14 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, який у 2017 році дорівнюватиме 24 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.
Усі учасники тестування, результат яких дорівнює або є вищим за визначений поріг, матимуть можливість використати отримані результати під час участі у цьогорічній вступній кампанії до вищих навчальних закладів. Кількість учасників ЗНО, які не склали тест з української мови і літератури складає 17 359 осіб, що дорівнює 7,55% від загальної кількості учасників тестування.
До 15 червня мають бути оголошені результати отримані учасниками зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та ухвалені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100-200 балів за виконання тесту з української мови і літератури.
Як відомо, результати ЗНО з української мови і літератури також будуть враховані, як державна підсумкова атестація за шкільний курс з української мови. Експертна комісія також затвердить таблицю відповідності тестових балів оцінкам за шкалою 1-12 балів.
Максимальна кількість балів, яку мав можливість отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, дорівнює 104 тестовим балам.
|
Сьогодні, 14 червня традиційно свято “Ювіляр" зібрало дружню родину освітян Глибоччини, яким у цьому році вже виповнилося чи виповниться 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90 років.
“Образ улюбленого вчителя, доброго і водночас вимогливого, вихованці памятатимуть усе життя. Тому хочемо вам подякувати за те, що ви є з нами, за ті знання, які віддавали щодня, за справедливість і віру”, – такими словами розпочала свято голова РК профспілки працівників освіти Лазурко Світлана Іллівна.
На святі були присутні поважні гості: Панчук Петро Володимирович – голова райради, Коломієць Віталій Кирилович – заступник голови РДА, Цуркан Інна Юріївна – заступник начальника управління освіти, Намака Олеся Сидорівна – завідувач РМЦ. Серед присутніх ювілярів – вчителі, вихователі, директори, завідуючі дошкільними закладами, методисти, завідуючі господарствами, керівники гуртків, бухгалтери, медичні працівники та секретарі – тобто всі, хто творить освітній простір Глибоччини.
Варто зазначити, що даний захід на теренах області проводиться лише в нашому районі.
В дружній і теплій атмосфері ювіляри спілкувалися, згадували роки праці та ділилися враженнями учительських буднів і свят, успіхів та переживань, невдач та досягнень.
Всі ювіляри отримали масу задоволень, подарунки та подяки від управління освіти та РК профспілки.
...
Читати далі - тисни тут
|
9-11 червня 2017 року у Літньому театрі Центрального парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка м. Чернівців відбувся обласний фестиваль-конкурс аматорських хореографічних колективів «Буковинське коло». У фестивалі-конкурсі взяли участь 50 аматорських хореографічних колективів клубних закладів культури області та м. Чернівців.
Приємно відзначи, що наш район гідно представив танцювальний колектив «Алунелу» (керівник – Марія Богданюк), якому було присуджено ІІ місце у номінації «Народний традиційний танець» молодша вікова категорія.
Вітаємо переможців!
Зичимо успіхів та подальших творчих перемог!
|
Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Загалом, зміни стосуватимуться 40 навчальних програм базової школи.
В освітньому відомстві зазначають, що робота з оновлення програм здійснювалась за принципом «від предметоцентризму до дитиноцентризму».
«По-перше, необхідно змістити акценти у меті навчання. Кожна програма містить власну мету і завдання. Варто мати єдину мету базової освіти, а в навчальній програмі опис механізму її досягнення засобами відповідного предмета. У такому разі головним стає учень, який навчається, а не предмет, якому навчають», - зазначають розробники програм.
Передбачається, що оновлення програм 5-9 класів сприятиме формуванню ключових компетентностей школярів, таких як: спілкування державною та іноземними мовами, математичної компетентності, основних компетентностей у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрової компетентності, умінню вчитися впродовж життя, ініціативності і підприємливості, соціальної та громадянської компетентності тощо.
Автори змін зазначають, що кожен навчальний предмет має формувати не лише суто предметну компетентність, а й вносити свій вклад у формування ключових.
Наскрізні змістовні лінії оновлених програм, за визначенням їх розробників, мають відбивати провідні соціально й особистісно значущі ідеї, що послідовно розкриваються у процесі навчання і виховання учнів.
«Оновлені навчальні програми відповідають на виклики сьогодення, зрівноважують знаннєвий і компетентнісний компоненти змісту освіти, є інструментом для запровадження інноваційних методик навчання, є функціональним документом для учнів, батьків і вчителів у пошуку відповіді на запитання «Для чого це потрібно вивчати?», - йдеться у презентаційних матеріалах Міністерства освіти.
Також представниками робочих груп надані роз'яснення ключових змін оновлених програм для учнів 5-9 класів.
Нові програми базової школи
|
|