закладів – з румунською мовою навчання.
 • Якщо у 1944 році функціонувало тільки 20 шкіл (99 класів, 3230 учнів, 67 вчителів) – то у 2014 році – 39 ЗНЗ (521 клас, 8947 учнів, 1500 вчителів), 22 ДНЗ та 3 позашкільні навчальні заклади. За статистичними даними 1894 року, у районі функціонувало 23 початкові школи з кількістю класів – від 1 до 4 з українською, румунською та німецькою мовами навчання.
 • Район пишається своїми двома Заслуженими вчителями України, це – Звоздецький Іван Денисович та Мінтенко Микола Петрович, а також Заслуженими працівниками освіти України – Сематюк Вандою Йосипівною та Дудкою Анатолієм Петровичем.
 • 8 років поспіль район посідає ІІ місце в області (І серед районів) за результатами участі учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін.
 •  
Copyright MyCorp © 2024