Середа, 22.01.2025, 02:30















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Сторінка для батьків          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2018 » Січень » 3 » Сім способів припинити бійки між дітьми
15:46
Сім способів припинити бійки між дітьми

Прояви насильства в сім'ї - дуже хворобливе явище, яке знищує сімейну гармонію, здоров'я й перетворює життя всіх членів сім'ї на тортури. Якщо у вас двоє або більше дітей, імовірно, ви хоча б раз ставали свідками бійки між дітьми.

Чому ці маленькі ангелоподібні істоти б'ються? Як і всі дорослі, діти постійно намагаються привернути увагу й заслужити повагу. Вони часто роблять помилки й розпочинають бійки, тому що не знають, як правильно захистити свої інтереси.

Єдині люди, які можуть вирішити цю сімейну проблему - це батьки. Але для цього потрібно поставитися до проблеми максимально серйозно й обережно поводитися з дітьми, тому що іноді ваші спроби визначити, хто має рацію, а хто винен, можуть тільки нашкодити. Розглянемо кілька способів, як правильно припинити бійки між дітьми.

1. Зупиніть бійку і допоможіть дітям заспокоїтися

Кожного разу, коли ви бачите, що діти б'ються, ви повинні негайно зупинити їх. В іншому випадку вони можуть повністю втратити контроль і завдати один одному серйозних травм. Перш ніж ви поговорите з дітьми про те, що трапилося, сядьте навпочіпки, щоб бути з ними на одному рівні.

Якщо ви будете нависати над ними під час розмови, вони можуть сприйняти ваші слова як осуд і нещирість. Не використовуйте слова, які можуть вразити почуття дітей або змусити їх замкнутися в собі. Ці дії допоможуть вам зупинити бійку й вирішити конфлікт розумним і мирним способом.

2. Не ставайте ні на чию сторону в конфлікті

Пам'ятайте, що нейтральна позиція допоможе вирішити конфлікт. Якою б великою не була спокуса, не беріть на себе роль судді й розділіть відповідальність за конфлікт між обома дітьми.

Вам буде важко встановити правду й визначити винного в конфлікті, якщо ви не були очевидцем ситуації з самого початку. Утримайтеся від того, щоб вигукувати імена дітей і висловлювати несхвалення - це вселяє в дітей почуття провини, викликає обурення, формує негативні установки. Або карайте за бійку обох дітей, або не карайте нікого.

3. Навчіть дітей іти на взаємовигідний компроміс

Якщо діти вважають за краще вирішувати проблеми у взаєминах насильницьким шляхом, спробуйте пояснити їм, що бійки - це небезпечне заняття, яке можна застосовувати тільки в цілях самозахисту. Але разом з тим важливо зробити акцент на тому, що постійно йти на поступки теж не можна. Це шкодить самооцінці дитини.

Діти повинні зрозуміти, що найкращий і цивілізований спосіб вирішити конфлікт - компроміс. Але він повинен ґрунтуватися на взаємовигідних умовах.

Можливо, дитина не зможе досягти компромісу просто тому, що не знає, як це правильно зробити. Тому ви повинні зробити все можливе, щоб направити розмову в правильне русло.

4. Допоможіть дитині дати вихід своєму гніву

Якщо вам здається, що ваша дитина сповнена енергії, подумайте про те, як допомогти їй висловлювати почуття природним і безпечним способом. Наприклад, можна повісити в будинку боксерську грушу та сказати дитині, що в момент, коли вона відчуває злість, вона може побити її.

Якщо в певній ситуації груша не доречна, ви можете дозволити дітям влаштувати невеликий бій подушками, за умови, що подушки неважкі й нежорсткі. Це дозволить перетворити конфлікт у забавну гру й вивільнити негативні емоції.

Дітям необхідно мати можливість випускати енергію: це просвітлює свідомість, заспокоює їх; таким чином, діти готові примиритися.

5. Приймайте почуття злості дитини з розумінням

Батькам боляче чути, як їхні діти сваряться й ображають один одного. Але їм потрібно зрозуміти, що суворі виховні заходи й нотації можуть тільки заморозити конфлікт і налаштувати його учасників один проти одного. Розумне рішення в такій ситуації - продемонструвати мудрість і співчуття.

Якщо ваша дитина говорить, що з якоїсь причини ненавидить свого брата, ви повинні прислухатися до її внутрішнього болю та сказати, що ви розумієте її злість. Це може видатися дивним, але співчуття зазвичай усуває важкі ситуації й дозволяє відпустити негативні почуття. Ви повинні допомогти вашій дитині переосмислити конфлікт і дати зрозуміти, що краще висловитися братові про свої почуття, не вдаючись до рукоприкладства.

6. Хваліть дітей за гарну поведінку

Якщо ви хочете припинити бійки своїх дітей, намагайтеся час від часу їх хвалити. Краще це робити, коли ви бачите, як діти виправляються й поводяться краще. Крім того, ви можете сфотографувати моменти, коли вони мирно й по-дружньому спілкуються.

Пізніше ви можете роздрукувати ці знімки й повісити світлини на стіні. Вони будуть нагадувати дітям, що світ, любов, повага та дружба - це головне в сім'ї. Ваші зусилля допоможуть дітям швидше це зрозуміти.

7. Покажіть дітям позитивний приклад

Якщо ви сваритеся з чоловіком у присутності ваших дітей, ображаєте один одного, то вищезгадані поради не допоможуть виправити ситуацію з дітьми, поки ви не припините насильство в будинку. Хочемо ми цього чи ні, але діти переймають усі негативні речі, що відбуваються в сім'ї, і неусвідомлено копіюють нашу поведінку та звички. Як тільки ви навчитеся знаходити компроміси й вирішувати конфлікти цивілізованим способом, ваші діти братимуть з вас приклад. Це правило діє завжди, тому що батьки є прикладом для наслідування своїм дітям.

Виховувати дітей важко, тому що це змушує нас бути в роль судді, вчителя, мудреця, наставника й т. ін. Дотримуйтеся вищевказаних рекомендацій - це допоможе вам вирішити проблему ворожнечі між дітьми раз і назавжди.

Переглядів: 428 | Додав: Ulia_RMC | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2025