Як ви вчите свою дитину проявляти чуйність? Ось, наприклад, непогана ідея. Коли наступного разу ви будете заплітати своїй доньці косичку, скажіть їй: «Гуляючи на дитячому майданчику, уважно озирнись навкруги. Якщо побачиш самотню дитину або малюка, з яким ніхто не хоче грати, – запропонуй йому своє товариство, пограй з ним сьогодні». Не варто казати дитині загальні фрази: «Будь чуйною (чуйним)» і т. п., допомагайте їй отримати чітке уявлення про потреби іншої дитини й чуйно реагувати на них.
Усі ми хочемо, щоб наші діти мали такі риси характеру, як любляче серце, миролюбність, терпіння, доброта, м'якість і самоконтроль. Але коли ми намагаємось навчити їх цього, то найчастіше зазнаємо труднощі. Ці поняття здаються занадто широкими й невизначеними. Просто діти краще справляються з конкретними вказівками або завданнями, саме тому в цій статті пропонуються деякі завдання, які допоможуть батькам вже з раннього віку прищеплювати своїм дітям кращі риси характеру.
1. Любов
Діти розуміють любов як ніжність і радість, та чи усвідомлюють вони, що любити когось насправді означає бути готовим жертвувати заради коханого, уважати його інтереси важливішими, ніж свої власні? Поставте перед своєю дитиною задачу під час цікавих, веселих занять пропускати вперед свого друга, брата чи сестру, давати їм право першими отримувати пригощання або стояти попереду на шкільній лінійці. Уміння відмовлятись від власних інтересів на користь іншої людини – певна ознака любові!
2. Миролюбність
Мами дівчаток інколи є свідками «дівочих драм», що відбуваються в соціальному середовищі їхньої дитини, – постійні образи, помста, звинувачення, інтриги. Перед наступною зустріччю з подругами попросіть свою дитину стати тією людиною, яка припинить усі ці драми й мінімізує конфлікти. Нехай ваша дитина, наприклад, захищає того, кого ображають і принижують інші діти, і відмовляється брати участь у плітках і пересудах. Зазвичай усе, що потрібно, щоб завчасно запобігти проблемі, – це одна дитина, яка нагадає іншим про те, як треба поводитись правильно.
3. Терпіння
Так, цю рису характеру прищепити складніше! І чим менше дитина, тим складніше це буває. Дітям часто важко чекати, доки батьки зроблять покупки, або витримати тривалий прийом у лікаря і при цьому не крутитись і не скаржитись. Перед такою подією нагадуйте дитині, що терпіння має велике значення, попросіть її витримати все мужньо й не хникати. Перетворіть це на гру з певною (бажаною для дитини) метою наприкінці. Ви навіть можете запропонувати їй прийнятні способи відволіктись від очікування, такі як малювання або читання, а також мотивуючий стимул (заохочення), який допоможе їй витерпіти все до кінця.
4. Доброта
<
...
Читати далі - тисни тут