Тема. Іменники – назви істот і неістот.
Мета: розширити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, познайомити з іменниками – назвами істот і неістот, учити розрізняти їх за характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розвивати мовлення, пам’ять; виховувати любов до рідної землі, до природи.
Обладнання: мультимедійна дошка,таблиці,підручник.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Етап цілепокладання. Слайд 1- 2.
Для того, щоб упоратись із завданнями цього уроку, будемо працювати, слухати, мислити, писати охайно.
Отже, девіз уроку :
Не просто слухати, а ...(чути),
Не просто дивитись, а … (бачити),
Не просто відповідати, а … (міркувати),
Дружно і плідно …(працювати).
Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів і мотивація навчальної діяльності.
- Хвилинка каліграфії Слайд 3.
З неба летіла на землю сніжинка.
- Підкресліть іменники.
- На які запитання відповідають іменники?
- Творче завдання.
Перегляньте малюнок.
Знайдіть іменники. Поставте до них питання.
- Бесіда.
–Доведіть, що виписані вами слова є іменниками.
–Розкажіть все, що ви знаєте про іменник.
–На яке запитання відповідає іменник „матуся”, що він позначає?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку Слайд 5.
Сьогодні ми розширимо свої знання про іменник, дізнаємось, чим відрізняються іменники – назви істот від іменників – назв неістот.
ІV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
- Робота з правилом. Слайд 6.
- Пошукове завдання. Слайд 7-8.
Скласти речення і підкреслити іменники, які відповідають на питання хто? однією лінією, а іменники, які відповідають на питанні що? – двома.
До якої частини мови належать підкреслені слова?
- Які іменники відповідають на питання хто?
- Які предмети вони називають?
- Які іменники відповідають на питання що?
- Які предмети вони називають?
- Як, на вашу думку, можна відрізнити іменники – назви істот від іменників – назв неістот?
- Підсумуйте роботу, розглянувши правило підручника.
3. Самостійне формулювання правила. Слайд 9.
4. Самостійна робота за варіантами
І варіант – зібрати групу іменників, що позначає людей;
ІІ варіант – групу тварин;
ІІІ варіант – групу рослин;
- Представники якого варіанта виписували іменники, що позначають назви неістот? Чому ви так важаєте?
Фізкультхвилинка.
5. Робота з підручником.
Вправи 1-2,с.64.
V.Закріплення вивченого матеріалу.
Гра «Казкова галявина». Слайд 10.
Знайдіть та випишіть іменники назва істот та неістот.
VI. Підсумок уроку.
- Розкажіть, що нового довідалися про іменники.
- Як розрізнити ці групи іменників?
- Наведіть власні приклади іменників – назв істот та іменників – назв неістот.
VІІ. Домашнє завдання.
Виконати впр. 4 ст.65,Вивчити правило.
VIII.Оцінювання.
|