Щорічно населення нашої країни “виробляє” 14 млн тонн побутових відходів, ще 434 млн тонн генерують підприємства.
Тепер уявіть, що буде з нашою країною і планетою через 100 років, якщо відходи на звалище надходитимуть з такою ж інтенсивністю, як це відбувається зараз.
Людство споживає занадто багато продуктів, які потім перетворюються в сміття. Непероблене сміття, викинуте на полігоні, припустимо, батарейка або ртутна лампа здатна вступити в хімічну реакцію і нанести непоправної шкоди навколишньому середовищу. Це так само стосується і всіляких розчинників, миючих засобів і навіть деревних виробів, які були оброблені фарбами або хімічними складовими. В процесі розкладання такі відходи отруюють ґрунт, а разом з ним і всі рослини, ягоди, дерева і квіти, що ростуть. В результаті ягоди й плоди, дерева, а також вода з джерел і джерела стають непридатними для вживання.
Скоротити негативний вплив сміття і відходів на навколишнє середовище, ґрунт, підземні та поверхневі води можна за допомогою сортування сміття.
Пам’ятайте, що скляні пляшки розкладаються – близько 1 млн років, консервні банки – близько 100 років, гумова взуттєва підошва – близько 80 років, шкіряні вироби – близько 50 років, нейлонові вироби – близько 40 років, поліетиленові вироби – 20 років, вовняні вироби та недопалки – близько 5 років. А сортування допоможе перетворити всі ці відходи у цінну сировину.
Тож давайте будемо свідомими громадянами нашої планети та будемо берегти її для наших дітей, адже це нам під силу.
Людина і природа… Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може і катастрофи, нависла над людством і проблема матеріальної діяльності людини стала життєвою необхідністю.
Тому учні Привороцької ЗОШ І-ІІ ступенів охоче долучилися до екологічного проекту. Девіз «Люби природу, сортуй сміття. Думай про майбутнє». Метою цього проекту донести до молодого покоління те, що сміття природним шляхом дуже важко і довго розкладається, і цим самим забруднюються повітря і воду. Тому сортуючи сміття ми сьогодні думаємо про наше завтра. Школярі мали змогу не лише теоретично, а й практично навчатись сортувати сміття.
Проводилися екологічні бесіди «Наша планета колиска життя». Переглянули соціальний ролик про сортування сміття. Боляче спостерігати як через людську байдужість повільно гине наша планета. Тому давайте разом робимо все можливе для її збереження.
|