27 років тому Глибоцький центр туризму і краєзнавства вперше в області ініціював проведення районної олімпіади юних краєзнавців. Щороку вдосконалювалась організація та методика проведення цього заходу, підвищувалась в просторі й часі значимість учнівської краєзнавчої олімпіади. Досвід засвідчив, що краєзнавчі олімпіади є ефективною пізнавальною й виховною педагогічною технологією, бо має потужний потенціал для формування в учнів національно-патріотичних цінностей та краєзнавчої компетентності. Адже кожна дитина живе в конкретному природному й соціальному середовищі. Вивчати свій рідний край, уміти пояснити кожен факт, подію, явище в місцевому житті, знати етнічні, родинні звичаї, обряди, традиції, матеріальну й духовну спадщину – все це збагачує людину, робить її соціально повноцінною, активізує інтелектуальну діяльність та патріотичну гідність й громадську відповідальність. Воістину знання місцевого краєзнавчого матеріалу стають первинними генераторами культивування в людині любові, поваги до держави, нації.
Методисти нашого закладу позашкільної освіти складають різноманітні змістовні й цікаві питання для учасників заходу. Цьогоріч в районній олімпіаді взяли участь команди 33 закладів загальної середньої освіти району. Це майже 100 учасників. Один учень відповідав на питання з географічного та екологічного краєзнавства, другий – з історичного та етнографічного краєзнавства Чернівецької області, третій – з правил спортивного туризму.
Краєзнавчу й туристську компетентність в усіх напрямках олімпіади продемонстрували учні Карапчівського, Глибоцького, Старововчинецького ліцеїв, Глибоцької гімназії, Камянської, Корчівецької, Тереблеченської, Волоківської, Сучевенської, Чагорської ЗОШ І-ІІІст, Йорданештської ЗОШ І-ІІст. У цих навчальних закладах учителі історії, географії, біології, українознавства, керівники туристсько-краєзнавчих гуртків приділяють належну увагу вивченню важливих, актуальних та локальних тем рідного краю.
В окремих напрямках хороші знання з краєзнавства показали учні з Коровійської ЗОШ І-ІІІст., Турятського НВК, Тереблеченської ЗОШ І-ІІІст., Волоківської ЗОШ І-ІІІст., Опришенської ЗОШ І-ІІІст., Тарашанської ЗОШ І-ІІІст., Горбівецької ЗОШ І-ІІст., Валякузьминської ЗОШ І-ІІст., Червонодібровського НВК.
За результатами олімпіади найкращі знання за напрямками краєзнавства показали:
- з географічного краєзнавства Павло Дудка з Глибоцького ліцею та Анна Дручук з Корчівецької ЗОШ І-ІІІст.;
- з історичного краєзнавства: Андріяна Костинян з Карапчівського ліцею та Жанна Сідак з Корчівецької ЗОШ І-ІІІст.
- з екологічного краєзнавства: Павло Дудка з Глибоцького ліцею;
- з етнографічного краєзнавства: Нікіта Андріан з Коровійської ЗОШ І-ІІІст., Сучеван Олександріна з Сучевенської ЗОШ І-ІІІст., Жанна Сідак з Корчівецької ЗОШ І-ІІІст., Ганна Захотій з Чагорської ЗОШ І-ІІІст., Крістіна Карп з Глибоцького ліцею, Микитюк Богдан з Глибоцької гімназії, Андріана Костинян з Карапчівського ліцею, Олеся Куделько з Кам’янської ЗОШ І-ІІІст., Анастасія Броска з Старововчинецького ліцею, Дмитро Пуюл з Горбівецької ЗОШ І-ІІст.
Серед знавців з правил змагань зі спортивного туризму найобізнанішими були капітани шкільних команд: Юрій Стрілак з Кам’янської ЗОШ І-ІІІст., Олександра Качуляк з Старововчинецького ліцею, Ірина Флюндра з Коровійської ЗОШ І-ІІІст., Анастасія Гушул з Глибоцького ліцею, Світлана Храновська з Луковицької ЗОШ І-ІІІст.
Не взяли участь у інтелектуальних змаганнях з краєзнавства представники Михайлівського НВК та Привороцької ЗОШ І-ІІст.
Щільність результатів у юних краєзнавці здивувала навіть членів журі. Тож у загальнокомандному заліку перемогли команди Глибоцького ліцею та Корчівецької ЗОШ І-ІІІст. Друге місце посіли учні Коровійської, Кам’янської ЗОШ І-ІІІст., Старововчинецького ліцею. Третє мі
...
Читати далі - тисни тут