18 вересня Глибоччина відсвяткувала 105-ту річницю з дня народження Домки Сидорівни Ботушанської. Урочистості відбулися у стінах Глибоцького ліцею, де знаходиться музей славної землячки. Педагоги, учні, як і загалом глибочани, свято бережуть пам'ять про поетесу, публіцистку, талановиту художницю, писанкарку, вишивальницю, громадську діячку, яка більшу частину життя прожила у м. Мелітополі на Запоріжжі.
У Глибокій її пам’ятають. Тут вона народилася й виросла, тут розквітнув її самобутній талант, тут її нарекли народною. Адже її творчість пронизана любов'ю до Буковини, патріотичним ставленням до України і болісним відчуттям розлуки з рідною домівкою.
На ювілей були запрошені:
В. М. Китайгородська – начальник обласного управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації;
Б. І. Мельничук – член Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор, заслужений працівник освіти;
С. Д. Кирилюк – кандидат філологічних наук, Лауреат премії ім. О. Кобилянської;
Т. А. Мінченко – педагог, українознавець, заслужений працівник освіти України, громадсько-культурна діячка, методист Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Лауреат премії ім. О. Кобилянської;
Мірча Мінтенко – дослідник біографії Д.С. Ботушанської;
О. Г. Приходько-Возняк – поетеса, керівник студії «Витоки»;
представники влади та громадських організацій Глибоччини;
члени родини Ботушанських.
Святкування ювілею розпочалося екскурсією до музею Д. Ботушанської, яку провела директор музею – О. В. Шевченко та учні-музеєзнавці. Вони розповіли не тільки про життєвий і творчий шлях письменниці, а й про нові експонати.
Свято продовжила літературно-музична композиція «З Буковиною в серці». Ліцеїсти декламували вірші, гуморески своєї землячки, лунали пісні на слова Д. Ботушанської у виконанні Галини Сисолєтіної – керівника Глибоцького центру туризму «Патріотична туристська пісня». Гості переглянули інсценізацію «Скрипка» та послухали уривки з роману «Підземний дзвін» у виконанні учнів 9-го класу.
Творчість Домки Ботушанської високо цінується на Глибоччині, адже вона розкриває перед нами, читачами, широкі простори думки і дає приклад, якою ж повинна бути душа справжнього буковинця, українця.
|