Осмисленню педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського були присвячені педагогічні читання, які відбулися 3 березня 2018 року в Чагорській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Педагог від Бога. Борець за людське в людині. Заслужений учитель . Визнаний класик педагогіки. Знаток дитячих душ. Греки називають його українським Сократом. Епіграфом до життя великого гуманіста може слугувати назва однієї з його книг – «Серце віддаю дітям».
Заглиблення у поради та побажання світоча науки ще раз переконали у тому, що його ідеї актуальні й сьогодні.
«Філософія серця, або гуманізм педагогіки В.О.Сухомлинського» - проблема, у контексті якої творча група перегорнула сторінки мудрих книг «учителя учителів», який учив «сіяти добро й талант творити...».
«Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей» - його теза стала програмною для виступів-презентацій педагогів: Топольницької І.О. «Історія одного життя. В. О.Сухомлинський»,
Калараш О.П. «Педагогічні погляди Василя Сухомлинського на проблеми сімейного виховання», Молчанової Н.В. «В.О. Сухомлинський щодо значущості музики й співу в гармонійному розвитку особистості», Петруняк О.В. «Вплив знань іноземної мови на процес формування громадянськості в учнів ( з погляду В.О Сухомлинського)», Тощука Д.М. «Ідеї В.О. Сухомлинського про зміцнення здоров'я школярів», Беженар М.В. «Роль казок В. О. Сухомлинського в навчанні та вихованні молодших школярів»
Про трансформацію ідей В. О. Сухомлинського у рамках реалізації концепції "Нова українська школа" розповіли вчителі початкових класів Постайчук Ю.М., та Чоботар А.В. . На завершення учасники педагогічних читань переглянули відеофільм «Василь Сухомлинський як особистість», мали змогу прислухатись до мудрих порад педагога.
Заступник директора
Чагорської ЗОШ І-ІІІ ступенів з
НВР Козачок Н.С.
|