Крилаті вислови |
|
На сайті працюють |
Онлайн всього: 5 Гостей: 5 Користувачів: 0 |
|
| | |
| Головна » 2015 » Травень » 12
Сучасна молодь усе більше часу проводить біля екранів комп’ютерів і телевізорів, замість того, щоб грати на подвір’ї з друзями та фізично загартовуватися.
Сприяти вирішенню цієї проблеми ще 2005 року почав Фонд Кличко. Саме тоді було розпочато всеукраїнський проект «Клич друзів – граймо разом!», а 2006 року до справи долучився потужний бізнес-партнер – компанія «Кока-Кола Україна».
Головні завдання проекту: повернути традиції здорового способу життя, створити умови для спільного родинного дозвілля, сприяти зміцненню здоров’я дітей шляхом створення мережі дитячих спортивних майданчиків у містах і селах.
Для визначення місця встановлення дитячих спортивних майданчиків Фонд Кличко щороку навесні проводить конкурс серед громад. На подвір’ях переможців встановлюють дитячі спортивні майданчики. Єдиною умовою для участі є цікава програма чи концепція, у якій буде задіяний майданчик.
Зазначимо, що Глибоцький ліцей став переможцем в Чернівецькій області, посівше 7 місце з 2122 учасників України!
З нагоди відкриття майданчика у Глибоцькому ліцеї відбулися урочистості. На яких представник фонду Klitschko Foundation вручив директору нашого ліцею Глобаку Д.І. сертифікат переможця у Всеукраїнському конкурсі «Клич друзів – граймо разом!», а шановні гості: голова Глибоцької РДА Придій Георгій Васильович, голова Глибоцької районної ради Ванзуряк Григорій Степанович, начальник Управління освіти Глибоцької РДА Швець Василь Григорович, голова Глибоцької селищної ради Горячко Костянтин Іванович привітали присутніх з перемогою та вручили цінні подарунки. Творчі колективи ліцею: привітальна група учнів 2-В класу (керівник Богдан В.Д.), вокальний ансамбель "Перлина" (керівник Богдан Л.В.), танцювальна група "Супер ляльки" (керівника Юркова М.Д.), учні 8 фіз.-мат. класу (керівник Радкевич О.О.) подарували пісні та танці всім присутнім на святі. Після завершення урочистої частини розпочалася спортивно-розважальна програма для школярів. Розважальна програма включала такі конкурси: "Будь влучним", "Будь швидким", "Майстер клас", "Воркаут-майстер" "Стрибай вище", інтелектуальні брейн-ринги та лотерея від братів Кличків, переможцям організатори вручили велику кількість подарунків.
Дякуємо фонду братів Кличко за такий приємний сюрприз та всім хто взяв участь у цьому проекті!!!
Грайте та перемагайте!
...
Читати далі - тисни тут
|
Упродовж двох років у закладі проводилися краєзнавчо – пошукові експедиції, у яких взяли участь учні 3 -11 класів під керівництвом вчителя історії Постевки Д.Д. Результатом їх діяльності стала науково – практична конференція на тему «Допоки історія жива», яка мала місце 8 травня 2015 року.
До свята готувалися заздалегідь усі учасники навчально – виховного процесу. Русу З.П, вчитель образотворчого мистецтва, з учнями 4 -11 класів провела конкурс малюнків «Життя заради України: нам є чим пишатися». Бібліотекарем Сандуляк Т.К. було організовано тематичну виставку «Українці у Другій світовій війні. Життя і долі». Активісти учнівського самоврядування виготовили стилізовані червоні маки.
Учні 3-го, 8-го, 9-го, 10-го класів підготували патріотичний флешмоб «Мужність і відвага крізь покоління». Школярі мали змогу переглянути документальні та художні фільми, присвячені подіям Другої світової війни.
Учні 6-го класу під керівництвом бібліотекаря продемонстрували присутнім на святі театралізоване дійство «Прагнення до свободи вчора, патріотизм і нездоланність сьогодні – гідна Україна завтра» на воєнну тематику.
Робота юних дослідників завершена, проекти захищено. Але цікавих задумів є ще багато. Попереду нас чекає чимало незабутніх заходів.
Заступник директора з ВР З.П.Русу
|
7 квітня 2015 у Димківському НВК відбувся виховний захід до Дня Матері, організатором якого стала класовод Магас Ганна Іванівна зі своїми учнями 2 – го класу.
Школярі готувались до свята ретельно, адже День Матері та День Перемоги святкують майже одночасно. Тож вони вирішили на уроках з трудового навчання підготувати маки з кольорового паперу, адже так багато українських матерів втратили своїх синів на війні.
На святі були присутні: адміністрація школи, всі учні початкової ланки зі своїми вчителями, а особливу увагу учні 2 – го класу звернули своїм матерям, які зі сльозинкою радості в очах, спостерігали за виступом діточок. Учні підготували пісні, вірші, танцювальні номери, гумористичні пісні.
Вчитель, разом зі своїми вихованцями, подарували всім приємні позитивні емоції, а матері зі свого боку висловили їм щиру подяку та найкращі побажання. Всі учасники надовго запам’ятають ці зворушливі хвилинки щастя.
|
Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941–1945 рр. Не щезне з пам'яті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу — його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших?
Ми розуміємо, що за все, що ми маємо, ми зобов'язані всім тим, хто воював, гинув, виживав у тих пекельних умовах, коли здавалося, що неможливо було вижити. І з відчуттям глибокої подяки ми звертаємося цього дня до наших ветеранів, що врятували наш народ.
Протягом попередніх 23 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.
Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги цього року є червоний мак, який вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.
Учні Червонодібровського НВК , а також педагогічний колектив теж скористалися цим символом на нашому виховному заході « 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». На жаль, в нашому селі вже не має серед живих жодного з ветеранів.Тому до нас у гості завітала колишній директор школи,історик Клавдія Григорівна Бейко, донька учасника Великої Вітчизняної війни.
Гостя поділилася спогадами свого батька,також наголосила на значній ролі України в тих страшних подіях. Учні привітали гостю квітами, подякували їй за цікаву розповідь.
Після завершення свята діти понесли квіти до пам`ятника полеглим солдатам.
Також було проведенно єдиний урок«1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» в старших класах, де діти переглянули відео про події Другої світової війни, концтабори та капітуляцію Німечинни.
Бібліотекарем Н.С. Горло було організовано книжкову виставку "Нам не забути тих років війни..."
|
Пам'ять війни – це пам'ять серця. Її сувора правда залишається з нами. В Тарашанській ЗОШ I-III ст. з 04.05-09.05.2015р. було проведені заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни:
-Єдиний урок « 1939-1945 Пам’ятаємо ! Перемагаємо!»
-Книжково-ілюстративні і тематичні виставки
-Конкурс малюнків і творчих робіт « Життя заради України :нам є чим пишатися 1939-1945»
-Перегляд документального фільму, присвячені подіям Другої світової війни
-Патріотичний флешмоб « Памятаємо! Перемагаємо!
- Учні школи відвідали ветеранів війни і привітали їх з Днем Перемоги
-Святковий концерт « День памяті і примирення»
ПАМ’ЯТАЄМО
ПИШАЄМОСЯ
ДЯКУЄМО
|
Війна... За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей.
День Перемоги - 70 років назад довгожданий день для усього людства, 9 травня - це день віри та надії на "мир" на нашій рідній Україні та перемоги добра над злом.
"МИРу хочемо" - промовляють діти. "Дай Боже МИРу !" - піднімаючи руки до неба, моляться ветерани. " "В МИРі хочемо жити!" - кричить усе людство. Саме миру просили і учні Йорданештської ЗОШ №2 під час урочистої лінійки присвячена Дню Перемоги.
Від самого ранку в школі відчувалася святкова атмосфера:святкове вбрання, червоні маки, сонячне небо, ніби все навколо хоче казати:
- МИР буде!
- Обов'язково буде!
Учні школи під керівництвом педагог-організатора та за підтримки класних керівників початкової ланки - Білецької Г.К. та Божеску О.В. організували свято віри в подальшу перемогу. В центрі святкової лінійки була намальована символічна цифра "70," яку учні після величної молитви до Бога, прикрасили свічками, в пам'ять тих, що віддали 70 років назад життя за для перемоги. До учнів теплими та трепетними словами звернулися активісти учнівського самоврядування в образі "матері" всіх дітей, що на фронтах воєнних полягли та "героїв" тих часів, та уявно вигнали "війну" з земель українських. Наприкінці, під фоном пісні "Маки червоні" подарували дорогим вчителям історичний український символ — квітки маку, виготовлені власноруч, як знак пам'яті тих хто боронив і боронить нашу землю, хто віддав своє життя за наше майбутнє, а маленька україночка тримаючи в руках голуба від імені усіх промовила:
Ми хочем без воєн жити,
Хай буде мир на всій землі.
За мир, щоб сміятись!
За мир, щоб трудитись!
За мир, щоб троянди цвіли
Щоб квіти буянули і діти росли!
Опаіць М.І. - педагог-організатор
|
Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги.
Та є найбільш хвилюючим для нас
Величне свято Перемоги.
Це свято не затьмариться в віках.
В цей день нестимуть люди завжди квіти,
Не обміліє пам’яті ріка –
В серцях нащадків буде вічно жити…
Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.
Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні.
На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 23.04.2015 №1/9 -211 « Про відзначення Дня пам'яті та примирення над нацизмом у Європі» в Йорданештській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено « Тиждень пам'яті». В шкільній бібліотеці створена виставка книг та історичних документів « Ніхто не забутий – ніщо не забуто» , учні переглянули документальні фільми про подвиги Небесної сотні та героїчну боротьбу наших воїнів проти терористів на Сході України. Класними керівниками проведені виховні години « Мужність і відвага крізь покоління », бесіди «Волю не дають, а здобувають». 8 травня навчальний день розпочався урочистою лінійкою «1939- 1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!». За рекомендаціями НМЦ суспільно-гуманітарного центру ІППОЧО у 8-11 класах проведено єдиний урок на тему : «1939- 1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!».
Україна! За її мир і спокій полягли мільйони. Війні не бути. Нехай панує мир! І ми про це подбаємо. Ніхто не забутий, ніщо не забуто.
ЗВР Кирчу О.Г.
Педагог- організатор Малеон Л.І.
|
Саме під таким гаслом у Купському НВК №2 вшанували пам’ять загиблих під час Другої світової війни. Старшокласники з болем у сердці і з сльозами на очах декламували вірші та згадували загиблих у тій страшній війні.
«Боже, ніколи знову» – ця фраза звучала майже із кожних вуст шкільної родини після перегляду фрагментів документальних фільмів.
Після уроків учні 6 класу із заступником директора з ВР Скутарь В.І. та директором Богданюком К.В. завітали до ветерана війни Могуша Н.Ф., який радо прийняв гостей.
|
Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 років, яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення, українці ніколи не забудуть про героїчні сторінки історії, про ту страшну ціну, яку заплатило старше покоління за мирне майбутнє нащадків, за наше право на життя.
На передодні відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у Грушівському НВК, були проведені наступні заходи щодо відзначення даних важливих подій, а саме:
- Єдиний урок «1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»;
- Перегляд документальних фільмів, присвячених подіям Другої світової війни;
- Майстер-клас по виготовленню стилізованих червоних маків;
- Декоративна виставка «Квітнуть маки пам’яті».
У вівторок, 5 травня вчителем української мови та українознавства Оленюком В.О. був проведений єдиний урок «1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» для учнів 2-5 класів. Даний урок став для учнів насамперед дуже повчальним та допоміг визначити основну ідею – пам’ятати своїх героїв та прагнути миру.
6 травня вчитель історії Вільчак Д.Д. організував для учнів 8-9 кл. перегляд документальних фільмів, присвячених подіям Другої світової війни
«Символ пам’яті – мак червоний» - під такою назвою, 7 травня, пройшов майстер-клас проведений вихователем ГПД Попович В.Г. та вчителькою початкових класів Попеску М.Г. для учнів закладу. Виготовлені стилізовані червоні маки з червоного атласу діти одразу почепили з лівого боку, тобто біля серця, тому що лиш серце відчуває все добре й погане на цій землі.
Учениця 6-го класу Пагон Едера додала родзинку до даного майстер-класу, а саме запропонувала виготовити ще «синьо-жовті маки» як символ боротьби за спокійне життя під синім небом та на рідній землі.
Також була організована декоративна виставка виготовлених маків з паперу «Квітнуть маки пам’яті», під керівництвом вчителя трудового навчання Кіндрачука С.А.
8 травня була проведена урочиста лінійка щодо відзначення 70-тої річниці Перемоги над нацизмом та вшанування Дня пам’яті та примирення. Під час даної лінійки учні декламували вірші, вчителі розказали про значення маку як символу пам’яті, про події Другої світової війни. Мужність полеглих воїнів було вшановано хвилиною мовчання. А наприкінці заходу учні подарували вчителям виготовлені маки своїми руками.
Разом з учнями ми вшановуємо світлу пам’ять полеглих, усіх, хто не пережив ту страшну війну. Висловлюємо сердечну вдячність за мужність в боях, стійкість та самопожертву. Їх сила духа та непохитна віра в перемогу надихатимуть молоде покоління на захист рідної землі.
Заступник директора з ВР Зінкевич Д.В.
|
У день голубого квітучого маю,
До тебе, людино, звертаюсь, волаю…
Залиш на хвилину щоденні турботи,
І з нами побудь у великій скорботі.
Згадай Усіх хто загинув
За тебе, за мене за всю Україну…
Щороку в травні вся Європа відзначає День пам’яті та Перемоги над нацизмом. Указом президента Петра Порошенка, в Україні встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня.
Ми, зібралися тут, щоб відзначити 70- річницю Перемоги над нацизмом в Європі та 70 років як закінчилася ІІ Світова війна.
Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр.
Війна! Смертним пострілом ти розітнула мир і спокій. І навпіл життя...
Війна! Ой, яка жорстока й безбожна. Зруйнувала ти щастя, забрала синів і батьків.
Війна! Ти не бачила поглядів тих сумних, насторожених. Ти сіяла смерть і було тобі мало.
Війна! Ти несла біль і сльози, заглянула в шпарочку кожну. І вселяла в серця ти ненависть і гнів.
Війна! Будь ти проклята, зраднице чорна!!!
Провели панахиду за жертвами війни.
У нашому селі Молодія залишився один свідок тих страшних подій – Флюндра Степан Васильович.
Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони святиня нашої пам’яті.
До обеліска я в задумі стану,
До сивини своєї на путі.
Скажу «спасибі» тихо ветерану,
Що вдруге народив мене в житті.
На картах не знайти мої дороги –
Мій бойовий, мій босоногий шлях.
За вбитим батьком йшов до перемоги
Траншеями по спалених полях.
Сльоза зорі стоїть над обеліском,
Сховавши клопоти людські і сни.
Сьогодні треба поклонитися всім низько,
Усім хто не прийшов з війни!
Україна! За її мир і спокій полягли мільйони. Війні не бути. Нехай панує мир! І ми про це подбаємо. Ніхто не забутий, ніщо не забуто.
|
В Купського НВК №2 відбулося засідання МО природничо-математичного циклу на тему: «Творчість – вищий рівень логічного мислення, це напруження всіх духовних сил» - з досвіду роботи вчителів.
Вчителі мали можливість ознайомитись з досвідом роботи своїх колег щодо підвищення ефективності уроку. Це дасть можливість підвищити професійний рівень педагогів-практиків з питань модернізації змісту та форм навчання, спонукати їх до творчого пошуку та самовдосконалення.
Заст.директора з НВР О.М.Кирстюк
|
Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності - віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.
Україна цього року вперше спільно з іншими демократичними державами відзначає 70-у річницю перемоги над нацизмом у Європі. 8 травня – День пам’яті та примирення, 9 травня – День Перемоги.
Долучились до святкування і вихованці Черепковецького ДНЗ. Напередодні у закладі було проведено тематичне заняття: « Земля батьків-земля героїв» та екскурсію до пам'ятника загиблим воїнам у роки війни. Також діти власноруч виготовили червоні маки - символ пам'яті та символ перемоги.
8 травня вихованці разом з учнями Черепковецької ЗОШ I-III ст. пройшли мирною ходою та вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війни, а також тих, хто віддав своє життя у ході антитерористичної операції на східних кордонах України.
Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
|
Цей тиждень в Турятському НВК розпочався із урочистої лінійки на якій відбулося вшанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни та учасників АТО хвилиною мовчання.
На початку першого уроку в кожному класі були присутні гості - ветерани Другої світової війни, учасники АТО, представники місцевого самоврядування.
Протягом тижня згідно розкладу проведено години класного керівника «Мужність і відвага крізь покоління» (3-5 класи), «Про минуле серце пам’ять зберігає» (6-8 класи) та уроки патріотизму «Війна у спогадах учасників бойових дій» (9-11 класи) із переглядом уривків документальних фільмів про військові події на сході нашої країни.
Вихователі дошкільного підрозділу НВК на базі шкільного музею провели екскурсію в минуле нашого краю.
В 5-А класі спільно з батьками (класний керівник Олару Т.І.) відбулося свято Пам’яті, на яке було запрошено громадськість села. Неодмінним атрибутом заходів були державні символи, патріотичні пісні.
В шкільній бібліотеці створено виставка книг та історичних документів: «Герої не вмирають», «Подвиг не має забуття», «Пишаємося подвигами Небесної сотні».
Патріотичний тиждень закінчився масовим виховним заходом «З Днем Перемоги», який провели учні 8 класу під керівництвом класного керівника Гушу М.С. та флешмобом «Квітка пам’яті». Червоні маки, як офіційний символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, символу відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги виготовили члени швейного гуртка (керівник Чорней О.С.)
Голова малої ради учнівського самоврядування Гімчинська Наталя
|
Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Вже 70 літ відділяє нас від буремних воєнних років. В Черепковецькій школі протягом місяця проводились заходи присвячені цій даті. Організовано конкурс малюнків та творчих робіт «Життя заради України: нам є чим пишатись» та тематична виставка «Нездоланність українців – гідність держави». Працювала майстерня з виготовлення стилізованих червоних маків. Проведений єдиний урок «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»
Проводились змагання серед старшокласників з стрільби та складання і розбирання АК – 74.
Під керівництвом педагога організатора Колотило С.І. провели загальношкільну лінійку «Пам’ять про всіх загиблих ».
Учні 5 – 6 класів під керівництвом класних керівників Карпюк О.В. та Ткачук О.М. відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Радикульцева С.К.
Патріотичний флешмоб «Пам’ятаємо! Перемагаємо! » під керівництвом Баюк І.Г. дружно зібрав учнівський та учительський колективи
Завершення місячника стала патріотична хода, мітинг та покладання квітів до пам’ятника загиблим односельчанам.
|
З 5 по 8 травня 2015 року у Тереблеченській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов тиждень історії під керівництвом вчителя історії Габор Ганни Іванівни. Всі проведені заходи були присвячені відзначенню Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі.
Тиждень розпочався організацією музичного марафону «Пісні воєнних років». З великим задоволенням всі учні 5-11 класів виконували незабутні мелодії під ліричними акордами вчителя музики Русу Сергія Васильовича.
Вчителем історії та бібліотекарем школи Заєць Л.В. була створена постійно діюча виставка книг та історичних документів «Відлуння війни».
Під час єдиного уроку на тему «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» Ганна Іванівна використала багато документів, фотоматеріалів, звукозаписів, які допомогли створити емоційно-піднесену атмосферу та посилили виховний вплив на школярів.
Завершила тиждень літературно-музична композиція «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Всі присутні мали червоні маки, що стали офіційним символом пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги.
День пам’яті та примирення стає міцним стержнем у консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни.
ЗДВР Чупрун В.Л.
|
6 травня 2015 року зав. бібліотекою-філією та зав. клубом с. Привороки провели цікавий захід під назвою "День пам"яті та надії", присвячений 70-річниці Перемоги у Другій Світовій війні. На заході були присутні: сільський голова Василь Чуляк, педагогічний колектив школи, учні 5-9 класів та активні читачі бібліотеки. Під час заходу було відмічено важливість грізних років війни. Вшановувалася пам’ять тих, хто поліг у боях і віддав життя заради нашого щасливого майбутнього. Учні приймали участь в літературних читаннях, присвячених подіям та героям нинішнього часу, які знаходяться в зоні АТО. Для присутніх звучали патріотичні пісні.
|
Вклоняємося Вічному вогню,
Вклоняємось доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати
У день річниці славної Перемоги в Сучевенський загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було організовано і проведено:
- Єдиний урок «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!». Лінійка;
- Книжково-ілюстративні і тематичні виставки;
- Патріотичні читання віршів на тему «Була війна»;
- Перегляд документального фільму, присвяченого подіям Другої світової війни;
- Покладання квітів до пам’ятнику учасника війни Коломієць Д.Ф.;
- Патріотичний флешмоб «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»;
Висвітлювались інформаційний матеріал щодо відзначення подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Класними керівниками проведені виховні години “Пам’яті героя”.
|
З нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни у Стерченській ЗОШ І – ІІІ ст. відбувся ряд заходів, що висвітлювали події 1941 – 1945 рр. та вирішальну роль Української армії у знищенні фашизму в Європі.
7 травня відбулося загальношкільне свято «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». Після якого учні вирушили на сільське кладовище, щоб покласти квіти ветеранам війни, які не дожили до цього часу.
8 травня по всіх класах відбувся єдиний урок «Пам’ятаємо, перемагаємо!» присвячені пам'яті жертв Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Під час проведення заходів, в душевній розмові було відтворено спогади та особисті переживання про ті страшні дні. Учні 5-го класу підготували виховну годину «Збережемо пам'ять про подвиг!», на якій поділилися спогадами, які зібрали у своїх рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про нелегке життя в тилу.
У бібліотеці протягом травня буде діяти виставка «Вклонімося великим тим рокам!».
Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.
|
Червоні маки — символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність. Квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Указу Президента про вшанування в Україні 8 травня Дня пам’яті та примирення.
«Символ пам’яті – мак червоний» - під такою назвою, 7 травня, пройшов майстер-клас у Грушівському НВК проведений вихователем ГПД Попович В.Г. та вчителем початкових класів Попеску М.Г. для учнів закладу. Виготовлені стилізовані червоні маки з червоного атласу діти одразу почепили з лівого боку, тобто біля серця, тому що лиш серце відчуває все добре й погане на цій землі. Решту виготовлених маків учні планують подарувати своїм вчителям 8 травня під час проведення лінійки щодо відзначення 70-тої річниці Перемоги над нацизмом та вшанування Дня пам’яті та примирення.
Учениця 6-го класу Пагон Едера додала родзинку до даного майстер-класу, а саме запропонувала виготовити ще «синьо-жовті маки» як символ боротьби за спокійне життя під синім небом та на рідній землі.
Також були виготовлені маки з паперу, які стали основою декоративної виставки «Квітнуть маки пам’яті», під керівництвом вчителя трудового навчання Кіндрачука С.А.
Учням закладу дуже сподобалася дана рукодільна праця та духовно-моральна справа задля вшанування пам’яті тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність.
Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Заступник директора з ВР Зінкевич Д.В.
|
9 травня в день відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої Світової війни відбулося відкриття меморіальної дошки учаснику Майдану, загиблому воїну АТО – Іллі Василашу із села Горбівці. У церемонії відкриття меморіальної дошки взяли участь батьки покійного Іллі Євгеновича - Євген Іванович та Марія Дмитрівна, діти, друзі, його побратими, керівники району Георгій Придій та Григорій Ванзуряк, керівник апарату Валентина Безверхня, начальник управління освіти РДА Василь Швець, громадські активісти, жителі с. Горбівці. Спогадами про загиблого ділилися його рідні, друзі, бойові побратими. Громадському активісту, людині, яка була з Іллем Євгеновичем на Майдані - Володимиру Григорчуку надали почесне право відкрити меморіальну дошку. Після невеликого мітингу пам’ять героя вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на будівлі Горбівецької ЗОШ.
|
|
| |
| | |
|
Календар |
|
|