У творчому пошуку психолог завжди
Впевнено йде до своєї мети:
Розуму вчить, відкриває світи,
Прагне здоров'я дітей зберегти.
Здоров'я – це найвище благо, дароване людині Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На сьогоднішній день проблема збереження психічного здоров'я школярів є актуальною та ключовою в організації навчально-виховного процесу. Досить відповідальним періодом у формуванні психічного здоров'я є період навчання у початковій школі. Це час інтенсивного росту, розвитку значних функціональних перебудов, підвищення чутливості організму до дії факторів зовнішнього середовища. Відомо, що ефективним шляхом збереження та зміцнення здоров'я є профілактика.
10 жовтня в рамках відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я практичним психологом Михайлівського НВК Анастасією Іванівною Унгурян було проведене профілактичне заняття з учнями початкової школи «Я здоров’я своє бережу, в щасті й радості завжди живу».Розпочалося заняття з традиційних вправ «Знайомства» та «Очікувань». Наступною була гра «Веселі плями», де діти розвивали свою увагу та креативність, розфарбовуючи сірі плями у веселі кольори.
За допомогою вправи «Позитив - Негатив» учні, об’єднавшись у дві групи створили колажі, де детально описали всі чинники, які можуть позитивно та негативно впливати на психічне здоров’я дітей.
Зняти напруження та повеселитися допомогла релаксація «Австралійський дощ», а завершальна вправа під назвою «Я – здоровий, і це – класно!!!» Анастасія Іванівна налаштувала усіх присутніх на стан душевного благополуччя, емоційного комфорту та впевненості у своєму «Я».
Василь Сухомлинський наголошував: "Я не боюся ще й ще раз повторити: турбота про здоров'я – це найважливіша праця вчителя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили".
|