Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України №1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам`ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Цей день святкується щорічно - 8 липня.
"Без сім`ї немає щастя на землі", - твердить народне українське прислів`я. Напевно, кожен із нас усвідомлює, який глибокий зміст закладено в цьому простому, на перший погляд, вислові. Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові зігріти нас теплом і ласкою, любов`ю, бажанням допомогти й розрадити. Материнська турбота, батькова вимогливість і сила, братова підтримка, бабусина доброта... Хіба може бути щасливою людина без усього цього? Яких би життєвих перипетій не зазнала людина, які б перешкоди не долала, як би не страждала - завжди вона знаходить прихисток і розраду в сім`ї, де її підтримують, розуміють, жаліють.
Українці завжди дуже високо цінували сімейний затишок, цінності й традиції. Культ батька-матері й щасливої родини, де панує злагода, властивий нашій народній педагогіці споконвіку, бо лише сім`я може захистити людину в такому непередбачуваному й жорстокому світі.
Чим же захищає родина, чим вона сильна? Передусім любов`ю. Лише найближчі, найрідніші люди - батько й мати, брати й сестри, дідусь і бабуся - завжди доброзичливі, ласкаві й чуйні, що б ти не вчинив і якби не завинив. У серці цих людей ніколи не буде зла й зневаги до тебе, бо ти - його частинка.
Дуже часто ми чуємо твердження, що сім`я - це основа суспільства. І хоч ці слова такі звичні, вони, проте, не втрачають своєї актуальності й глибокого змісту. "З родини йде життя людини" -у цьому прислів`ї сконцентровано моральні й етичні принципи, за якими віками формувався моральний кодекс українців. Саме в сім`ї, де панує любов і взаємоповага, де належна увага приділяється вихованню національної свідомості, високої моральності, почуття справедливості й людяності, виростає гідний громадянин своєї країни, який виплекані в родині ідеали несе в суспільство та свою майбутню сім`ю.
|
На засіданні колегії МОН визначено, яким буде ЗНО у 2015/2016 навчальному році. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
Так, усі випускники загальноосвітніх шкіл обов’язково складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох української мови, іноземної мови, математики або історії України (на вибір).
ЗНО у 2015/2016 навчальному році буде проводитися з таких предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов.
Тести з української мови та літератури і математики, як і у цьому році, будуть двох рівнів складності, йдеться у повідомленні.
ДПА у формі ЗНО також будуть проходити випускники ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
«Можливо, наступного року в режимі пілотного проекту буде проведено ЗНО для випускників бакалаврату ВНЗ за спеціальністю «правознавство», — повідомив І. Лікарчук.
|
|