24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.
З метою профілактики глобальної епідемії туберкульозу та пропаганди здорового способу життя у Михайлівському НВК практичним психологом Анастасією Унгурян було проведено ряд заходів, а саме:
1. Інтерактивна лекція «Що необхідно знати про туберкульоз».
2. Заняття з елементами тренінгу «Переможемо невидимого ворога разом».
3. Гра «Твій вибір», де учні вчилися розпізнавати небезпечні ситуації, які можуть зашкодити їхньому здоров’ю.
4. Виготовлення просвітницьких буклетів та стіннівок.
Також у школі проходила акція «Біла ромашка», під час якої учні і педагоги мали змогу проголосувати за життя без туберкульозу, залишивши собі на пам'ять білу ромашку – символ боротьби з цим небезпечним інфекційним захворюванням.
Усі дійшли висновку, що краще бути обізнаним та остерігатися туберкульозу, ніж лікувати його.
Будьте уважні! Пам’ятайте, ваше здоров’я – у ваших руках!
Анастасія Іванівна Унгурян,
практичний психолог
Михайлівського НВК
|
24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Цього дня 132 років тому, тобто 1882 року, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікробактерії (збудника) туберкульозу. Метою Всесвітнього дня є поінформовати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людейі дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.
Сьогодні, в Купському НВК №2 практичним психологом Михайлюк Анною Василівною було проведено заняття з елементами тренінгу «Що треба знати про туберкульоз». Метою якого було надати учням інформацію про небезпеку епідемій туберкульозу, ознайомити зі шляхами зараження і методами захисту від туберкульозу, виховувати любов до ближнього.
Заняття розпочалось з привітанням, прийняттям правил роботи та знайомства. Учні на хмаринках написали свої очікування про туберкульоз. Повчальною було інформаційне повідомлення про цю хворобу. Цікавим був вірш «Ми кажем – ні туберкульозу!». Руханка «Організм людини, імунітет, інфекція» дала змогу учням побачити проникнення інфекції в організм людини. Під час вправи «Так – ні» учні доводили свої думку щодо прослуханого під час заняття. Заняття завершилось притчею «Бути людиною» та вправою «Комплімент».
|
Твої очі, мов криниця
Чиста на перловім дні,
А надія, мов зірниця,
З них проблискує мені.
Іван Франко – це безмежна країна, яка досі не має своєї наукової карти. Але є околиці, у які спробували зазирнути й учні Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ступенів подорожуючи разом із героями його творів, щоб глибше зрозуміти неповторний світ Франка. На початку тижня (21-23.03) були організовані ряд виховних заходів серед яких: книжкова виставка у бібліотеці на тему: «Апостол духу, Каменяр Іван Франко», «Дітям про І. Франка»(1-4 класи) , тематичні бесіди «Життєвий і творчий шлях І. Франка – Великого Каменяра» (7-8 класи), конкурс малюнків та ілюстрацій за творами І. Франка «Мій Франко»(1-11 класи).
Багатогранність таланту І.Франка більш ніж дивовижна. В одній особі поєдналися поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст.
«Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював І.Франко і в якій він би не був великий».
ЗДВР Кирчу О.Г.
педагог – організатор Малайку А.М.-М.
|
Іван Франко – це розум і серце нашого народу.
Це боротьба, мука і передчуття щастя України.
України і людськості.
М. Рильський
В 2016році відзначається 160 річниця дня народження та 100 - річчя з дня смерті українського Каменяра.
З метою вшанування світоча української літератури було проведено бібліотечні уроки Горло Н.С та позакласні години спілкування про життя і творчість І.Франка .
Частіше ми говоримо про Франка як про поета-борця, Каменяра, але ж він ще й тонкий лірик. Вічна тема кохання знайшла яскраве втілення в його поезії, прозі й драматургії. Саме тому наші учні обрали для декламування задушевні поезії із збірки «Зів’яле листя»: «Тричі мені являлася любов», «Чого являєшся мені у сні?», «Раз зустрілись ми случаймо…», «Моїй дружині»
Упродовж бібліотечних уроків діти шукали відповідь на питання: кому все-таки була присвячена збірка "Зів'яле листя"? І прийшли до висновку, що скоріше за все лірична збірка поезій І. Франка присвячена Ользі Рошкевич — єдиній, чистій, першій і останній любові, але іноді здається, що збірка не присвячена жодній із жінок, вона є одою нещасливому коханню, яке огортало душу поета протягом багатьох років.
Також Іван Франко – найяскравіша постать нашої української літератури, нашої історії та культури. Сьогодні митці вчаться у нього бути громадянами, всією силою таланту служити своєму часові, сприяти своєю творчістю у розв`язанні пекучих проблем сучасності, все життя зміцнювати мости дружби між народами, ширити ідеї гуманізму.
|
|