Неділя, 03.03.2024, 15:25Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Вересень » 17
     Educația fizică și sportul întotdeauna au fost la înălțime la CIE Cupca. Toți copii din școala noastră au iubit și iubesc sportul, îl practică cu plăcere, au rezultate frumoase. Acest lucru se datorează muncii și efortului depus de-a lungul anilor de profesorul de educație fizică, profesor metodist, domnul Petru Marcu. Domnia sa are o mare experiență de muncă, are merite deosebite, a știut și știe să altoiască discipolilor săi dragostea pentru sport. Nu înzadar anual elevii noștri au succese remarcabile la cele mai felurite probe sportive.
Săptămâna educației fizicii și sportului a debutat și anul acesta cu succes. Toți elevii școlii, profesorii, părinții s-au adunat pe terenul sportiv pentru a asista la deschiderea oficială. Toți cei prezenți au fost felicitați de profesorul Petru Marcu, de directoarea adjunctă a CIE Cupca Marilena Zâgrea, de membrii comitetului școlăresc. Sub îndrumarea profesoarei de limba și literatura maternă a școlii Lucica Dușceac toți au interpretat imnul sportiv al CIE Cupca.
Cu acest prilej au fost făcute și unele bilanțuri ale competițiilor sportive din anul precedent de învățământ, iar pe tabla de anunțuri a fost afișat programul viitoarelor competiții.
Lecția olimpică a debutat cu un meci de fotbal susținut de elevii claselor a 7-ea și a 9-a. Întâetatea au deținut-o elevii clasei a 7-ea.
Pe parcursul anului de învățământ vor avea loc felurite competiții sportive. Le dorim succese tuturor și așteptăm rezultate frumoase.
Eleonora Schipor, profesoară superioară la CIE Cupca
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Проглядів матеріалу: 491 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.09.2017 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024