«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.
Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими,
якби не існувало між нами взаємної терпимості»
Г. Гвіччардіні, філософ-гуманіст
Міжнародний день толерантності відзначається 16 листопада у всьому світі. З нагоди цієї події у Михайлівському НВК психологом Анастасією Іванівною Унгурян був проведений «круглий стіл» з учнями 7 класу на тему «Джерела толерантності». Дане заняття відвідав і директор школи – Каменюк В.К., який зробив детальний аналіз заходу.
Метою заняття було: навчити дітей пояснювати поняття «толерантність», визначити значення толерантності в житті людей та суспільстві, розвивати вміння аналізувати життєві ситуації, а також засвоїти навички толерантної поведінки.
На початку заняття учні висловили свої очікування, прослухали притчу «Про мудрого Аксакала» та обговорили її. Наступною була вправа «Яблуко», де діти вибрали собі по яблуку, уважно розглянули його та з’ясували «особливі прикмети», а потім намагалися знайти собі подібних. Дана вправа дала учням змогу усвідомити, що чим ближче ми знайомимося з конкретною людиною, дізнаємося щось про неї, то тим більше її індивідуальність і неповторність буде очевидною.
Арт-терапевтична вправа «Малюнок» допомогла дітям визначити спільні риси, смаки, уподобання зі своїми однокласниками.
Наступним етапом заняття був аналіз проблемних ситуацій та пошук шляхів їх вирішення.
За допомогою вправи «Біла ворона» учасники заняття навчилися знаходити, помічати й цінувати індивідуальність інших людей, адже саме так проявляється толерантність.
Наприкінці заняття усі дійшли висновку, що толерантність – це мистецтво жити у світі несхожих людей та ідей, поступливість та терпимість.
|