Середа, 25.12.2024, 02:52















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Діяльність районного методичного центру          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Планування роботи управління освіти [200]
Колегії управління освіти Глибоцької РДА [12]
Ліцензування [18]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Файли » Планування роботи, нормативно-правова база » Планування роботи управління освіти

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР
07.02.2017, 13:16

1.  ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

 1.1.  Колективний договір  на 2017 – 2020 роки (надалі – Колективний  договір)  між управлінням освіти  Глибоцької районної  державної адміністрації - уповноваженим органом виконавчої влади (надалі – Управління) та Глибоцькою районною організацією Профспілки працівників освіти і науки (надалі  – райком Профспілки) - повноважним представником найманих працівників (надалі - Сторони) укладено відповідно до Закону України “Про колективні договори і угоди ”, Генеральної угоди, Галузевої угоди між  Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Угоди між департаментом освіти і науки  Чернівецької  обласної державної адміністрації  та комітетом Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, законів про освіту, інших законодавчих  актів України.

1.2. На підставі Колективного договору, який  є нормативним актом соціального партнерства, здійснюється  регулювання трудових відносин та соціально-економічних питань, що стосуються інтересів працівників та власників (уповноважених ними органів), що і є  предметом цього Колективного договору.

1.3. У процесі колективних переговорів Сторони  домовилися про наступне:

         1.3.1.Визнавати повноваження одна одної і дотримуватися принципів соціального партнерства при вирішенні питань, які регулюються цим Колективним договором: паритетності представництва, рівноправності сторін, недопустимості ущемлення їх інтересів, пріоритетності примирних методів при розв’язанні конфліктних ситуацій, взаємної відповідальності за виконання досягнутих домовленостей.

         1.3.2. Положення Колективного договору  діють безпосередньо та поширюються на працівників навчальних закладів та установ освіти, які перебувають у сфері дії сторін Колективного договору, і є обов’язковими для   включення до  колективних  договорів нижчого рівня.

         1.3.3. Гарантії, передбачені договором, є мінімальними. Соціально-економічні пільги та компенсації, які передбачені колективними договорами, не можуть бути нижчі від рівнів, встановлених законодавством, Генеральною, Галузевою Угодами та даним Колективним договором. Колективними договорами  для працівників згідно з чинним законодавством можуть встановлюватись додаткові порівняно з цим Колективним договором трудові та соціальні гарантії за рахунок власних коштів навчальних закладів і установ освіти.

         1.3.4. Колективний договір  може бути розірвано або змінено  тільки за взаємною домовленістю Сторін після проведення переговорів. Зміни і доповнення вносяться за згодою Сторін є обов’язковими для розгляду іншою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою сторін у 10-денний термін з дня їх отримання іншою стороною. Зміни, що випливають із змін чинного законодавства, Генеральної угоди та   Галузевої угоди, вносяться без проведення переговорів, інші зміни та доповнення або припинення дії Колективного договору – тільки після переговорів сторін у такому порядку:

- одна із Сторін  повідомляє іншу Сторону  і вносить сформульовані пропозиції щодо внесення зміни до Колективного договору;

- у семиденний строк Сторони утворюють робочу комісію  і розпочинають переговори;

-  після досягнення згоди Сторін щодо внесення змін оформлюється відповідний протокол.

1.3.5. Управління освіти у двотижневий термін з дня підписання Колективного договору забезпечує доведення змісту Колективного договору до керівників закладів освіти, безпосередньо йому підпорядкованих.

1.3.6. Райком Профспілки забезпечує профспілкові організації текстами Колективного договору (змін) у двотижневий термін з дня її підписання.  

 

2. ТЕРМІН ДІЇ  КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ 

2.1. Колективний договір укладений на 2017-2020 роки, набирає чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нового або перегляду цього Колективного договору.

2.2. Жодна із сторін, що уклали цей Колективний договір, не може впродовж встановленого терміну її дії  в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань, порушити узгоджені положення і норми.

2.3. Сторони домовились  під час дії Колективного договору проводити моніторинг дії законодавства України з визначених Колективним договором питань, сприяти  реалізації чинних законодавчих норм щодо прав та гарантій працюючих, ініціювати їх захист.

 2.4. Сторони створюють умови для інформаційного забезпечення працівників освіти про стан виконання норм, положень і зобов’язань Періодичність оприлюднення відповідної інформації – не рідше одного разу на півріччя.

 

 3. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ОСВІТИ РАЙОНУ 

3.1. Управління зобов’язується:

3.1.1. Забезпечувати ефективну діяльність навчальних закладів і установ, виходячи з фактичних обсягів фінансування, сприяти розвитку і зміцненню їх матеріально-технічної бази, раціональному  використанню коштів, дотриманню нормативних вимог  до фінансування господарських витрат, створенню оптимальних умов для забезпечення навчально-виховного процесу.

3.1.2.  Домагатися фінансування закладів освіти міста, які фінансуються з місцевих бюджетів, в обсягах, передбачених чинним законодавством.

3.1.3.  У межах повноважень вживати заходів щодо безумовного виконання норм законів у галузі освіти, що стосуються соціально-економічних гарантій, прав та інтересів працівників при формуванні і прийнятті районного бюджету.

3.1.4.  Контролювати в межах повноважень фінансово-господарську діяльність навчальних закладів і установ освіти, що фінансуються з районного бюджету і належать до сфери Управління.

3.1.5. Уживати заходів щодо недопущення приватизації, перепрофілювання або використання не за призначенням об’єктів освіти.

3.1.6.  Сприяти навчальним закладам і установам освіти в реалізації їх права на самоврядування, яке передбачає:

-       самостійне вирішення питань навчально-виховної, методичної, фінансової діяльності в межах чинного законодавства;

-       визначення змісту компонента освіти, що надається навчальному закладу понад визначений інваріантною складовою робочого навчального плану.

3.1.7.Вживати заходів для безумовного забезпечення права навчальних закладів і установ освіти самостійно розпоряджатися доходами, передбаченими їх статутами.

 3.1.8. Під час розроблення проектів нормативних актів, що зачіпають права та законні інтереси працівників освіти, забезпечувати їх попередній розгляд і узгодження з органами Профспілки.

 3.2. Райком  Профспілки зобов’язується:

 3.2.1. Сприяти зміцненню виробничої та трудової дисципліни в закладах освіти і науки.

 3.2.2.  Утримуватись від організацій страйків з питань, включених до Колективного договору, за умови їх вирішення у встановленому законодавством порядку.         

 4. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  ЗАЙНЯТОСТІ

 4.1. Управління зобов’язується:

4.1.1. Спільно з державною службою зайнятості населення брати участь у розробці, реалізації, контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при їх вивільненні.

4.1.2. Не допускати необґрунтованого закриття закладів освіти, скорочення класів, груп, робочих місць. У випадку об’єктивної необхідності скорочення чисельності педагогічних працівників проводити його після закінчення навчального року у встановленому законом порядку. 

4.2. Сторони Колективного договору спільно домовились:

4.2.1. При зміні засновника закладу освіти, а також у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) звільнення працівників допускати лише у разі скорочення чисельності або штату.

4.2.2. Не допускати в установах і закладах освіти  масових вивільнень працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (більше 10% чисельності працівників протягом календарного року).

4.2.3. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, реорганізацію і перепрофілювання установ і закладів, що призводять до скорочення чисельності або штату працівників, узгоджені з відповідними профспілковими органами, приймати не пізніше ніж за три місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості вивільнюваних працівників. Тримісячний період використовувати для здійснення роботи, спрямованої на зниження рівня скорочення чисельності працівників.

4.2.4. Сприяти наданню працівникам з дня попередження їх про наступне звільнення вільний час (8 годин на тиждень) в межах робочого часу для пошуку нової роботи. Оплату проводити з коштів фонду економії заробітної плати.

 4.2.5.  Ужити заходів щодо недопущення запровадження такого режиму роботи дошкільних начальних закладів, який  може призвести до встановлення місячної заробітної плати працівників у розмірі менше посадового окладу (ставки заробітної плати).

 

Категорія: Планування роботи управління освіти | Додав: Ulia_RMC
Переглядів: 486 | Завантажень: 51 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024