Червоні маки — символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність. Квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Указу Президента про вшанування в Україні 8 травня Дня пам’яті та примирення.
«Символ пам’яті – мак червоний» - під такою назвою, 7 травня, пройшов майстер-клас у Грушівському НВК проведений вихователем ГПД Попович В.Г. та вчителем початкових класів Попеску М.Г. для учнів закладу. Виготовлені стилізовані червоні маки з червоного атласу діти одразу почепили з лівого боку, тобто біля серця, тому що лиш серце відчуває все добре й погане на цій землі. Решту виготовлених маків учні планують подарувати своїм вчителям 8 травня під час проведення лінійки щодо відзначення 70-тої річниці Перемоги над нацизмом та вшанування Дня пам’яті та примирення.
Учениця 6-го класу Пагон Едера додала родзинку до даного майстер-класу, а саме запропонувала виготовити ще «синьо-жовті маки» як символ боротьби за спокійне життя під синім небом та на рідній землі.
Також були виготовлені маки з паперу, які стали основою декоративної виставки «Квітнуть маки пам’яті», під керівництвом вчителя трудового навчання Кіндрачука С.А.
Учням закладу дуже сподобалася дана рукодільна праця та духовно-моральна справа задля вшанування пам’яті тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність.
Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Заступник директора з ВР Зінкевич Д.В.
|