Навесні дуже добре чути як птахи співають, цвірінкають, витьохкують і даруючи нам всім хороший настрій. Ми чекаємо навесні солов’їний спів та, щоб лелеки свої гніздечка будували на дахах. Але особливу увагу заслуговують саме ті птахи, які зимують у нас – це горобчики, синиці, снігури, коноплянки. Про них ми – люди повинні дбати. Насамперед, треба їх годувати. Тому і я у себе вдома на паркані поклала дощечку, на яку щодня ставлю їжу: крихти хліба та різне зерно.
В Купському НВК про птахів взимку, і не тільки, дбає насамперед молода вчителька біології Михайліна Михайлівна Федорян. Любов та турботу про наших пернатих друзів ми постійно виховуємо в наших учнів у школі і навіть у дитячому садочку. На уроках і в позаурочний час вона багато розповідає історії, демонструє презентації, фільми, слайди про життя птахів, читає додаткову літературу, працює з вихованцями в інтернеті, аби якомога більше дізнатися про існування та виживання птахів. А ще вчителька та учні – старшокласники для птахів. До речі учні 10 – го класу Іван Дущак, Крістіан Плеван та Костянтин Цугуй разом з іншими однолітками підготували та підвісили їх у шкільному парку. У саду на деревах старшокласники прикріпили шпаклівки в яких птахи мають змогу гніздуватися. Їх приклад наслідують учні й інших класів. Вони також і в школі, і вдома підгодовують.
День птахів ми святкуємо навесні, але цілий рік треба і можна про них дбати. Квіти, дерева, ріки, озера, ліси, звірі, птахи – це природа яка нас оточує, про яку ми мусимо піклуватись та охороняти, щоб наступні покоління теж могли милуватись та захоплюватись її красою.
Ця турбота про наших пернатих друзів допомагає у вихованні любові до рідного краю, до природи, до всіх живих істот, спонукає до їх збереження та захисту.
Елеонора Скіпор старший вчитель, педагог – організатор
|