5 грудня на базі РМЦ відбувся районний семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ та НВК з проблеми: «Лялька як персона: психолого-педагогічний підхід для забезпечення соціального і психологічного розвитку дитини».
Метою семінару було ознайомити учасників з інноваційною педагогічною методикою «Лялька-персона», яка дає змогу в комфортний і не загрозливий спосіб усувати упередження, дискримінаційну поведінку дитини, розвивати емпатію, позитивну самооцінку та практичне використання інноваційної медокики в роботі з дошкільниками.
Практичний психолог Петричанського НВК Лазурко М.М. та практичний психолог Кам´янського ДНЗ Балан І.Г. розповіли про свій досвід впровадження методики та показали фрагменти відео-заняття з дітьми.
Учасники семінару брали активну участь у тренінгу «Persona Dolls», вчилися складати паспорт ляльки-персони; вправлялися у тому, як правильно доносити до дітей історію «особливого гостя» та будувати бесіду.
У результаті впровадження даної методики діти навчаться розуміти власні права та обов’язки, права інших людей; висловлювати свої думки і почуття, критично мислити, навчаться протистояти несправедливому поводженню по відношенню до людей, не схожих на них; ляльки та їх історії дадуть можливість ефективно аналізувати упередження, виявляти і боротися з ними.
Запропонована методика відповідає вимогам Базового компоненту дошкільної освіти та сприяє його реалізації за освітніми лініями «Особистість дитини», «Дитина в соціумі».
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47316953_1123435787829695_4912829252409229312_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=3e66be78a83e80ee90657ff7ef177311&oe=5CADC9DA)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47421422_1123435831163024_2520256534068330496_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=10727d83fbcf19866054a853cb0b7bd2&oe=5C689342)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47486704_1123435881163019_7274912590621310976_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=22f4f6a49b8b06885aec8bf294ccc386&oe=5CA6A393)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47119784_1123435917829682_8376183930922991616_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=119e9cae52c32fdae5728d5a0ee638a7&oe=5C9F7480)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47687819_1123435954496345_217257755277262848_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=6c3abb187964ae6e6149758bb97edfc7&oe=5CAEB48E)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47575698_1123435994496341_1418132552564080640_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=707bde9752eb341b568781b7b142c244&oe=5C6CB82A)
...
Читати далі - тисни тут