На землях України небагато історичних пам’яток, які б за своєю славою та знаменитістю порівнялися із стародавнім Хотином. Мабуть, не знайдеться такого середньовічного літопису чи хроніки, де б не згадувалася Хотинська фортеця та перипетії боротьби за неї між різними державами.
Хотину присвячувалися оди, він оспівувався в народних піснях, возвеличувався в літературних творах, героїзувався у баталістичних сюжетах картин. Під стінами могутньої фортеці неодноразово вирішувалася доля європейських народів, тут проходив трансконтинентальний торгівельний шлях, який з’єднував країни Балтії із Левантом, зустрічалися і взаємозбагачувалися культурні надбання християнського та мусульманського світів. Хотинську фортецю будували, укріплювали, штурмували, включали до своїх володінь: давньоруські князі, молдавські господарі, польські королі, українські гетьмани, турецькі султани, російські й австрійські полководці. Твердинею над Дністром захоплювалися і милувалися дипломати й мандрівники, в ній розпочинали кар’єру майбутні військові й політичні діячі, вона стала доленосною для багатьох відомих особистостей нового та новітнього часу.
Учні 7 класу Старововчинецького ліцею приєдналися до когорти шанувальників міці та багатовікової легендарної історії Хотинської фортеці. Із захопленням учні слухали цікаву розповідь екскурсовода. Позитивних вражень море!!!
|