Вихованці гуртка «Етнографічне краєзнавство» Глибоцького ЦТКСЕУМ, який працює на базі Коровійської ЗОШ І-ІІІ ст. з керівником Пентелейчук А.В. протягом двох місяців займалися пошуково-дослідницькою роботою - збиранням автентичних айстр Глибоччини.
В українському декоративному мистецтві тайстри здавна – суттєвий компонент щоденного і святкового одягу, як чоловічого, так і жіночого. Тканини для сумок привертали увагу багатьох дослідників.
Традиційна тайстра – ткана. З човником і перебірні, поєднання перебірного і килимового ткацтва – усе це традиційна тайстра і її історично сформовані різновиди. Проте, вона, як потрібна річ гардеробу, постійно осучаснюється, тому з’являються тайстри, вишиті набивною голкою, вишиті нитками та бісером, стрічками та іншими матеріалами. Тайстра змінюється так само, як і те суспільство, яке її створило, і це природно.
Гуртківці не лише досліджували тканини, орнаменти на тайстрах, а й мали змогу власними руками створити дивовижний витвір мистецтва.
Учні впевнені, щоб по-справжньому пізнати свій край, свій народ, необхідно вивчати історію, мову, культуру. І не тільки культуру, що створена талановитими архітекторами, художниками, музикантами, акторами, письменниками, вченими, але й ту, що впродовж багатьох століть творилася і плекалася в народному середовищі, передавалася від покоління до покоління, безперервно розвивалася і водночас зберігала певні стійкі риси, які утверджувалися, поширювалися, ставали традиціями.
|