П'ятниця, 22.11.2024, 12:52















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Діяльність районного методичного центру          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Мови і літератури [178]
Українська мова, Українська література, Українська мова (для шкіл з румунською мовою навчання), Українська література (для шкіл з румунською мовою навчання), Зарубіжна література, Світова література, Іноземні мови (англійська, французька, німецька), Російська мова, Російська література
Суспільствознавство [51]
Історія, Всесвітня історія, Правознавство, Етика
Естетична культура [16]
Музичне мистецтво, Образотворче мистецтво, Художня культура
Математика [38]
Математика, Алгебра, Геометрія
Природознавство [84]
Географія, Біологія, Фізика, Хімія, Природознавство
Технології [70]
Трудове навчання (технічна праця), Трудове навчання (обслуговуюча праця), Інформатика
Здоров'я і фізична культура [34]
Основи здоров'я, Фізична культура
Початкові класи [39]
(з румунською та українською мовою навчання)
Українознавство [35]
Бібліотечні фонди [9]
Семінари-практикуми [16]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Файли » Методична допомога вчителям-предметникам » Українознавство

Вшанування пам'яті Йосипа Сліпого
17.05.2012, 11:41

          М.Т. Рильський писав: „Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани”. Нині в часи становлення незалежної України, патріотичне, національне виховання займає провідне місце. Метою національно-патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, історичної пам'яті, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.

      Одним з найбільш важливих шляхів формування історичної пам’яті є виховання молоді на кращих прикладах життя борців за становлення української державності. Однією з таких постатей по праву є Патріарх Йосип Сліпий. Йому не довелось жити і працювати в незалежній самостійній українській державі, але весь свій трудовий шлях він присвятив боротьбі за неї, і в тому, що вона відбулася, немала його заслуга.

Ознайомитись з нелегким життєвим шляхом та діяльністю Йосипа Сліпого мали змогу учні Глдибоцької школи під час заходів, проведених в рамках відзначення 120-річчя з дня його народження. Зокрема учні старших класів стали учасниками конференції на тему «Роль Патріарха Йосипа Сліпого в державотворенні України та формуванні національної ідентичності українського народ». Було відзначено актуальність сформульованої Йосипом Сліпим ідеї для розбудови держави і церкви: "Народе мій, стань уже раз собою! Позбудься своєї вікової недуги сварів і чварів, вислуговування чужим.. Отрясися од своїх вікових недостач, стань на свої ноги в Україні і на поселеннях, піднеси свою голову, випростуй свої рамена. Покажи свою силу і вдячність, бо, шануючи своє минуле, ти ростеш у своїй могутності і славі!"

На уявному інтерв'ю з Патріархом, науковцями ,що досліджували його життєвий шлях ,та людьми , які особисто знали Йосипа Сліпого, побували учні сьомих класів. Гордо та повчально звучали з уст уявного Йосипа Сліпого слова: "Батьківшина — це наш рідний край, наша мова, наша історія, наша віра, всі наші предки, що впродовж століть будували свою державу... Тільки в Батьківщині через законну рідну державу народ вповні заспокоює свої духовні й суспільні потреби та осягає найвищий степень ладу, безпеки і добробуту".Не залишили байдужими учнів спогади про Йосипа Сліпого отця Володимира Маргітича, який також перебував на засланні в Мордовії.

«Пам'ятай і знай Патріарха Йосипа Сліпого» під таким гаслом було проведено години спілкування для учнів шостих класів. Вихованці не лише сприймали інформацію, але й аналізували її, проводили паралелі з діяльністю інших видатних українських постатей, а також створили асоціативне гроно, в якому відобразили багатогранність постаті  Йосипа Сліпого.

«Краще один раз побачити, аніж кілька разів почути»- вирішили учні восьмих класів і для п'ятикласників підготували не лише інформаційні хвилинки , а й презентацію «Йосип Сліпий – мученик за віру і Україну». Дуже хочеться, щоб у дитячих душах проросло зронене зернятко пізнання,щоб через усе життя пронесли вони настанову Патріарха : «Навчіться, що все своє, рідне, треба любити. Любіть свій нарід, за нього постійно моліться, для нього працюйте, вчіться і жийте».

Категорія: Українознавство | Додав: InnaRMC
Переглядів: 606 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024