У сучасних умовах розвитку України перебудова системи освіти - життєво необхідний процес. Школа перебуває на етапі переходу до нового розуміння завдань, проблем, використання нових методів і підходів у навчанні.
27 жовтня на базі РМЦ відбувся семінар вчителів української мови , які викладають в початкових класах .У професійному колі успішно працювали над проблемою: « Особливості роботи вчителя української мови та включення в навчальний процес інноваційних підходів для формування різних компетентностей молодших школярів».
Семінар відкрила завідувач РМЦ – О.С. Намака. Олеся Сидорівна акцентувала на поняття «компетентність» у контексті модернізації змісту освіти як невід`ємна складова педагогічного процесу сучасної української школи,на предметну компетентність,на користь компетентнісного навчання.
Продовжила цю думку за допомогою презентації методист початкових класів РМЦ Е. М. Леонтій яка зазначила , що треба навчити дитину вчитися, сформувати інструмент, без якого дитина стає невстигаючою, нездібною. Цим інструментом, як писав Сухомлинський В.О., … «є формування декількох умінь: вміти спостерігати, думати, висловлювати думку про те, що бачу, роблю, думаю, спостерігаю, читаю, пишу...» , також акцентувала на важливості використання інноваційних технологій навчання, мультимедійної техніки, проектної діяльності для успішної реалізації нового Державного стандарту початкової освіти. Керівник МО Оленюк В. О. презентував структуру сучасного уроку в початковій школі ,самоаналіз уроку та з досвіду роботи - роботу в групах на уроках державної мови. Також Василь Олександрович проводив пристендовий інтегрований урок «Барвиста осінь». Майстер – клас проводила вчитель Купського НВК №1 Опаїць М. Г.. Косован Ю. М. презентувала « Види роботи над текстом» та «Комунікативна компетенція учнів : формат уроків української мови».
Таким чином, кожен вчитель мав змогу поспілкуватись з колегами та збагатитися новими ідеями.
|