Оголошений відбір експертів шкільних підручників. Навчально-методичний центр з питань якості освіти МОН оголосив про початок пошуку експертів шкільних підручників. Передбачається, що діяльність експертів здійснюватиметься в он-лайн режимі та буде оплачуваною.
МОН розробило новий Порядок поділу класів на групи. Поділ класів на групи здійснюватиметься за умови, якщо гранично допустиме навантаження на учнів не перевищуватиме загальну кількість годин, передбачених навчальними планами для таких класів та груп.
Учасниками експерименту «Е-підручник» стали 50 шкіл. Участь в експерименті «Електронний підручник для загальної середньої школи», що розпочався 31 серпня, візьмуть близько 4 500 школярів з 50 українських шкіл, які представлятимуть усі регіони країни.
МОН затверджено нові форми шкільної звітності. Освітнім відомством встановлені форма звітності № ЗНЗ-1, що поширюватиметься на всі денні школи та форма звітності № 76-РВК для управлінь освіти, а також містить інструкції щодо їх заповнення.
Уряд затвердив Концепцію дуальної освіти. У МОН розраховують, що впровадження дуальної освіти допоможе подолати проблему зношеності обладнання у закладах освіти та надасть змогу роботодавцям включитись у процес підготовки, а не перенавчати випускників.
Кабмін визначив, як підтвердити місце проживання першачків. Уряд визначив 11 видів документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території.
1 жовтня стартує конкурс з обрання членів НАЗЯВО. Комісія з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти оголосила конкурс щодо обрання членів агентства, що триватиме до 31 жовтня. До складу Національного агентства мають увійти 23 члени.
У НУШ не вивчатимуть християнську етику. Концепція Нової української школи не міститьобов’язкових рекомендацій щодо вивчення першокласниками предмета «Християнська етика».
МОН розробляє порядок реагування на випадки булінгу. Відомство розпочало розроблення плану заходів, спрямованих на протидію булінгу та порядку реагування на випадки цькування в школах. З цією метою створена робоча група з розроблення відповідних проектів документів.
Розпочалась реєстрація на конкурс «Учитель року – 2019». Цього навчального року конкурс проводитиметься у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу» та «Основи здоров’я». Реєстрація учасників триває до 15 жовтня.
У МОН розробили закон Про професійну освіту. Проект закону визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування системи професійної освіти в Україні. Документ, зокрема, передбачає чотири кваліфікації, що можуть отримувати здобувачі професійної освіти.
МОН впроваджує механізм «гроші ходять за вчителем». У 2019 році Міністерство освіти планує впровадити механізм «гроші ходять за вчителем», коли вчитель матиме можливість самостійно обрати місце підвищення кваліфікації, а держава має оплатити її.
|