В Україні є унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями. Тут можна відпочити, дізнатися багато нового, зробити гарні фото напам’ять та знову закохатися в УКРАЇНУ.
В одному з таких місць, цими вихідними, побували ми – гуртківці творчого об’єднання «Географічне краєзнавство» Глибоцького ЦТКСЕУМ, що працює на базі Слобідського НВК. Цього разу ми вирішили не дертися вгору, а спуститися вниз і заглянути в дивовижний світ печер.
Ми вирушили в село Кривче Борщівського району Тернопільської області до печери «Кришталева». Це перша на Україні печера, пристосована для масового відвідування, відкрита ще на початку ХVIII ст. За загальною протяжністю ходів (23 км.) вона посідає IV місце в Україні та входить до десятки найбільших гіпсових печер планети.
Особливістю «Кришталевої» є підвищена іонізація повітря й практично повна відсутність бактерій. У будь-яку пору доби температура тут становить +11о. Печера вражає фантастичним видовищем кам’яних химер, кришталевими квітниками, таємничим сплетінням сотень ходів та зеленою новорічною красунею-ялинкою, яка стоїть тут вже 12 років і не змінює свого кольору.
Екскурсійний маршрут довжиною 3 км триває близько півтори години. Ми побували в Казковій, Зоологічній, Затишній галереях, в залі Кам’яного буйвола, в залі Завалів та залі Печер, пройшли коридором Кристалів, «хребтом крокодила», побачили скам’янілу руку володаря печери та голову дівчини-ящірки, випробували камінь-анальгін, камінь «вимірювач талії», камінь бажань та ще багато-багато іншого.
Перебуваючи в Борщівському районі не можна не відвідати Борщівський обласний краєзнавчий музей, який заснований у 1976 році. Він складається з таких структурних підрозділів: історико-краєзнавчий музей, музей Т.Г.Шевченка з картинною галереєю та печера-музей Трипільської культури «Вертеба».
Що ми і зробили!
|