11 липня розпочали роботу приймальні комісії вищих навчальних закладів. Строки прийому заяв та документів на навчання до ВНЗ І-ІУ р.а. за вечірньою і заочною формами навчання визначаються Правилами прийому, тривалість прийому документів – не більше одного місяця. Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення прийому заяв та документів.
При вступі на навчання до ВНЗ І-ІУ р.а. за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, а також бакалавра, вступник може подати заяву в паперовій або в електронній формі не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж на три напрями підготовки (спеціальності) у кожному з них.
Заяви, подані на певний напрям підготовки (спеціальність) до одного ВНЗ І-ІУ р.а. за різними формами навчання, вважаються фактом подання однієї заяви.
Кількість вузів та напрямів підготовки (спеціальностей) для осіб, які вступають до ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. на навчання за ОКР спеціаліста чи магістра, не обмежена.
Факт кожного подання заяви в паперовому вигляді (із зазначенням того, оригінали чи копії документів додані до заяви) реєструється уповноваженою особою приймальної комісії у Єдиній державній електронній базі з питань освіти безпосередньо під час прийняття заяви.
Заяви в електронному вигляді мають право подати вступники до ВНЗ І-ІУ р.а., які бажають взяти участь у конкурсному відборі на основі атестата про повну загальну середню освіту, сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів.
Вступники мають право подавати до ВНЗ І-ІУ р.а. сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2014 році, або сертифікати чи їх дублікати, видані у 2008-2013 рр.
Вступники подають до ВНЗ І-ІУ р.а. сертифікати з кількістю балів:
-для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста – не нижче 124 балів з конкурсних предметів;
-для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) – не нижче 124 балів з непрофільних конкурсних предметів та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.Вищий навчальний заклад на окремі напрями (спеціальності) може встановити вищу кількість балів сертифіката з профільних загальноосвітніх предметів, з якими вступник допускається до участі у конкурсному відборі, для зарахування на навчання.
У випадку, якщо кількість балів з одного з непрофільних конкурсних предметів, визначених Правилами прийому, становить нижче 124 балів, а профільним предметом є творчий конкурс, особа не допускається до участі у конкурсному відборі.
Вищий навчальний заклад за рішенням приймальної комісії допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступника, який має кількість балів з одного з непрофільних конкурсних предметів, визначених Правилами прийому, нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільного конкурсного предмета становить не нижче 170 балів.
Внесений до Єдиної державної електронної бази з питань освіти за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться не у 200-бальну, як було у минулих вступних кампаніях, а у 60-бальну шкалу з використанням коефіцієнта «5» за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту.
У разі відсутності у вступника до ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. додатка до диплома в друкованому вигляді під час подання заяви для здобуття ОКР спеціаліста або магістра відомості про цей додаток (його змістову частину) приймальна комісія отримує з Єдиної бази.
Факт ознайомлення вступника до ВНЗ І-ІУ р.а. з Правилами прийому, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідного напряму підготовки (спеціальності), а також факт наявності чи відсутності підстав для вступу поза конкурсом фіксується в заяві вступника і підтверджується його особистим підписом при поданні заяви у паперовій формі.
Інформація про осіб, які є призерами IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, вноситься Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки до Єдиної державної електронної бази з питань освіти до 1 липня.
Величина додатково нарахованих балів встановлюється:
- особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 50 балів;
- особам, нагородженим дипломами IІ ступеня, – 40 балів;
- особам, нагородженим дипломами IІІ ступеня, – 30 балів.
Чемпіонам та призерам (особам, які посіли І–ІІІ місце і вступають на напрям підготовки «Спорт») чемпіонатів України, проведених протягом двох останніх років, додатково нараховуються бали:
- чемпіонам України – 50 балів;
- особам, які посіли ІІ місце на чемпіонаті України – 40 балів;
- особам, які посіли ІІІ місце на чемпіонаті України – 30 балів.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.07.2014 р. № 808 затверджено розподіл обсягу державного замовлення на 2014 рік. Проте, обсяг державного замовлення у межах ліцензійного обсягу у процесі доведення до вищих навчальних закладів.