Друга світова війна для сьогоднішнього покоління вже далека історія. Можливо, хтось скаже, що не треба знати йому тих страхіть. Але ж кожну українську сім’ю торкнулося горе в ті роки. Хоробрість і мужність бійців, які воювали на фронтах, героїчна праця жінок у тилу на заводах. Таке не можна забувати, адже безперервність людської пам'яті формує, у першу чергу, у підростаючого покоління відповідальність за життя людини, прагнення захищати життя, відчуття сили людського духу.
Саме в дні визволення України від фашистських загарбників велика увага приділяється патріотичному вихованню.
Учні Глибоцького ліцею разом з учителями перегорнули багато сторінок тих жахливих років війни, сповнених горя і сліз.
Для учнів 5-7 класів було підготовлено і проведено літературно-музичну композицію «Вічно в пам'яті народній», де школярі почули про події, які відбувалися на українській землі в часи лихоліття війни.
Захід пройшов урочисто й хвилююче, бо пам'ять серця змушує знову й знову звертатися до сторінок історії, до теми подвигу народу на війні. Ніхто з присутніх не залишився байдужим від вражаючих цифр, які були наведені під час заходу: демографічні втрати України становили близько 17 мільйонів осіб, більше 2 мільйонів людей було вивезено на примусові роботи в Німеччину, зруйновано більше 40% населених пунктів.
Всі учні ліцею на першому уроці мужності хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих та під час мітингу поклали квіти до пам’ятника Воїнам-визволителям, щоб доземно вклонитися тим, хто захищав рідну землю й не дозволив назавжди залишитися фашистським загарбникам на її території. А також, в шкільній бібліотеці оформлена виставка на тему "Вклад українців у велику перемогу".Так, війна для сьогоднішнього покоління - це далека історія. Але історія, що хвилює нас, навчає дорожити долею Батьківщини, виховує доброту, порядність, любов до людей. І підтвердженням цього є акція «Ми пам'ятаємо», в ході якої школярі Глибоцького ліцею відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни.
|