17 вересня 2015року до Старововчинецького ліцею завітала група вчителів географії – слухачів курсів підвищення кваліфікації інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
До плану роботи на базі ліцею було включено питання обміну досвідом використання музейної педагогіки для національного, патріотичного виховання підростаючого покоління. Курсанти мали можливість відчути трепетну любов вовчинецьких дітей до традицій, звичаїв, до матеріальної культури свого народу. Незабутні враження залишилися у групи від екскурсії по залах Старововчинецького краєзнавчого комплексу, яку провели екскурсоводи-ліцеїсти.
Оскільки наш ліцей є опорною школою за напрямком виховання учнів засобами краєзнавства, то за планом роботи група вчителів-географів була присутня на засіданні наукового товариства «Пошук» (керівник Лук'ян Н.І.). Знайомлячи гостей із своїми пошуково-дослідницькими роботами, ліцеїсти продемонстрували широкий спектр проблем, які вони досліджують, показали їх актуальність, переконали у важливості отримання результатів та їх практичному використанні.
Схвилювала наших гостей тривога і занепокоєність підлітків демографічною ситуацією, працевлаштуванням у своєму селі, проблемами раціонального природокористування, про які розповіли десятикласники Берегеч Ольга та Передерко Дмитро.
Сподобалися педагогам юні дослідники Пилипець Степан, Качуляк Олександра, Сидоряк Юрій, які чітко відзвітували про хід і результати своїх досліджень.
Учениця 8 класу Куляк Аліна розкрила різні аспекти життя етноконфесійної спільноти старообрядців і передала естафету десятикласниці Бобковій Феодосії, яка провела екскурсію до комплексу культових споруд у селі Біла Криниця.
Методист ІППО ЧО Віталій Михайлович Рибчинський організував обговорення почутого та побаченого, підкреслив важливість таких форм роботи і щиро подякував учасникам та організаторам проведених заходів.
|