Часто можна почути невдоволення рівнем володіння іноземною мовою серед школярів. Однією з ідей, яка, на думку фахівців, може покращити ситуацію, є організація літніх мовних таборів у школах.
Саме у таборах діти мають можливість спілкуватися іноземними мовами, застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо), а також розкривати свої таланти. При цьому знання дитини не будуть оцінювати як у школі, і вона буде сприймати навчання як гру. Саме ці принципи і було взято за основу при плануванні діяльності мовного табору у Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ступенів Глибоцького району.
Гідним завершенням освітянської праці у нашій школі 2017-2018 навчального року стало відкриття і робота літнього мовного табору «Friends world», який функціонував із 29.05.2018р. по 01.06.2018 року. Спільна справа об’єднала адміністрацію школи, вчителів, що найголовніше, – самих школярів. Організація роботи в таборі мала на меті вдосконалити мовну компетентність учнів, підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови. Табір відвідували учні 5-8 класів.
Шкільний мовний табір став осередком невимушеної атмосфери, сучасної освіти, творчого розвитку та комунікативних навичок дітей. Робота педагогів-вихователів була спрямована на розвиток творчих здібностей дітей, можливості створювати власний продукт у вигляді проектів та творчих робіт, та ще й вдосконалювати навички володіння іноземними мовами. Упродовж тематичних днів із дітьми проводились різноманітні ігри, квести, майстер-класи.
Одним із важливих моментів роботи у таборі було застосування другої іноземної мови – німецької. Під час роботи у літньому таборі педагоги мали можливість пропрацювати з учнями те, на що дуже часто не вистачає часу на уроках.
Учні 5-8 класів одразу долучились до організації роботи табору. Після спільного обговорення було вирішено назвати табір «Friends world». Рухливі форми роботи на свіжому повітрі змінювалися пізнавальними сесіями у класній кімнаті.
Табір функціонував упродовж 4 днів, кожен із яких був тематичним.
Перший день. Урочисте відкриття пришкільного мовного табору «Friends world». З початком табірного сезону дітей привітав заступник директора з навчально-виховної роботи Токар Інна Борисівна. Діти разом із вчителями організували флеш-моб «The More We Sing «Together The Happy We’ll be», а також вивчили девіз, склали правила роботи та поведінки у таборі. Школярі мали можливість обрати спікерів. Вчителями була створена святкова та невимушена атмосфера.
Другий день – «Travel to United Kingdom». Вчитель англійської мови Токар І. Б. провела мовну вікторину, перемогу в якій одержала учениця 6 класу Романюк Маргарита. Цього дня діти обмінювались знаннями з приводу традицій у Великобританії. Також учням запам’яталося відео про традиції у Великобританії. Діти запропонували святкувати «Чайну традицію» в нашій школі.
У цей день ми вирішили піти на пікнік мальовничими пагорбами Валя Кузьмина. На природі діти брали участь в дебатах «What is Good and what is Not?» , а потім грали в ігри «Healthy/Unhealthy», «Whispering». Повернувшись до школи, всі разом підбивали підсумки роботи та складали план роботи на наступний день.
Третій день – «Family Day». У цей день вивчалися пісні англійською та німецькою мовами та співали «Karaoke» . Слід відзначити найактивніших: учні 6-го та 8-го класів. Розпис Mehndi став дуже популярним у сучасному суспільстві. Учні із задоволенням малювали красиві візерунки рослин, мудрі переплетіння та інше. Свою креативність проявили: Тихон Маргарита, учениця 6 класу; Максимова Олександра, учениця 8 класу. Також відбувся конкурс малюнка на асфальті «Світ очима дітей» до Дня захисту дітей.
Четвертий день – «Sport Day». День було присвячено годині «Поділись талантом». Девіз дня – «Спритні усі!» Учні отримали нагоду проявити свої таланти у різноманітних конкурсах та квестах. Діти залюбки грали в рухливі ігри, використовуючи свій мовний потенціал, та ділилися враженнями від перебування в таборі.
Слід відзначити насичену й цікаву програму, яку ретельно готували вчителі. Feedbacks, які було зібрано у дітей по закінченню роботи, показали, що найбільш запам’яталися наступні форми роботи: студія творчості, візерунок «Mehndi», флешмоб, Karaoke клуб, «Welcome to Great Britain».
У таборі панувала атмосфера взаємоповаги, зникли мовні бар’єри, комплекси
...
Читати далі - тисни тут