Субота, 27.04.2024, 02:11















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Статті, репортажі, нариси, новели          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Інформатизація та комп’ютеризація освітніх закладів [4]
Конкурси [1]
Психологічна служба [0]
Педагогічна праця [11]
Астрономія [14]
Географія [1]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Статті » Педагогічна праця

Виховуємо юного громадянина України.

     Відомо, що без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю. Тож виховувати патріотизм необхідно з раннього дитинства, формуючи в уяві дитини чіткі поняття: Батьківщина, родина, рідне село, близькі люди. Саме у дошкільному віці активізується інтерес дитини до соціального світу та соціальних явищ, що є найсприятливішим для початку систематичного патріотичного виховання дошкільнят.

      В ст. 7 Закону України «Про дошкільну освіту» визначено: «Завданням дошкільної освіти є: виховання в дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мов, національних цінностей українського народу, а також цінностей націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля». 

       Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася, тому вихователі ДНЗ широко впроваджують в практику надбання етнопедагогіки, родинної педагогіки та ідеї морально-етичного виховання.

     У даному контексті величезного значення набуває, вироблення чіткої стратегії: визначення мети, завдань, змісту та засобів громадянського  виховання  дітей  дошкільного  віку. У арсеналі педагогів дошкілля є змістовне навчально-методичне забезпечення даного напрямку роботи: програми, навчально-методична література тощо.

 

       Почуття любові до Батьківщини, поваги до свого народу, його історії, усвідомлення себе часткою великої і давньої нації, ось що є пріоритетом у роботі дошкільного закладу. Чагорський ДНЗ має глибокі та давні традиції з патріотичного виховання. З дітьми ми поглиблено працюємо над формуванням патріотизму, використовуючи доступні форми, методи  та засоби виховання, зокрема:

 - екскурсії вулицями села;

 - розповіді вихователя;

 - зустрічі з ветеранами праці, видатними людьми;

 - спільні  родинні виховні заходи – День сім'ї, Свято бабусь, Дні відкритих дверей тощо.

     У дошкільному віці діти залюбки беруть участь у народних святах, дійствах та обрядах.

     Можна багато з трибуни говорити про патріотичне виховання, його форми, методи та засоби, та головне у цій справі залишається постать педагога, його слово, вчинок та педагогічна майстерність. Тому перед сучасним вихователем, що виконує соціальне замовлення батьків, стоїть завдання активно впроваджувати в освітньо-виховну роботу з дітьми основи патріотичного виховання.

       Варто пригадати слова Софії Русової: «Дитячий садок – це перша найгідніша школа для дитини, національна школа, в якій пробуджується  її  національна  і громадянська     свідомість»

     Шановне зібрання! Усі ми робимо одну справу - формуємо майбутнє України.

    Сьогодні наша Батьківщина особливо потребує нашої підтримки, любові, патріотизму. Миру, злагоди, єдності та Божого благословення кожній родині і нашій Україні.

 

Категорія: Педагогічна праця | Додав: Ulia_RMC (11.07.2019) | Автор: Підойма Галина Драгошівна
Переглядів: 955 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024