Навчальні екскурсії та практика є обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу, бо максимально наближують зміст навчальних предметів до реального життя. Учителі мають можливість розширити світогляд школярів, тому учні Глибоцького ліцею разом зі своїми наставниками не відступають від традицій і з великим захопленням удосконалюють практичні знання та вміння саме так: з користю відпочивають!
29 травня учні 8-х класів під керівництвом вчителя мистецтва Поліщук Наталії Миколаївни, за підтримки дирекції ліцею розпочали навчальну екскурсію за маршрутом смт. Глибока – с. Станівці – с. Опришени. Метою екскурсії було ознайомитися з культурно-суспільним надбанням нашого народу та національними традиціями Глибоцького району.
Перша екскурсійна зупинка відбулася в селі Станівці, де ліцеїстів гостинно зустріла директор музею Яценюк Дорина Степанівна. А про експонати музею розповіла учениця 9-го класу Постевка Аріна. Юна екскурсовод розповіла відвідувачам , що музей етнографії села Станівці – це справжня скарбниця, яка зберігає традиції народу, одяг односельців, а також вбрання з різних куточків сусідньої держави – Румунії.
З розповіді Дарини Степанівни ліцеїсти зрозуміли, що етнографічний музей при Станівецькому НВК є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі,свого народу.
На завершення екскурсії директор Станівецького НВК, Яценюк Георгій Дмитрович, провів гостей до пам’ятника односельцю, письменнику, поету, вчителю Василю Постеуку, який під час Другої світової війни пройшов тортури табору смерті Бухенвальд.
Зустріч пройшла надзвичайно цікаво та інформативно. Дорина Степанівна відповіла на численні наші запитання. Діти та вчителі гарно подякували за гарну розповідь і сфотографувалися.
Друга екскурсійна зупинка відбулася в с. Опришени, де учні мали можливість відвідати археологічний музей ім. М. Гакмана. З розповіді директора школи, Микола Боднарюка, учні ліцею дізналися, що музейні експонати допомогли зібрати учні школи, гуртківці, односельці. Тут зібрано понад тисячу експонатів з палеоліту і до сьогодні, це унікальні пам’ятки історії, досліджені на терені села.
Цікава розповідь Миколи Івановича розширила кругозір і коло інтересів екскурсантів, активізувала їх пізнавальну діяльність, що в свою чергу виховує шанобливе ставлення до історико-культурних надбань рідного краю.
Допомогла учителям у виборі об’єктів для проведення екскурсій методист Глибоцького центру туризму відділу музеєзнавства та екскурсій Шевченко Ольга Василівна, адже вона переконана, що велике значення екскурсії полягає у можливості глибше пізнати надбання і цінності «малої батьківщини», ознайомитись із її історичним минулим і сьогоденням, прилучитися до культурних цінностей, традицій народу.
Сьогодні найважливішим завданням школи є формування в особі сучасного школяра рис патріота Української держави, виховання любові до українського народу, його історії, культури, бо той, хто не вивчає свого минулого, приречений на забуття.
Переповнені приємними та незабутніми враженнями, ліцеїсти з нетерпінням чекають наступної подорожі , щоб вкотре отримати нові знання та використати їх на практиці в майбутньому.
|