Середа, 22.01.2025, 02:32















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Статті, репортажі, нариси, новели          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Інформатизація та комп’ютеризація освітніх закладів [4]
Конкурси [1]
Психологічна служба [0]
Педагогічна праця [11]
Астрономія [14]
Географія [1]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Статті » Астрономія

Вчені виявили кисень на супутнику Сатурна
Вчені виявили кисень на супутнику Сатурна

В атмосфері Діони, супутника Сатурна, виявили кисень. Точне його походження наразі невідоме. Вчені припускають, що оксиген виник внаслідок впливу заряджених частинок радіаційного поясу Сатурна на водяний лід, з якого складається Діона. У ЗМІ наголошують: відкриття NASA підтверджують теорію про те, що супутники Сатурна і Юпітера можуть бути придатними для життя.

Виявленням за допомогою апарату «Кассіні» молекулярних іонів кисню на Діоні вчені, перш за все, підтвердили наявність у цього супутника атмосфери, хай і дуже розрідженої. Півроку тому, коли про існування тонкого шару атмосфери на Діоні вперше заявили німецькі дослідники, про кисень у її складі йшлося, але дуже гіпотетично: його іони нібито виявили у «відбитках», які супутник залишив у магнітному полі Сатурна.

Тепер, коли кисень зафіксовано, вчених більше цікавить його походження. National Geographic, коментуючи відкриття команди NASA, пояснює: в атмосфері Землі кисень переважно є продуктом фотосинтезу, в якому беруть участь, наприклад, бактерії, планктон чи дерева. Але кисень на Діоні, найімовірніше, є результатом взаємодії космічних часточок і водяного льоду, з якого складається супутник.

«Сатурн має досить сильне магнітне поле з великою кількістю іонізованих часточок, які обертаються довкола нього на дуже великій швидкості», – розповідає співавтор дослідження Роберт Токар. Коли заряджені часточки з Сатурна «бомбардують» поверхню Діони, пояснює Токар, внаслідок цього процесу з льоду вивільнюються молекули оксисену й гідрогену.

Сама по собі Діона нині не дає надії на функціонування на ній якихось мікроорганізмів: температура там нижча за мінус 186 градусів за Цельсієм, на супутнику також немає води, яка у рідкому стані є невід’ємною передумовою життя. Окрім Діони, раніше кисень виявили також на Реї (ще одному супутнику Сатурна), а також на супутниках Юпітера Ганімеді, Європі та Каллісто. Процеси «киснетворення» на всіх цих космічних об’єктах досі до кінця не досліджені, однак неабияк цікавить і Токаря, і його колег. Вчені впевнені: знаючи його особливості, вони наблизяться до розгадки питання про існування позаземного життя – або, щонайменше, перспектив такого існування.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24510804.html

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/24510804.html
Категорія: Астрономія | Додав: Bagrunivka (10.03.2012) | Автор: астро E
Переглядів: 714 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2025