Неділя, 05.05.2024, 15:14















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Статті, репортажі, нариси, новели          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Інформатизація та комп’ютеризація освітніх закладів [4]
Конкурси [1]
Психологічна служба [0]
Педагогічна праця [11]
Астрономія [14]
Географія [1]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Статті » Педагогічна праця

НАМ ВЕЛЬМИ ПОТАЛАНИЛО НА МУДРИХ ВЧИТЕЛІВ
 

На життєвому шляху не

розминайтеся з мудрою

                                                                                                                                                                                народною піснею!

Сигедін В.І. 

      Настала  золота осінь. Всіх покликала до плідної праці. Сельчани збирають врожай на городах, радіють Божим дарам. Учні  відкрили двері «альма матері» з метою почати чи продовжити  навчання, щоб краще пізнати світ. Певно  саме тому восени, в таку гарячу пору,  вчителі святкують своє  професійне свято -  День учителя. Впереддень цього свята  варто згадати про вчителя, його  нелегку працю,  підтримати його.

      Турятка – гарне село, що  на пагорбі, серед букових лісів. Справді гарне село, а ще  гарне воно тому, що живуть тут творчі, талановиті,  роботящі люди. Про жительку села: прекрасну, добру, щиру, скромну вчительку – Сигедін  Вероніку Іванівну і буде річ.

       Це   талановитий педагог з вродженою  інтелігентністю. Вероніка Іванівна виховала не одне покоління учнів,  вклавши в кожного свої знання, сили, мудрість, творчість, пропрацювавши в Турятській школі вчителем – філологом понад  тридцять років.

      До кожного учня уміла підійти творчо, проникливо, тонко і дуже глибоко. Віднаходила в сердечку кожного  вихованця  хороше,    індивідуальне, давала творчий ріст цим якостям. Тому всі учні Вероніки Іванівни, (а їх у неї не одне покоління, вже поважних людей, різних професій)  щиро вдячні долі, що  саме вона вчила їх української мови та літератури.   Формувала особистість учнів,   не тільки даючи знання з  предмета на уроці.  За роки роботи організувала багато цікавих поїздок, екскурсій до музеїв,  поїздок пам’ятними місцями  України та рідного краю. Провела багато літературних вечорів, на які  запрошувала видатних митців Буковинського краю, а саме: знаменитих на Буковині та Україні письменників Володимира Вознюка,  Михайла Григоровича Івасюка (батько Володимира Івасюка – знаменитого композитора); також організувала зустріч із знаменитим бандуристом на Буковині – Пиндиком  Василем Михайловичем; письменниками Глибояччини: Оленою Рутецькою, Олександрою Возняк…  Також не менш цікавими  були зустрічі із знавцями народної творчості, зокрема народним фольклорним ансамблем «Вишиванка» села С.Вовчинець... І все заради учнів, заради їх всебічного  виховання, закладаючи в них  стержень корисного.

        Вероніка Іванівна - цікавий співрозмовник, порадник та гарний наставник для  колег. Не раз згадую поради, мудрі слова за якими зверталася до Вероніки Іванівни. І  зараз, коли викають якісь труднощі, то мудрі настанови колеги випливають як правило, як корисна порада.

      Про професійну майстерність Вероніки Іванівни, як вчителя, можуть сказати  не тільки вчителі нашого колективу, а й вчителі району, бо неодноразово відвідували її уроки, з метою підвищення рівня професійної майстерності на традиційних семінарах (методичних об’єднаннях вчителів).

     Вероніка Іванівна зараз на заслуженому відпочинку. Нещодавно, як справжній скарбничий Буковинського краю, свого села, зібрала, записала, упорядкувала і видала (за сприянням спонсорської підтримки односельчанина Григораша  Івана  Георгійовича) збірку різножанрових народних пісень села Турятки «З цілющого джерела».


      Хочемо низько вклонитись  та щиро подякувати вчительці за цей великий дарунок - великий скарб. Саме в народній пісні виповідано історію, побут, звичаї, традиції, мораль, психологію, менталітет, глибинні процеси духовного життя народу – наших дідів, прадідів, батьків.

       Ми живемо в динамічний час, коли без матеріального ніяк, і дуже важливо в цьому вирі і маятні  не розгубити духовне багатство, зберегти його, примножити і передати дітям, а діти – онукам…

       Збірка стане в нагоді всім: учням, студентам, вчителям, культпрацівникам, вихователям, батькам – усім, хто має здатність і потребує духовно збагатитися, пізнати себе, «брати вершину» (Г.Сковорода), щоб мати  середину.

         Велике Вам  спасибі, Вероніко Іванівно, від  вчителів, учнів, батьків, жителів села за збірку – справді  «духовний скарб»!

 

Турятський НВК

Гімчинська О.Г.

вчитель української мови

та літератури

     

    



Джерело: http://Турятський НВК
Категорія: Педагогічна праця | Додав: Микола (19.09.2011) | Автор: Гімчинська О.Г.
Переглядів: 1227 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024