Під головуванням заступника Міністра – керівника апарату Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорія Семчука відбулася селекторна нарада.
У ній взяли участь заступник голови-керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Роман Марчук, директор Департаменту інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Андрій Павлюк, заступник директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Юрій Чобан, представники місцевих рад, комунальних підприємств та енергопостачальних компаній області.
Під час зібрання обговорено заходи, спрямовані на зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на період опалювального сезону 2014/2015 років.
Розроблено наступні організаційні заходи: зниження температури теплоносія і відключення котелень у вихідні дні у загальноосвітніх навчальних закладах, перегляд температурного графіку котельні Південна-1 м.Чернівці на 105-70 Сº, жорстке дотримання оптимального горіння палива згідно режимних карт, недопущення витоків теплоносія з теплових мереж, виконання регулювання внутрішньобудинкових систем опалення м.Чернівці.
Заходами інвестиційної програми МКП «Чернівцітеплокомуненерго» передбачено переоснащення котелень міських, дитячих та навчальних закладів із заміною 25 котлів у м.Чернівці та переоснащення 2,04 км теплової мережі.
До технічних заходів також включено: виведення 1 котельні в м.Чернівці з експлуатації з переведенням споживачів на автономне опалення, встановлення регулятора температури повітря та економайзера в котельні КП «Новоселицька міська тепломережа» в м. Новоселиця.
«Заходи з переведення на альтернативні види палива будуть здійснені у 4 райцентрах, містах Новодністровськ та Чернівці, тобто на усіх 6 підприємствах теплокомуненергетики, а саме: заміна 7 застарілих газових котлів на 5 твердопаливних та 2 енергозберігаючі. Також заплановано встановлення 2 електрокотлів та впровадження технології електричного теплоакумуляційного обігріву шляхом будівництва 2 автономних котелень у м. Хотин», - зазначив заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Марчук.
Також в області передбачені тимчасові антикризові заходи, впровадження яких потребує прийняття відповідних рішень та нормативних актів, а саме: збільшення до 7 тижнів тривалості зимових канікул у навчальних закладах за рахунок скорочення тривалості осінніх та весняних канікул та інтенсифікації навчального процесу; перенесення початку опалювального періоду 2014-2015 років на 01.11.2014 та його завершення 31.03.2015; зниження температури опалювальних приміщень на 2 градуси.
Загалом впровадження всіх заходів на загальну суму 23098,46 тис. грн. дасть змогу зменшити споживання природного газу на 9114,07 тис м. куб., або 19,76% від загального об’єму, спожитого за минулий опалювальний період.
За матеріалами http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=48766