16 червня 2015 року відбувся ІІІ обласний методичний фестиваль цікавих ідей творчо обдарованих вчителів області, які працюють з талановитою молоддю «Однодумці у творчості».
У заході взяли участь: С.С. Тодорюк, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Т.С.Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; директор Буковинської малої академії наук учнівської молоді М.К.Тріска, заступник директора з науково-методичної роботи Буковинської Малої академії наук учнівської молоді Ляшенко С.І., методисти ІППОЧО та методисти РМК/ММК.
«Кажуть, що талант – це вміння бачити світ очима дитини. Мабуть, і сама ідея залучення школярів до науково-пошукової діяльності зародилась у творчого вчителя, який не обмежується тільки викладанням свого предмету, а відкриває шлях до пізнання нового і незвіданого. Тому надзвичайно важливим є створення умов для творчої реалізації педагогів, поширення їх передового досвіду щодо упровадження в практику роботи сучасного педагога особистісно-орієнтованих, компетентнісних підходів до освіти обдарованих дітей та молоді, підвищення ролі та статусу творчих педагогів в педагогічних колективах. Одним із шляхів вирішення цих завдань став щорічний фестиваль цікавих ідей творчо обдарованих вчителів області, які працюють з талановитою молоддю», – зазначила заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації С.С.Тодорюк.
Завданнями фестивалю є: виявлення досвіду кращих педагогів, які ефективно використовують інноваційні форми і методи науково-пошукової роботи; популяризація педагогічних здобутків педагогів-новаторів та інших учасників навчально-виховного процесу; створення інформаційного освітнього простору, поповнення банку інноваційних робіт педагогів, спрямованих на розвиток особистості учня; організація методичної підтримки учасників навчально-виховного процесу з питань впровадження психолого-педагогічного проектування в практику роботи сучасного педагога.
Номінації фестивалю щорічно оновлюються. У ІІІ фестивалі новими фестивальними майданчиками визначено:
- Створення індивідуальної траєкторії обдарованого учня.
- Блог вчителя – нова форма взаємодії творчого вчителя з обдарованими дітьми.
- Рідний край – невичерпне джерело для дослідження та написання НДР.
За результатами заочного оцінювання у кожній номінації визначаються кращі творчі ідеї, які представляються учасником під час фестивалю.
Свої напрацювання в номінації «Рідний край – невичерпне джерело для дослідження та написання НДР» продемонструвала на фестивалі вчитель української мови і літератури, українознавства Глибоцького ліцею Димчук Тетяна Мирославівна.
|