|
|
Освітній простір ГлибоччиниОсвітній простір Глибоччини Суть нової української школи полягає в тому, щоб перейти від школи, де дітей напихають знаннями, до школи компетентностей XXI століття, школи для життя. Тобто така школа має складися не лише зі знань, а вміння ці знання застосовувати у практичних ситуаціях, для особистісного, професійного розвитку, а також цінності, які допомагають орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі. Це вимагає нового змісту освіти, нових методик викладання вчителів, нового освітнього середовища», – сказала Лілія Гриневич. Це має бути школа для життя у ХХІ столітті. Ви бачите, як змінюються технології, як розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, що потрібно буде, і з якими викликами зустрінуться діти, які зараз навчаються у школі. Наше завдання — кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Реформа освіти,«Нова українська школа», орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним — випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та навчатися впродовж життя. Реформа освіти - це не лише оновлення матеріальної бази, а й наповнення навчальних програм новим змістом, їх розвантаження, осучаснення, адаптація до потреб сьогодення. Міністерством освіти і науки України запропонована модернізація підходів до управління сучасною школою: запровадження незалежної оцінки якості освіти, упровадження моделі незалежної сертифікації учителів, модульне підвищення кваліфікації вчителів, залежність рівня заробітної плати від кваліфікації тощо. Очевидно, що усі ці кроки будуть реалізовуватися поступово, виважено, продумано і підготовлено. Процес розпочатий і буде продовжуватися . Бажаю всім нам в новому році виключно успішних та результативних кроків на шляху творення нової України для себе й майбутніх поколінь. Кожен вчитель повинен самовіддано працювати, використовувати всю свою майстерність щоб передати знання учневі, працювати на імідж школи, району. Результати кожного закладу залежать від Вас, шановні педагоги. Консолідованими зусиллями ми зможемо виконати поставлені перед нами завдання щодо створення належних умов рівного доступу до здобуття якісної освіти. Вітаю всіх освітян, учасників районної педагогічної конференції з початком нового навчального року. Щастя, здоров’я, творчості і натхнення вам, дорогі освітяни! Наша поштова адреса:
«Вироблення системи методичних дій і заходів, спрямованих на активізацію самоосвітньої діяльності вчителя, використання інноваційного потенціалу педагогів в умовах реформування системи освіти», - методична тема освітян району. Діяльність управління освіти регламентується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про місцеве самоврядування», указами і розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства в галузі освіти та спрямована на роботу з підвищення якості освітніх послуг, удосконалення змісту, технологій, форм, методів і прийомів навчально-виховного процесу, реалізацію Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, концепцій національно-патріотичного виховання дітей та молоді і Нової української школи. ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ГЛИБОЧЧИНИ - 39 ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ, 22 - ДОШКІЛЬНИХ, 3 - ПОЗАШКІЛЬНИХ
У районі функціонують навчальні заклади з українською та румунською мовою навчання. У ЗНЗ вивчаються англійська, німецька та французька мови. Мережа навчальних закладів району задовольняє етнічні запити населення. Забезпеченість та якісний склад педагогічних кадрів закладів освіти по Глибоцькому району У загальноосвітніх закладах Глибоцького району працюють 1158 педагогічних працівників. Директорів ЗНЗ – 39. З них 26 – директори ЗОШ І-ІІІ ст., 9 – директори ЗОШ І-ІІ ст.; 4 – директори ЗОШ І ступеня. В районі працює 1 Заслужений учитель України (Волоківська ЗОШ І-ІІІ ст.) та 1 Заслужений працівник освіти України (директор Глибоцького центру туризму). 159 педагогів нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України». 12 лауреатів премії імені О.Поповича. 972 педагогів мають вищу освіту (84 %), 45 педагогів мають освіту «бакалавр» (4%), 145 – середню спеціальну освіту (13 %). З них 469 спеціаліста вищої категорії, 163 спеціаліст першої категорії, 148 спеціаліста другої категорії, 162 мають категорію „спеціаліст”. 262 вчителя мають педагогічне звання „старший учитель”, 106 вчителів – звання „учитель-методист”. У навчальних закладах різного рівня акредитації навчається 68 педагогічних працівників (6 %) . 85 працюючих пенсіонерів ( 7,3 % від загальної кількості працюючих). Успіхи педагогів у конкурсі фахової майстерності «Вчитель року»
Учні-Переможці ІІІ, ІV етапІВ Всеукраїнських олімпіад
За кількістю дипломів та їх якістю район стабільно посідає ІІ місце в обласному рейтингу (перше-серед районів).
Юна еліта Глибоччини -2018
Дошкільні навчальні заклади – важлива ланка освітнього простору Глибоччини Забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є пріоритетом у діяльності освітян Педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів направляють свою діяльність на удосконалення дошкільної освіти, вирішення завдань створення найбільш сприятливих умов для гармонійного всебічного розвитку особистості дитини. Основними орієнтирами в організації навчання і виховання дітей дошкільного віку є Базовий компонент дошкільної освіти. Дошкільні заклади мають пріоритетні напрямки роботи, а саме:
Дошкільні навчальні заклади успішно представляють район на обласних, всеукраїнських конкурсах, виставках, презентаціях, зокрема Кам`янський, Кам`янський (ясла-садок), Луковицький, Глибоцький дошкільний навчальний заклад «Сонечко» займали призові місця в обласному етапі конкурсу «Дошкільний навчальний заклад майбутнього» в номінації «Спортивний майданчик майбутнього»; Дошкільний підрозділ Купського НВК посів ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах, Молодійський ДНЗ – лауреат проекту «Флагмани освіти і науки України», Просіцький та Коровійський ДНЗ-учасники Всеукраїнського фестивалю «Калейдоскоп педагогічних ідей». Вихователь Глибоцького ДНЗ «Сонечко» Загудалова Олімпія Салванівна стала переможцем обласного етапу конкурсу фахової майстерності «Вихователь року». Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва
Комунальний заклад «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» розпочав свою діяльність у 1950 році, як Будинок піонерів.
Протягом навчального року вихованці комунального закладу «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» приймають участь в середньому у 25-30 районних, 30-36 обласних та близько 11 Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, акціях, виставках. Вихованці гуртків БТДЮ – постійні переможці та призери обласних та всеукраїнських конкурсів, турнірів та змагань. Успіхи вихованців – це велика робота творчих педагогів позашкілля, які не тільки зберігають кращі традиції позашкільної освіти, а й розвивають та примножують їх.
Дитячо-юнацька спортивна школа З 1983 року у районі працює дитячо-юнацька спортивна школа. На даний час в Глибоцькій ДЮСШ діють 7 відділень, у яких займається 625 учнів за такими напрямками:
Постійними переможцями та призерами районних та обласних змагань є: - Команда Глибоцької ДЮСШ – срібний призер обласних змагань з футболу Тренер Лях М.Г, Стрельчук П.Г., Лютик С.А. - Команда дівчат з волейболу – фіналісти обласних змагань з волейболу серед команд ДЮСШ системи освіти. Тренер Сидоряк О.І, Бойку В.Ф. - Команда юнаків з баскетболу – фіналісти обласних змагань з баскетболу серед команд ДЮСШ системи освіти. Тренер Бордун О.М. - Команда Глибоцької ДЮСШ з боротьби дзю-до – призери обласних відбіркових змагань. - вагомих результатів в залік 69-ї спартакіади школярів з вільної боротьби досягли наступні вихованці: Болокан Петро, Цугуй Костянтин, Гушулей Ілля, Поліщук Богдан. Тренер Григорович В.Н. Кращі учні (спортсмени) школи під керівництвом досвідчених тренерів безкоштовно оздоровлюються в спортивно-оздоровчому таборі „Буковинка” с. Репужинці, Заставнівського району.
Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді
Цікаво знати:
|
Copyright MyCorp © 2023![]() |