Тепла осінь нагадує туристській спільноті Глибоччини про туристський літній сезон в умовах пандемії коронавірусу. Карантин паралізував усе суспільне життя і не тільки в Україні. Та тільки но ситуація стабілізувалась, Міністерство освіти і науки дозволило працювати в літній період закладам позашкільної освіти. Хоча з багатьма обмеженнями.
Виникло питання і в педагогів Глибоцького центру туризму і краєзнавства, як провести літнє оздоровлення, адже в Чернівецькій області не відкрили жодного оздоровчого табору. Відповідь знайшли у нестандартній формі проведення дозволених навчально – практичних занять із заліковими спортивно – туристськими походами чи краєзнавчими експедиціями. Це накладало додаткові зобов´язання до педагогів – керівників туристських груп. До початку подорожі кожний керівник гуртка проводив упродовж 10 днів моніторинг стану здоров´я своїх вихованців, учасників навчально – практичних занять.
Бажаючих було більше ніж дозволяли кошти, передбачені для районного профільного пересувного туристсько – виховного оздоровчого наметового табору «Райдуга», який упродовж 23 років проводив Глибоцький центр туризму і краєзнавства. Юні туристи і педагоги не могли собі уявити, що минулорічна оздоровча зміна табору «Райдуга», 2019 року, буде останньою для юних туристів – краєзнавців Глибоцького району.
Інструктори дитячо – юнацького туризму сформували вісім груп, визначились із маршрутами і упродовж серпня провели восьмиденні пішохідні спортивні туристські походи, водні подорожі та дві краєзнавчі експедиції.
Оксана Меленко, керівник гуртка «Спортивний туризм», поєднала у групі новачків, у яких це був перший багатоденний похід, із досвідченими вихованцями – випускниками. Вони з честю і гордістю передавали свій досвід «малечі». Адже за плечима Кушніра Олександра та Дудки Павла багато чемпіонських спортивних походів, зокрема, третьої і навіть четвертої категорії складності. Особливі враження на юних туристів справили навчально – тренувальні збори на скелях в урочищі «Протяте каміння». Для цього в поході, крім бівуачного, несли і необхідне альпіністське спорядження. При цьому кожний переборов у собі страх перед скелями і висотою.
Два водних походи третього ступеня складності здійснили по Дністру групи під керівництвом Дмитра Сандула та Наталії Шелепюк. Їхні вихованці з гуртків «Спортивне орієнтування» вже мають досвід спортивних пішохідних походів. Тож спробували себе вже в іншому амплуа. Під час мандрівки відвідали декілька цікавих краєзнавчих об´єктів: Раковецьку вежу, Джуринський водоспад, Червоногородський замок тощо.
Завдяки наявності якісного спорядження та інвентаря для водного туризму Глибоцький центр туризму допоміг в організації подорожі для групи гуртківців – туристів із Старововчинецького ліцею. Досвідчений інструктор групи Руслан Щур провів з ними декілька навчальних занять з рятувальних робіт на воді. Загалом 29 осіб з Глибоцького району здійснили цікавий сплав річкою Дністер, яка найкраще підходить для туристів – початківців.
Вихованців гуртків «Географічне краєзнавство» (керівник Нітушка Юрій) та «Етнографічне краєзнавство» (керівник Анастасія Пентелейчук) поєднало бажання здійснити комплексну краєзнавчу експедицію Путильським і Вижницьким районами Чернівецької області.
Особливо запам´ятався візит до Буковинського Ока – перлини Буковинських Карпат, єдиного озера прирооднього походження. З цікавістю ознайомилися з роботою мініГЕС на річці Білий Черемош.
Група під керівництвом Анастасії Карлійчук та Анатолія Дудки мандрувала Путильським низькогір´ям. Темою краєзнавчих досліджень був збройний спротив ОУН &nd
...
Читати далі - тисни тут