Свято… Свято в небі і свято на землі, бо Бог зібрав усе тепло і подарував нам і нашим діточкам , які самі як промінчики сонця. Це Свято Букваря. Цього дня промінчик цього свято дістався і до Йорданештської ЗОШ №2. Діти 1 класу попрощалися з першою книжкою – Букварем. Зі слів дітей , Буквар служив їм справжнім царством букв і звуків . Днем за днем, вивчаючи букву за буквою вони зростали, а Буквар розкривав ще більше та більше свої таємниці - нові та нові слова, та розцвітали нові та нові тексти з вивчених букв. Тяжко було, але долаючи всі труднощі діти з радістю говорять: « Ми знаємо всі букви, і ми вже учні 2-го класу».
Семеро хлопчиків і семеро дівчаток, разом з царицею «Читання», «Букварем», та вчителькою Білецькою Георгіною Костянтинівною організували справжнє свято для дітей та для батьків, які є невід'ємною частиною школи. В очах батьків горів «вогник щастя» переглядаючи фотографії їхніх янголяток , їм не вірилось, що час минув так швидко і їхні янголятка можуть читати та писати, та скоро будуть сидіти за партами 2-го класу. Батьки висловлювали слова вдячності вчительці за її працю, за добре серце, за лагідне слово , за кожен день відданий їхнім діточкам.
Для школи вже стало традицією організувати таке свято в кінці кожного року. Кожен вчитель організовує по своєму, цього року вчителька показати Царство букв, бо лише знаючи читати зможеш крокувати з впевненістю у цей незрозумілий світ та піднятися на вершини слави.
Буквар був та лишається справжнім другом кожної дитини, яка переступає поріг першого класу. Комусь вдається скоріше знайти з ним спільну мову, комусь трудніше, але все одно він є і лишається першою книжкою у кожного учня, так як і перша вчителька.
Опаіць Мрія Іванівна – педагог-організатор
|
Учні Глибоцького ліцею разом із вчителем українознавства Димчук Тетяною Володимирівною та класними керівниками ознайомилися з відеофільмом «Наша скриня». Відеоролики із серії «Наша скриня» є досить пізнавальними. Учні із зацікавленням переглянули сюжети «Ліжники», «Писанки», «Гончарство».З самого початку привернула увагу заставка-представлення «Нашої скрині», де яскраво і динамічно змінюються сюжети із зразками декоративно-прикладного мистецтва: лялька-мотанка, глиняні іграшки. Все це супроводжується народною мелодією.
У сюжеті «Писанки» доречно подано інформацію про історію виникнення писанок, спосіб їх розмальовування. Розповідається про символічне значення візерунків, кольорів. Варто було б більше показати зразків писанок різних регіонів України.
Відеоролик «Кераміка» є пізнавальним з точки зору різновидів кераміки. Так, за допомогою серії слайдів учні дізналися про Косівську кераміку, в якій переважають зелені кольори; Гаварецьку – чорну із срібним відливом.
Відеофільм «Ліжники» представляє процес виготовлення ліжників від вовни до готового виробу. Наголошується на магічному значенні солярних знаків, а також лікувальних особливостях ліжників.
Слід зазначити, що всі фільми супроводжуються дикторським коментарем, що позитивно впливає на сприйняття інформації. Однак музичний супровід заважає, бо накладається на голос.
Вцілому ці фільми привертають увагу яскравістю сюжетів, корисністю інформації. Такі тематичні фільми можуть бути використані для екскурсій, як рекламні ролики з метою пропагування українського народного мистецтва, а також на уроках українознавства, художньої культури.
|
21 травня 2014 року, в Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за участі директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Оксани Палійчук, відбулися урочистості з нагоди випуску слухачів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді
Юних науковців, які стали переможцями на ІІ етапі Всеукраїнському конкурсу-захисту науково-дослідних робіт, було нагороджено дипломами та подяками. Серед них - четверо глибоцьких ліцеїстів: Бабина Анастасія, учениця 11 фіз.-мат класу, Майщук Наталія, учениця 11 біол. класу, Славута Богдан, учень 10 фіз.-мат. класу, Поліщук Богдан, учень 10 фіз.-мат. класу.
Також, випускникам 2014 року Буковинської Малої академії наук було вручено свідоцтва про завершення навчання.
Ми ще раз щиро вітаємо наших учнів з успішним кроком у науку і бажаємо досягати нових вершин!
|
У п’ятницю 23 травня одинадцятикласники складатимуть іспит з української мови. Оголошення завдань державної підсумкової атестації з української мови для учнів 11-х класів відбудеться 23 травня 2014 року о 9.00 год. на Першому Національному каналі України та Національній радіокомпанії України.
Державна атестація з української мови є обов’язковою для учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів і буде проведена у формі переказу тексту. Цього року варіант переказу буде обраний з 53 текстів, що запропоновані у Збірнику переказів для державної підсумкової атестації з української мови.
Обсяг текстів для переказів відповідає вимогам чинної програми і складає від 350 до 450 слів.
На виконання завдання ДПА з української мови учням буде відведено 90 хвилин, протягом яких вони мають сприйняти на слух текст й докладно відтворити його в письмовій формі.
Результати державної підсумкової атестації будуть виставлені у додатки до атестатів про повну загальну середню освіту та враховані при визначенні середнього бала атестата.
osvita.ua
|
На виконання листа Міністерства освіти і науки від 14.02.2014 № 1/9-115 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2013/2014 навчальному році», наказу МОНУ від 07.03.2014 № 216 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.11.2013р. № 1658» та наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 26.02.2014 № 141 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах області в 2013 /2014 навчальному році» у 4-х класах державна підсумкова атестація проводилась з 13 по 22травня із української мови та читання, румунської мови та читання, математики .
Контрольні роботи проведено:
- 13.05.2014 (вівторок) – математика ;
- 15.05.2014 (четвер) – українська, румунська мови;
- 20.05.2014 (вівторок) – українська, румунська (читання) ;
- 21.05.2014 (середа ) – українська мова (читання) у румуномовних
закладах;
- 22.05.2014 (четвер) – українська мова у румуномовних
закладах;
Усі 866 четвертокласників успішно справились з завданями ДПА.
|
|