"Хто не знає свого минулого,
той не вартий свого майбутнього.
Хто не шанує видатних людей свого народу,
той сам не гідний пошани.”
М. Рильський
Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.
Здійснення системного національно-патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України.
Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху.
В рамках національно – патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу тощо. Традиційним стало відзначення в останню декаду січня національно-історичних пам’ятних дат: Дня Соборності, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня пам’яті жертв Голокосту. В рамках відзначення цих знаменних дат було проведено: години спілкування, зустрічі з членами громадської організації "Козацька Варта".
Cаме патріотизм, громадянськість повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу. На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню учнями свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей. Патріотизм є нагальною потребою держави, якій необхідні національно свідомі громадяни, здатні забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі.
Патріотичне виховання у школі здійснюється через систему позакласних заходів.
Так, в рамках тижня патріотичного виховання було проведено ряд заходів, які покликані формувати людину-патріота, виробляти глибоке розуміння громадянського обов’язку, готовність у будь-який час стати на захист Батьківщини.
Зокрема, виховні години були проведені до Дня Соборності України лекторською групою правового клубу «Феміда» (керівник Скибінська Л.С.)
Було проведено виставку – меморіал до річниці Майдану "Україна - це я".
Вихованню національної свідомості учнів сприяють й інші свята:"Козацькому роду нема переводу"
В напрямку патріотичного виховання в школі відбуваються різноманітні конкурси та змагання. Так було проведено шоу-програму «Козацькі забави»(організатор Скибінська Л.С.), розширити знання учнів про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї. Виховувати шанобливе ставлення до запорожців, спонукати до наслідування їх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу. а в журі були члени громадської організації «Козацька варта» (Лупуляк І.М., Лучак В.К., Букатар Ю.К., Ванзуряк О.Р.). Діти приймали участь в конкурсах історичних та спортивних.
В між змаганні були показані як співочі номери, так і учні показали свою майстерність по армреслінгу, по розбиранню і збиранню автомата, учні спортивного гурту показали прийоми рукопашного бою.
|