У вівторок, 29.08.2017р. на базі Глибоцької гімназії відбулося інструктивно-методичне засідання вчителів основ здоров’я.
Відкрила засідання методист РМЦ управління освіти Глибоцької РДА А.І. Колесник і наголосила на основних принципах теоретичного та практичного викладання предмету у 2017-2018н.р, а також зазначила, що інтегрований предмет «Основи здоров’я» передбачає формування мотивації щодо здорового способу життя учнівської молоді.
Тому, відповідно до листа МОН України від 13.01.2017 наказу №52 «Про оновлення навчальних програм» та наказу №201 від 10.02.2017 «Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів» на вивчення предмета «Основи здоров'я» у 2017/2018 навчальному році передбачено: 5-9 класи – 1 год. на тиждень.
Зміст програми структуровано за чотирма розділами:
1) Здоров’я людини.
2) Фізична складова здоров’я.
3) Психічна і духовна складові здоров’я.
4) Соціальна складова здоров’я.
Слід зазначити, що інструктивно-методичну нараду відвідала методист науково-методичного центру освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб, координатор проекту «Вчимося жити разом» - Кліщинська Тамара Аркадіївна.
У своєму виступі Тамара Аркадіївна висвітлила основні принципи та систему впровадження даного проекту в освітнє середовище району та ознайомила педагогів з планом заходів щодо реалізації проекту на 2017р., спрямованих на інтеграцію у зміст навчального предмета «Основи здоров’я» 1-9 кл. та плани виховних справ 1-11 класів курсу «Вчимося жити разом».
Продовжила роботу засідання голова методичного об’єднання вчителів основ здоров’я, педагог Глибоцької гімназії – Андрон Тетяна Олексіївна, намітивши основні напрямки роботи методичного об’єднання, яке буде працювати над проблемою: «Формування життєвої компетенції учнів через мотивацію здорового способу життя».
Заключним етапом засідання було вироблення методичних рекомендацій наради та обмін думками.
Викладання предмета «Основи здоров’я» у ЗНЗ відіграє важливу роль у створенні умов для здобування школярами знань, формування ставлення й розвитку навичок, які сприятимуть мотивації до здорового способу життя, збереженню та зміцненню здоров’я. Саме цьому й підпорядковані зміни в навчальній програмі у 9класі.
Навчально-методичне забезпечення, рекомендоване Міністерством до використання в навчальних закладах, зазначено в Переліках навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, розміщених на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти.
|