19 вересня 2014 року на базі районного методичного центру управління освіти Глибоцької РДА у рамках щорічних інструктивно-методичних нарад педагогічних працівників відбулася нарада-семінар вчителів, які викладають українознавство у навчальних закладах Глибоччини.
З доповіддю «Підсумки українознавчої роботи за 2013-2014 н.р. Основні завдання, принципи та підходи щодо викладання українознавства на 2014 – 2015 н. рік» виступила Пенюк Л.С., методист української мови та літератури, світової літератури та українознавства. Педагогам району рекомендовано у рамках тижня українознавства, літератури рідного краю провести уроки пам’яті, книжкові виставки, зустрічі з митцями слова, а також наголошено на продовженні роботи щодо зміцнення навчально-матеріальної бази кабінетів українознавства, шкільних музеїв.
« Про участь у ІІ та ІІІ етапах Міжнародного конкурсу з українознавства у 2014/2015 н.р.» розповіла голова районного методичного об’єднання, вчитель українознавства Глибоцької ЗОШ І-ІІІст. Коваль Ю.С, учні якої є щорічними переможцями конкурсів з українознавства. Особливу увагу було звернуто на залучення учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Соняшник» та в VІ Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот». А ще Юлія Степанівна радо поділилася власними методичними матеріалами, які допоможуть підвищити ефективність викладання курсу українознавства .
Мінченко Т.А., методист НМЦ виховної роботи ІППОЧО , у виступі на тему «Науково-методичний супровід викладання курсу українознавства » значну увагу приділила особливостям нерозривності навчального і виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах, вивченню і відродженню традицій, пошани до історичного минулого, любові до рідного краю його та культури.
Тамара Антонівна наголосила на участі учнівських та педагогічних колективів в обласному проекті «Над світом українським вишиванка цвіте», метою якого є не тільки збагачення і узагальнення знань про вишивку як вид декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомлення з історією і традиціями української народної вишивки, виховання шанобливого ставлення до традицій національної вишивки, а й створення реєстру даних про майстрів народної творчості.
Презентовані зошити для практичних робіт з українознавства одержали високу оцінку педагогів району, відмічено їх беззаперечну цінність.
Протягом наради вчителі обмінювалися досвідом участі у благочинній акції «Допоможи пораненому солдату», зокрема вчитель Молодійської ЗОШ І-ІІІст. Скаловська С.С. запропонувала присутнім переглянути ролик з досвіду патріотичного виховання .
Особливу цікавість у присутніх викликала робота Топольницької В.Г., вчителя української мови та літератури, оформлена до 180 річниці з дня народження Ю.Федьковича.
Обговоривши актуальні проблеми викладання українознавства у 2014-2015 н.р., учасники секційного засідання прийняли методичні рекомендації щодо підвищення ефективності українознавчої роботи.
|