Сьогодні у Тереблеченській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшло свято першокласників «Прощавай, Букварику!». Класовод Пуюл Віоріка Віорелівна представила яскраву програму зі своїми учнями, які здобули свою першу велику перемогу – вивчили всі букви та навчилися читати й писати.
Під аплодисменти батьків у святково прибраної зали виступали першокласники з коронами із зображеннями букв. Поважними гостями свята були Букварик та Читанка, бібліотекар школи.
Гості були вражені знанням першокласників стількох віршів, пісень та танців. Найяскравішими моментами дійства стали інсценізації діалогів Букварика з учнями, з Читанкою, з Ледащим та вікторина «У світі казок» .
У серцях першокласників назавжди залишаться хвилюючі моменти цього незабутьного свята.
ЗДВР Чупрун В.Л.
Педагог-організатор Ауріте М.С.
|
З нагоди відзначення дня заснування Міжнародного олімпійського комітету, з метою популяризації фізичної культури, спорту, олімпійського руху та пропаганди здорового способу життя, 13травня 2016 року у школі відбувся Олімпійський день. У межах цього дня проведено спортивне свято «Майбутні олімпійці», виховні години в початкових класах «Я здоров′я збережу, сам собі допоможу» та Веселі старти. Директор школи Сарафінчан Ф.В. привітала учнів зі святом, акцентувавши увагу на тому, що олімпійська освіта – перш за все освітній процес, тому вона виконує навчальні, виховні та оздоровчі завдання. На святі були присутні: керівник Чернівецького відділення Олімпійської Академії України Ячнюк Юрій Борисович та майстер спорту СРСР з легкої атлетики, бронзовий призер кубку України з бар’єрного бігу Ячнюк Ірина Омельянівна. Учні поширили знання про історію виникнення та розвитку Олімпійських Ігор, про їх відродження в ХІХ ст. Отримали знання щодо олімпійських символів: олімпійське гасло, олімпійська емблема, олімпійський прапор, олімпійський вогонь. На згадку про зустріч гості подарували школі книгу «Олімпійські ігри».
Олімпізм є життєвою філософією, що звеличує та об’єднує в гармонійне ціле якості тіла, волі й розуму. Поєднуючи спорт з культурою та освітою, олімпізм прагне створити такий спосіб життя, який базувався б на радощах, здобутих через зусилля, освітніх цінностях доброго прикладу та повазі універсальних етичних принципів.
|
У Кам’янській ЗОШ І-ІІІ ст. продовжується вшанування 160 річного ювілею Івана Яковича Франка. Зокрема, 12 травня вчитель української мови та літератури Мазур Надія Василівна провела гарне дійство – літературні читання. Учні 8-х – 10-х класів читали напам’ять улюблені поезії І.Франка, співали пісні на слова Івана Яковича. Старшокласники отримали емоційне задоволення від зустрічі з шедеврами української класики, переконались, що лірика великого Каменяра актуальна у всі часи.
|
12 травня Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему «Громадянське і патріотичне виховання у сучасному освітньому просторі України: проблеми та перспективи».
Із вітальним словом до учасників та гостей конференції на пленарному засіданні, яке проходило у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича звернувся Г.І.Білянін, зазначивши при цьому, що організаційна та науково-методична діяльність Інституту післядипломної освіти Чернівецької області спрямована, в першу чергу, на запровадження досягнення педагогічної науки в реальну освітню практику, виявлення й задоволення актуальних освітніх потреб педагогічних кадрів області.
Про реалізацію завдань національно-патріотичного виховання учнівської молоді на регіональному рівні йшлося у доповіді О.Д.Барабаш.
Костащук І. І. у своєму виступі логічно продовжив та змістовно доповнив проблему національно-патріотичного виховання учнівської молоді в контексті формування українського суспільства.
Доповідь В.І.Юзька, якою завершувалося пленарне засідання, не залишила байдужим жодного із присутніх у залі, оскільки в ній не тільки було порушено проблему військово-патріотичного виховання, а й продемонстровано власний досвід волонтера. Доповідь супроводжувалася відеофрагментами сьогоднішніх бойових дій на Сході та справжнім проявом патріотизму бійців АТО, серед яких були і вихованці Володимира Івановича.
Роботу конференції було продовжено на секційних засіданнях на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
Делегатом Всеукраїнської науково-практичної конференції від Глибоцької ЗОШ І – ІІІ ст.. була вчитель Андрон Т. О.. Вона працювала у секції №2, де учасники конференції порушили питання громадянського і патріотичного виховання учнівської молоді в сучасному навчально-виховному процесі ЗНЗ й ВНЗ, ділилися власними напрацюваннями, моніторинговими дослідженнями, методами, засобами та формами роботи.
Андрон Т.О. поділилася досвідом роботи Глибоцької ЗОШ І – ІІІ ст.. по вихованню громадянина-патріота і провела майстер-клас із учасниками секційного засідання.
|
Найбільший в світі скарб —
Це матінка моя.
Вона найкраща, наймиліша, дорога.
Нехай роки біжать і підростаєм ми,
Та для матусь залишимось дітьми.
Мати — всьому початок. Мати — берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є тією ниточкою, яка єднає всю родину. Це зрозуміли учні 6 класу, які разом із класним керівником Савчук О.І. організували незабутнє свято для своїх мам: « Вона—любов, вона—печаль і втіха». Школярі розповіли про найближчу, найдобрішу, найкращу, наймилішу, найріднішу для кожного з нас людину – Матусю. Вони декламували слова любові, вдячності та поваги, співали веселих пісень, переглянули відео-презентацію «Легенда про маму», створили презентацію «Я і моя матуся», а на завершення вручили подяки «Найкраща матуся», подарували квіти та свою любов.
Свято розчулило матусь, які були приємно вражені побаченим та почутим.
Дорогі матері! Хай міцніє ваше здоров’я з кожним днем, а роки життя не знають меж. Хай в сім’ях ваших ґаздує щастя і радість, а на роботі - творчий успіх і натхнення. Хай діти ваші ростуть здоровими і щасливими на вашу втіху.
|
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця. (Івана1:1,14)
14 травня в Йорданештській ЗОШ I-III ст. відбулися різні заходи з нагоди Дня Біблії:
- Виставка релігійних книжок (5-9 кл.)
- Виставка ікон (5-11 кл)
- Конкурс малюнків (1-10 кл)
- Конкурс авторських віршів (6-7 кл)
- Зустріч з священиком Марчел Ніцу (5-9 кл)
- Виховний захід « Християнська поведінка – спосіб життяБожого послідовника».
Учні були активні під час усіх заходів, продемонстрували свою любов до Біблії та Бога.
«Майбутнє цього світу залежить від того,
які цінності сьогодні пануватимуть у нашому серці.
Пам'ятаймо, що Добра Новина надзвичайно добра,
щоб тримати ії при собі – ії потребують наші ближні».
ЗДВР Кирчу О.Г.
|
|