Цьогоріч літо видалось доволі спекотним, та вихованцям гуртка «Пішохідний туризм» на базі Тарашанської ЗОШ дуже пощастило! В рамках туристсько-виховного оздоровчого наметового табору «Райдуга» вони мали змогу здійснити водну подорож могутнім Дністром. Той різновид відпочинку, який вихованці отримали під час здійснення подорожі, – це цілий калейдоскоп активного та корисного проведення вільного часу.
У житті все буває вперше: перший подих, перший крок, перше навчання та і перша подорож по річці, про яку вони чують з раннього дитинства.
Похід по річці Дністер на байдарках був здійснений з 3 по 10 липня 2016 року. В склад групи входили учні Тарашанської ЗОШ, Глибоцьких ліцею та гімназії.
Похід по річці Дністер є однією із найцікавіших подорожей і привабливий своїми мальовничими ландшафтами і їх неповторністю. Круті скелясті або залісненні береги висотою до 200 м, унікальні травертинові скелі і геологічні відслонення, печери і гроти, водоспади, мальовничі острови, пам’ятки природи, історії, архітектури. І все це – дика і неторкана природа, що дає чудову можливість зануритись у світ тиші і спокою.
Теплий клімат у каньйоні відрізняє цю місцевість від інших територій Західної України – стіни каньйону затримують сонячне тепло, через що влітку дощів тут майже не буває, а навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше. Тут ви зможете побачити прямовисні скелясті береги, реліктові ліси, гроти та водоспади, велику кількість рідкісних рослин, тварин, птахів. Маршрут подорожі пролягає Дністровським каньйоном, який вважається одним із найбільших в Європі і проходить по кордону кількох областей, що зумовлює відносну віддаленість від “цивілізації”, а отже – повну релаксацію.
Маршрут походу «Хвилями могутнього Дністра» розпочався зі славного княжого Галича (Івано-Франківська обл.), охопив весь Дністровський каньйон і закінчився в м. Заліщики (Тернопільська обл.).
Весь маршрут був насичений різноманітними природними об’єктами. Меандри, скелі, печери, руїни Раковецького замку та Червоногородського палацу, руїни костьолу Вознесіння Діви Марії, Джуринський водоспад (найбільший рівнинний водоспад в Україні). Все це мали змогу побачити та дослідити учасники групи під час проходження маршруту.
Групою повністю пройдено запланований маршрут протяжністю 187 км, що, окрім естетичної насолоди та задоволення від літнього відпочинку, дає підстави на отримання спортивного розряду зі спортивного туризму.
Подорож Дністром задовольнила найвибагливішого любителя активного відпочинку. Ночівля в наметах, приготування їжі на вогні, романтика нічного багаття та національний колорит Західної України назавжди залишаться у памяті учасників подорожі.
Кожен день, проведений в поході, не пройшов дарма і запам’ятався чимось особливим. Адже під час подорожі учасниками було здійснено ряд краєзнавчих досліджень.
Пізніше юні туристи подорослішають і те незвичне, що відчули під час мандрівки, перетвориться на дорогу серцю згадку, яка деколи згубиться в закутках пам’яті і лише іноді виринатиме приємною ностальгією. Немає схожих походів, немає схожих груп, так і ця подорож була для всіх учасників чимось новим, незабутнім і ні на що не схожим.
Хочеться, щоб всі оцінили красу природи, і навчилися берегти її. Зрозуміли, що таке дружба і навчилися допомагати один одному. Зрозуміли що Батьківщина це не шматочок географічної карти, а це люди зі своїми проблемами, безкраї простори, місця, події, це країна – вона жива. І з цієї миті ми починаємо гордитися нею, піклуватися про неї, і в нашій душі прокидається – Громадянин.
...
Читати далі - тисни тут