Неділя, 24.11.2024, 07:32















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Серпень » 28 » Як підготувати дитину до школи — поради батькам
15:25
Як підготувати дитину до школи — поради батькам

   Вже за кілька днів у школах України пройде свято Першого дзвоника. Після цього для школярів розпочнеться новий навчальний рік. ІА Дивись.info пропонує кілька порад для батьків, як підготувати свою дитину психологічно до школи.

  • Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.
  • Викладачі і психологи радять забути про пафосні фрази на кшталт «Завтра починається твоє майбутнє», «Дивися, не схиб» тощо. Розповідайте про шкільне життя реалістично, без страшилок і оздоб. Налаштовуйте дитину на те, що у школі вона буде інтенсивно пізнавати світ, робити перші кроки до майбутньої професії. Робіть акцент на тому, що навчання — це і цікаво, і корисно.
  • Не приховуйте труднощів, які чекають на дитину у школі, але формуйте у неї впевненість у їх подоланні. Не варто залякувати дитину суворими вчителями та хуліганами.
  • Готуйтеся до навчання разом. Ручки, зошити, шкільну сумку і все, що необхідно для навчання, купуйте разом із дитиною. При цьому, право обирати довірте сину або дочці. Дитина має відчувати, що школа — це самостійне життя, і ви довіряєте їй приймати самостійні рішення.
  • Поступово вносьте зміни в режим дня — вкладайте дитину спати раніше і навчіть раніше вставати. Особливо це стосується тих дітей, які не відвідують дитячий садок.
  • Давайте дитині самостійні завдання. Навіть найбільш турботливим батькам час припинити робити за малечею усю побутову роботу. Довіряйте дитині самостійно піклуватися про себе – заправляти ліжко, обирати одяг на прогулянку, завантажувати білизну у пральну машину. Це почне формувати відчуття відповідальності за самого себе.
  • Не стримуйте інтерес до навчання, заохочуйте малюка до набуття знань, обміну враженнями від почутого, побаченого.
  • У будь-якій конфліктній ситуації не принижуйте гідності дитини, прагніть заохотити її до самовдосконалення.
  • Ще один важливий момент — це батьківський настрій. Часто початок шкільного життя батьки сприймають не зовсім позитивно, передаючи свій настрій майбутньому першокласнику. Наприклад, відомий психолог і педагог Шалва Амонашвілі, заходячи в клас, вітався зі своїми учнями таким чином: «Вітаю, майбутні поети, вчені, музиканти!», — підкреслюючи, що всі діти — талановиті без винятку. Потрібно пояснювати, що школа потрібна для того, щоб ти, доню (синку), стала найкращим кухарем або чудесним перукарем… Головне, що має отримати дитина від школи: навчитися здобувати знання і задоволення від навчання; навчитися дружити, стати впевненою в собі, у своїх здібностях і можливостях.

Джерела: Tvi, ua.racurs.ua, zt.20minut.ua, scandy.kiev.ua, teacher.at.ua.

Переглядів: 454 | Додав: Ulia_RMC | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024